Dojčenie z jedného prsníka. Ako dlho to vydrží?

4misa8
24. jún 2013

Milé maminky chcem sa opýtať, dcéru dojčím len z jedného prsníka, v druhom sa mi už tak mlieko netvorí. Sú tu také mamičky ktoré takto dojčili?Dokedy takto vám to vydržalo? Nestratí sa mi aj v tom druhom mliečko? Chcela by som dojčiť dlhšie, ale neviem či je to možné len takto.

asfodelka
24. jún 2013

nas maly ma 2roky a stale to funguje 🙂

hastrmistr
24. jún 2013

Mne mala tiez cecka z jedneho,musim ju ale niekedy prikrmovat lebo to mliecko nestaci,pocula som ze niektore zeny kojily 1~2 roky,pre istotu si kup nejake um ak by babetku bolo malo

nivalis
24. jún 2013

Ahoj 🙂 mali sme chvilu podobny problem- mne maly odmietal lavy prsnik, tiez sa mi tam zacalo mliecko stracat 😒 ale dojcila som sposobom, ze som mu vzdy najskor ponukla lavy- ten ktory nechcel! chvilu sme skusali a potom sme presli na jedho oblubeny 😀 chvilu to trvalo-cca 2-3tyzdne, ale zvykol si casom aj na ten lavy a mliecko som si udrzala 😉 😉 😉

iljanka
24. jún 2013

Ja tiez takto dojcim, uz asi 4 mesiace. Pri starsej som tiez od 8-meho mesiaca len z laveho, teraz tak isto. Je to sice obrovsky rozdiel vo velkosti prsnikov 🙂 , ale ked skoncim s dojcenim, tak sa to vyrovna (len skoda, ze nie na tu vacsiu velkost 🙂 🙂 🙂 ). Z jedneho prsnika som zacala dojcit preto, lebo deti nechceli z praveho pit. Tak sa v nom mlieko stratilo. V lavom zatial mlieko mam, pokial maly pije, niekedy aj v noci, tak sa stale tvori....

dm1
24. jún 2013

ja som tak dojcila od zaciatku maly druhe prso odmietal a vydrzalo nam to 25 mesiacov takze v pohode 🙂

airka
24. jún 2013

Ja som tak dojcila 9 mesiacov bez dokrmovania a v pohode. Bola by som aj dlhsie, ale maly uz nechcel, tak sme to ukoncili.

momyka
24. jún 2013

Mam tento problem od tretieho mesiacia, tiez mi maly odmieta lavy prsnik, a ked mu ho skusam prikladat tak sa velmi jeduje a nechce ho, tak ideme z praveho a tam v pohode cucka 🙂

inffinity
24. jún 2013

já jsem asi od 5ti mesícu kojila jen z jedneho a skončili sme jak mela mala 2roky a dva mesice - odstavila som ju 🙂 nic se neboj i z jednoho to zvladnete 🙂

kukutska
24. jún 2013

19 mesiacov vyhradne z jedneho..

katarinava
24. jún 2013

my sme tiež takto fungovali až do jeho 15 mesiacov, bez dokrmovania a akýchkoľvek problémov.

fuska
24. jún 2013

Podla mna je to mozne ako dlho chces. V prsniku, z ktoreho nekojis, sa mlieko postupne asi prestane tvorit. Jediny problem vidim v tom, ze kym budes kojit, moze ten velkostny rozdiel posobit velmi neesteticky. Po ukonceni laktacie by mali byt prsia rovnake.

jankalac
24. jún 2013

aj my sa dojcime len z jedneho prsa, lavy mi zacala malá odmietat ked mala par mesiacov, tak uz takto fungujeme vyse pol roka.... a pri synovi to bolo tiez tak, ale ten lavy nechcel ked bol uz skoro rocny... asi tam netecie tak rychlo ako z praveho 😝 . a tiez mam rozdiel vo velkosti, to sa upravi ked nebudeme cuckat 😉 . ani jedneho som nedokrmovala UM.

chichinka
25. jún 2013

Dojcim len z jedneho prsnika (praveho) uz takmer 19 mesiacov a nevyzera to, ze by sme coskoro koncili 🙂 jedna laktacna mi napisala ze sa da dlhodobo kojit len z jedneho 🙂 a nikdy nebolo treba dokrmovat - ani som nechcela. drzim palce 🙂

martaniana
25. jún 2013

aj moja malá viac menej pije len z jedného prsníka a pekne rastie a nemienime prikrmovať, ľavý od začiatku preferovala, lepšie jej z neho tieklo a tečie, takže neriešim 🙂 držím palce 😉