Kde kupujete kvalitné párky?

danielita25
11. okt 2018

Aké párky a odkiaľ kupujete? Ja už neviem, či existujú naozaj kvalitné...

stanislavicenka
11. okt 2018

Skutocne? Ziadne, absolutne ziadne

judar
11. okt 2018

definuj mi slovo kvalitné? čo už je len tu na Slovensku kvalitné..v šunke málo masa, maso vo výkladoch či v krabičkách plné vody či soli alebo s grátis plesňou, paštéky aj párky sú natom skoro rovnako ako kapsičky Whiskas pre mačky ..plné braku...keď už ako tak normálne párky tak jedine z bytúnku

domak2
11. okt 2018

Parky nie su potravina na bezne denne stravovanie. Aj tie super kvalitne su stale presolene, plne zvyskov z masa a kadecoho. Ale kedze ich milujem tak si ich OBCAS kupim a s chutou ich zjem aj s eckovym kecupom a horcicou 😅

lindusss2016
11. okt 2018

@domak2 presne aj ja tak 😀 ale nie je to adi viac ako 4-5 x rocne...

@danielita25 parky ako aj ostatne udeniny nie su vhodne jedlo pre deti a vlastne pre nikoho. Takze neviem, ci tu ma zmysel hovorit o nejakej kvalite...

holubicka28
11. okt 2018

@danielita25 ja kupujem vsetko maso v potravinach Nas dvor-farmarske potraviny. Maso z fariem bez atb.., sunky aj parky kvalitne. Sunky sa daju kupit aj v hypermarketoch 95%, naj su ale vyrobene doma, na vianoce chcem sunkovar😃
Detske parky parizek, daju sa kupit aj na nete, mozno aj v inych obchodoch. Ja kupujem vo vyssie spomentych potravinach, na foto dole zlozenie parkov.

galioska
11. okt 2018

zaujimave a ked som v obchode kazdy v kosiku parky😁🙏

tribratri
11. okt 2018

z lidla Dulano

asia83
12. okt 2018

@danielita25 Nám vyhovujú Spišské párky s 80 percentami mäsa.

zuzkazivcak
12. okt 2018

@danielita25 my kupujeme v Lidli. Chutia nám a aj detom. Myslím, že Dulano ako sa spomína vyššie.

bodkolienka81
12. okt 2018

@holubicka28 parizek kupujem aj ja, maju aj vybornu sunku a spekacky

melbak001
12. okt 2018

@zuzkazivcak aj my - - lidl

fokuska
12. okt 2018

@danielita25 Nejde ani tak o to kde. Najdes vela obchodov, ktore predavaju kvalitne vyrobky. Napr. v Kosiciach potraviny Klas maju maso a vyrobky z fariem.
Dolezite je pozerat na zlozenie - cim kratsie, tym lepsie, cim vyssi obsah masa, tym lepsie. pri parkach by to malo byt maso, voda, koreniny, sol, creva.

soldi
12. okt 2018

My tiez iba parizek, maju najlepsie zlozenie, ale detom ich aj tak nedavam 🙂

Od parizek kupujeme aj sunku, je skvela, jedina nevyhoda je, ze tym, ze nie je napustena stabilizatormi a eckami, tak vydrzi max dva dni, skor o nieco menej este

skumavka
12. okt 2018

@galioska to mas ako s cumlikmi pre deti. Ked sa o tom diskutuje, kazda tvrdi, ze jej dieta bud cumel nemá, alebo len na spanie, cez den inak nie atd... A teda, neviem, kde ja zijem, ale co kocik to cumel, ci vonku, ci v obchode, ci pri spani, ci pri hraní 🙂))

evittam
12. okt 2018

@danielita25 Ano, od domáceho mäsiara, teľacie.
@stanislavicenka Existujú-ako píšem.😉 Samozrejme je to pre niekoho tiez neprijateľny výrobok. My ho jeme raz za cas, su vynikajuce a z kvalitného masa.

galioska
12. okt 2018

@skumavka kon ( net) znesie vela aj tie dokonale vztahy, falosne obdivovanie a za chrbtom pluje😁👌🏻, vsetko overene🤠 divadielko🙉🙈🙊😂🙏

skumavka
12. okt 2018

@galioska asi tak nejak

matazirafa
12. okt 2018

@galioska svätá pravda a všetky pozerajú Discovery a dokumenty o zvieratkách.. A všetky reality show a turecké seriály ovládajú dopredu odzadu úplne náhodou 😂😂😂

galioska
12. okt 2018

@matazirafa nikoho nic nezaujima ale radsej ani dychat nebudu len aby neprisli o dianie, udalost, fackovanie na socialnej sieti, v mediach 🤪 ale inak akoze prkotiny neriedia, nesleduju 😀😀😀🙉🙊🙈😂

babatkoo
12. okt 2018

Poctive parky

ibrunova
12. okt 2018

PIKOK párky z Lidla, alebo Diamonky, alebo viedenské párky.

lorela
12. okt 2018

Takmer v každom príspevku čítam obsah mäsa v tom ktorom údenom výrobku... Pričom si asi málokto uvedomuje, že to, čo robí údeniny zo zdravotného hľadiska nevhodné a dokonca zdraviu škodlivé nie je obsah mäsa (či 60 alebo 90, 96% je úplne jedno) ale je to obsah dusičnanov, najmä dusičnanu sodného. Ten je podľa niektorých štúdií látka spôsobujúca rakovinu. A aj práve kvôli nemu sú nevhodné minimálne pre deti do 3 rokov.
A k obsahu mäsa v údeninách - podľa potravinového kódexu sa za mäso považujú všetky jedlé časti jatočných zvierat; mäso, loj, chvost, jazyk, vnútornosti, krv... A výrobca ich môže označovať súhrnným názvom "mäso". To je tých obľúbených 96% mäsa v párkoch alebo šunke...
Jediný výrobca šunky na sk trhu bez dusičnanov je Parížek - Poctivá šunka. Párky možno tie, čo sú vyššie uvedené tiež od Parížek (nemám to zistené).

evittam
12. okt 2018

Ale, ale aka len reklama - "Parizek sem, Parizek tam"- tiez len obchodnik. Nekupujem u neho od kedy mi predal hnusne maso pod nazvom "teľacie"....-kupovala som malej do prikrmu-20Eur/kg-islo do koša. Odo mna uz neuvidi ani cent.

kathy93
12. okt 2018

Najviac mi chutia Spišské a zipser 😊

lacibo
14. okt 2018

u lokálneho mäsiara, minimálne nie sú tak zakonzervované, ako tie balené..sem - tam si dáme..ale malej ( 27 mes.) nedávam v žiadnom prípade..