Môže mi uškodiť bežecký pás, keď mám vyskočenú platničku?

olinaaaa
7. jún 2020

Moze mi bezecky pas uskodit?myslim na chrbticu.kedze som mala vyskocenu platnicku...chcem spevnit chrbat

nnnuuunnn
7. jún 2020

Na chrbát nepotrebuješ bežecky pas. Ale expandre, laná na SM systém, pripadne činky, posilnovaciu vežu.

olinaaaa
autor
7. jún 2020

@nnnuuunnn ahoj..no to vsetko mam...cvicim aj s tym..no ale kedze som mala rok problemy s vyskocenou platnickou tak mam pisilnovat chrbat...no a cvicim ale chcela som pridat bezuaci pas s chodzou..no neviem ci je to dobry napad.ale dik no mam strach aby mi zas nevtskocila platnicka

janka_266
7. jún 2020

Radšej choďte na prechádzky, bežecky pas v 90% prípadoch konci ako vesiak na prádlo. 😊pripadne to skôr prebrať s nejakým odborníkom.

nnnuuunnn
7. jún 2020

@olinaaaa ten pas je opacha a nuda a zbytocne vyhodene peniaze. Mala som ho, ako aj vsetko ine fitness naradie a stroje. 😀Co Ti brani ist radsej na peší vylet? Prezries okolie a vselico zaujimave uvidis. Doma nic. 🙂

olinaaaa
autor
7. jún 2020

@janka_266 dakujem...no prechadzky su fajn...ano chodim...no len ja mam pas doma a rada som ho vyuzivala ..no chcela by som zas zacat😍

olinaaaa
autor
7. jún 2020

@nnnuuunnn no ja by som chcela zas zacat..😍

marticka85po
8. jún 2020

@olinaaaa pas je super.mam problem tiez s platnickami v krizovej oblasti a ked sa napriklad neda ist von na rychlu prechadzku tak si dam rychlochodzu na pase a je to super. Behat nebeham lebo ma zvyklo potom seknut ale chodza je fajn.k tomu pouzivam aj elipticky trenazer,ten mi aj neurolog schvalil

olinaaaa
autor
8. jún 2020

@marticka85po elipticky trenazer je aky...to som este nepocula.a kolko tak vydrzis na pase chodzou ...no ja zacinam..lebo musim spevnit chrbat

montemotherone
8. jún 2020

@olinaaaa beh nie je pre chrbát tak dobrý ako chôdza. Je to najlepší spôsob rehabilitácie a získania správneho postoja 😉 Ideálne s paličkami. Naštuduj si správny nordic walking alebo si na to nájdi trénera, pri takejto aktivite prirodzene zapájaš a posilňuješ celé telo. Ak by som šla s vyskočenou platničkou behať určite radšej prirodzene. Na páse je myslím väčšie riziko nesprávneho pohybu a úrazu. Ja teda zatiaľ vyskočenú platničku nemám, mám "len" náznak útlaku na miešny kanál a teda behať si už veľmi netrúfam 😔

cathycathy
8. jún 2020

Ak nevieš technicky správne behať, vzhľadom na tvoj chrbát, tak ti môže ublížiť. A je jedno či behas na pase alebo vonku.

olinaaaa
autor
8. jún 2020

@montemotherone ahoj😉no ja som chodila chodzou pesko aj hodinu...no sla som aj kopce ..no hore som vysla v pohode a dole s bolestou.preto skusam pas ked byvam na dedine a u nas su kopce a cesty hruza...na pase aspon rovina...no idem kuknut ten nordic walking

olinaaaa
autor
8. jún 2020

@cathycathy toho sa bojim ze si este viac ublizim...tak moc sa chcem vratit do kondicky a spevnit chrbat

cathycathy
8. jún 2020

@olinaaaa tak ho spevňuj s fyzioterapeutom a nie sama.

