Kožné problémy po tehotenstve

lenuska9999
30. apr 2020

Ahoj mamičky. Počas tehotenstva som mala krásnu pleť a zdravé vlasy atď. Po pôrode som sa ale strašne vyhadzala. Vyrážky mám úplne všade. Najhoršie je to na tvári, no mám ich aj na chrbte a zadku. Termín u kožnej som mala mať pred pár týždňami, ale ona to zrušila a teraz sa tam v tejto korona situácii nedostanem. Vyskúšala som už aj všelijaké výrobky z lekárni, kozmetické prípravky a nič mi nepomáha. Nedavno som vyskúšala zmeniť aj stravovanie, pretože počas tehotenstva som veľmi veľa pribrala a nejde to tak ľahko zhodiť... ale po zmene stravy sa to tiež nezlepsilo. Je tu niekto kto mal podobný problém? Máte niečo osvedčené čo pomáha?

kiki68
30. apr 2020

@lenuska9999 ja v tehotenstve, od 11tt uplne zle. Teraz okolo 30tt sa to ukludnilo. Bolestive akne atd. Mne pomohla strava. Ist na to velmi prisne

lenuska9999
autor
30. apr 2020

@kiki68 ja som úplne vylúčila mastné jedla, začala som jest ovocie a zeleninu. Nepijem sladké vody. Ja už neviem čo mám zmeniť

kiki68
30. apr 2020

@lenuska9999 no ja som musela vyrazit dost na dlho muku, mlieko. Nahradit rastlinnymi. Ovocie a zelenina, ale tiez davam bacha na ich kombi. Ako ja som akne nikdy nemala nikde v puberte. Proste vzdy ako porcelanova babika. A v tehu afty, akne, no bordel. Hlavne dekolt a na chrbate hore. Potom sa to akosi ukludnilo.

lenuska9999
autor
30. apr 2020

Ja už som aj rozmýšľala, že či nemám po tom tehotenstve úplne rozhádane hormóny. Pretože aj som veľa pribrala v tehu. Skoro 40 kilo. A ani neviem ako. A teraz to ide ťažko dole. Pri tom s váhou som nikdy problémi nemala, stále som mala svojich 55 kíl a jedla som čo som chcela..

kiki68
30. apr 2020

Daj si skontrolovat hormony a stitnu zlazu, vyzera ze hormony sa poblaznili veru

majusska202
30. apr 2020

@lenuska9999 ja som rok pp druhom pôrode a tiež masaker. Ja mam taky ekzém ze sa v lete hanbim dat tričko s krátkym. Nehovorím ze mok chrbst plecia su sama vyrážka aj pleť. Vlasy na tie som si uz zvykla. Mne nepomohla ani kožná. Na začiatku mi ppveda ze to je kojenecký ekzem strati sa ked prestanem kojiť. Nekojim u 5 mesiacov a stále ho mam

emmicka11
3. máj 2020

Mne na všetky problémy s pokožkou pomáha Aloe Vera 😉 či už z vonka, ale hlavne aj z vnútra 🙂 začala som kvôli tomu spolupracovať so značkou LR a veľmi mi pomohlo aj na psoriazu. Taktiež krémy zo značky Just