olinaaaa
autor
8. jún 2020

@cathycathy s nim cvicim SM...cvicenie..ale chcela som pridat viac😉😉

montemotherone
8. jún 2020

@olinaaaa presne. Ja tiez po dlhej chôdzi dole som "vybavená" 😫 Skús pozrieť videá na youtube, to je asi aj lepšie ako kniha 😉 Ono je aj rozdiel chodiť a "chodiť " a keď sa to s paličkami naučíš dobre, dá sa na tom pekne vytrénovať telo 😉 ( čo sa mne ešte nestalo 😄 ...ale už sa štartujem 😎

cathycathy
8. jún 2020

@olinaaaa tak mu povedz že chces viac, alebo si nájdi iného. Veď od toho ho platíš. Sm systém není všetko 🤷‍♀️

olinaaaa
autor
8. jún 2020

@montemotherone tak ma chapes😉a vies sama ake su to bolesti..no ja uz rok marodim ..ozon a lieky nezabrali...vyskocenu mam 5 mm...no ale uz zevraj nie☺a aj citim ze je lepsie...pred dvoma tyzdnami mi odporucili v ziline jedneho lekara s ciech ktory mi ju dal do povodneho stavu a konecne robim bez bolesti...no niekedy to esre citim ale nie tak ako pred tym....a mam cvicit a spevnovat

marticka85po
9. jún 2020

@olinaaaa hod si do googla elipticky trenazer a uvidis aky to je. A co sa tyka pasu tak vydrzim tak 45minut kazdy den po praci a cez vikend si dam aj hodinku a viac

katkabg
9. jún 2020

@olinaaaa ahoj prosim pekne napis mi ako to u teba vizerala ked ti vyskocila platnicka.Ja mam asi roky sem tam bolesti v oblasti krizov ake v chrbtici.No posledny mesiac to je neunosne.Som kychla jeden den a zrazu som sa uz ani ohnut nevedela.Potom mi dali inekcue a trochu polavilo.Ale bost v istych zahyboch ostala strasna.Teraz napriklad som nespala normalne uz 4 noc.Neviem si miesto najst kvoli bolsti.Toto uz neni nerv ale zrejme daco ine.Ide ma uz porazit

wasabka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olinaaaa
autor
9. jún 2020

@katkabg bolesti v krizoch a striela mi to do lavej nohy.

katkabg
9. jún 2020

@olinaaaa mne sa niekedy az kolena podlomia.Tak ma zaboli ze mi prestanu posluchat a uz som dva krat spadla.Mam pocit ze krize mi neunesu telo.

olinaaaa
autor
9. jún 2020

@katkabg fuu..tak a lekar nic???treba to riesit

katkabg
10. jún 2020

@olinaaaa ano ked som bola teraz s malou v nemocnici(mala nehodu 10dni)tak som kychla ako som stala a tak ma seklo.Som sa nevedela ohnut.Tak mi pichli niake inejcie do bokov trolinku preslo avsak mne ta bolest v jednom mieste v chrbtici ostala V obkasti krizov vlavo hned vedla chrbtice mam taky bod co boli a ztoho vlasne asi vyzaruje ta bolest naokolo.Cez den dobre ake v noci si miesto neviem najst.Dokazem spat len v polosede a musim mat podoprene krize vlastne aby neboli ohnute.Asi si mysim kupit taky pas na krize.

olinaaaa
autor
10. jún 2020

@katkabg asi by si mala ist na MR a riesit to tak...lekar

mata90
23. nov 2020

@olinaaaa prosím ťa ako sa volá ten lekár do Žiliny? ďakujem

zuzinka1211
17. dec 2021

@katkabg Ahoj.už Ti niekto pomohol od bolestí?

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@zuzinka1211 ahoj ano

zuzinka1211
22. dec 2021

@olinaaaa a čo ti prosím ťa pomohlo? Alebo kto.ďakujem za odpoveď.prajem pekne sviatky