Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

raculka
9. mar 2007

Ahoj beli,
my sice zatím teprve začínáme s příkrmem, ale prý by se věci typu pribináček,pacholíček a tvarohy vůbec neměli jíst do 1 roku. 😒
Ale jestli jsi mu dala jen trochu ochutnat,tak by to nemělo vadit.😉
Tak zkus třeba jogurt s ovocem, to by mělo být vhodnější pro 7.měsíčního. 😉

eleanor911
9. mar 2007

ahoj taky jsem četla,že by se neměli dávat do 1roka,že je tam moc bílkovin,kterou ještě nedokáží zpracovat 😉 a baculatý mimča by ho taky neměli moc jíst,to řekla dr kamarádce
já dávala bílý jogurt a později světle zelenou activii(je slazená) a pak jogurty s ovocem,takže doporučuji radši jogurt 🙂

beli
autor
9. mar 2007

no ved ja viem ze by sa to nemalo no poznam aj kamaratky ktore to detom davaju a v pohode.no skusim radsej jogurt ale dik chcela som pocut aj nazor inych ludi

olinel
9. mar 2007

Ahoj beli.
Moja kamoška dávala pribináčik okolo 7-8 mesiaca a malému nič z toho nebolo.Ale je to vec názoru.Ja si myslím, že pokial sa ti z neho nevyhádzal, tak je to ok.

magg
9. mar 2007

Babenky a jogurty davate od 7 mesiaca? Davate nizkotucne, alebo je to jedno?

carodkaa
9. mar 2007

Holky jogurty urcite ne ty nizkotucne ale normalni a pokud mozno bez ecek napr.Hollandia.
A pribinacek rozhodne ne je to tvaroh a ten ma hrozne bilkovin tudiz hodne zatezuje ledviny a jatra..takze to roka urcite ne a navic je to samy cukr 😖 !

sue
9. mar 2007

Nikolke dali 1x pribináčika, keď mala 5 mesiacov...papá aj jogurty a zatiaľ klop klop klop jej nič nie je... ale je pravda, že alergie na kravské mliečko sa zvyknú prejaviť aj až po pol roku...a Nika má teraz 9 mesiacov...
Ja by som to drobcovi nedávala....veď načo?

magg
9. mar 2007

super ze to viem, pretoze mne odporucali zacat pribinacikom az po roku jogurtami - takze je to naopak, a mam davat len biely jogurt alebo mozem aj ovocny?

certica
9. mar 2007

ja som najskor davala biely (probioticky) s cerstvym ovocim (napr.roztlaceny banan, nastruhana hruska, jablko, broskyna...)

carodkaa
9. mar 2007

To ze tim prcku zatezujete ledviny a jatra jen tak hned nepoznate..je to dlouhodoba zalezitost a ty pribinaky a smetanky bych do roka fakt nedavala..

magg
9. mar 2007

Lujza ma prave 7 mesiacov, to uz jej mozem zacat davat?

alysea
9. mar 2007

Ahojte, tvarohove veci by sa mali davat az od 1 roku dietatka,radsej pockajte, zatazuje to velmi ich traviaci a vylucovaci system.A tiez si myslim, ze najprv zaradit jogurt a az potom pribinacika a podobne tvarohove fajnotky.

jita2
9. mar 2007

Holky, přemýšlejte 😉 , když 5ti měsíčnímu mimču dáte svíčkovou nebo bůh ví co, taky mu třeba nic nebude..ale přesně jak píše carodkaa, to nepoznnáte navenek, jak jim zatěžujete vnitřnosti..jasně že jim to chutná, když to obsahuje tvaroh, cukr...sladké mají děti přirozeně rádi 😉 , ale abychom jim opravdu nezatěžovali vnitřnosti, prostě se to do jednoho roku nemá...já vím, že si to spousta maminek neuvědomí, proto tahle diskuze, tak vám chceme poradit 😉

magg,
bílé jogurty by si měly dávat zhruba od 8.-9. měsíce..naše malá má 8 měsíců a já už jsem jí jednou dala 2 lžičky jogurtku a v tom rozmačkaný banán..už jí na něj budu pomalu zvykat 😉

magg
9. mar 2007

dakujem za radu, tak to este aspon mesiac radsej vydrzime, ja som uz jej sice dala sem tam ochutnat, ale to len tak na okrajik lyzicky, myslim ze to jej nemoze ublizit

mimi109
9. mar 2007

ja som malej skusala dat pribinacika ale vobec jej nechutil ak zjedla 2 lyzicky tak to bolo moc 😅

jita2
9. mar 2007

jistě neublíží 😉

mimakro
9. mar 2007

Raz som citala super vec. Zjedli by ste muchotravku zelenu poliatu ortutou? Nie, lebo by ste vedeli,ze vas to zabije. Ale hranolky s tatarskou si date. A v tom je zakernost nevhodnej stravy-zabija pomaly. Tym teraz nechcem povedat,ze tvoje babo zomrie. Ale iba ty zodpovedas za jeho buduci zdravotny stav tym,ze mu vytvoris dobre zaklady. V sucasnosti sa odbornici snazia zostavovat jedalnicky pre deti tak,aby v buducnosti predisli moznym komplikaciam. A pokial viem,tak tvaroh a vyrobky z neho (teda aj pribinacik) su absolutne nevhodne pre deti do jedneho roka. Obsahuju nadmerne mnozstvo bielkovin,ktore zatazuju nezrely traviaci system babatka. Urcite vhodnejsi je biely probiojogurt,alebo acidofilne mlieko. U dojcenych deti vsak az od jedneho roka a u nedojcenych od 10. mesiaca. A urcite nie nizkotucne. Tuk v takychto vyrobkoch pozitivne vplyva na vyzrievanie nervovej sustavy. Ze pribinacika jedavaju deti kamaratky? To je jej vec,ale mala by sa zamysliet nad moznymi dosledkami. Myslim, ze pribinacika neprestanu vyrabat,tak preco nepockat a nepodat ho neskor? Moj syn ma tri roky a doteraz taketo vyrobky nema rad. Ale acidko vypije,neochutene,nesladene. Osobne mam z toho lepsi pocit. Ze aspon nieco robim pre neho. Ja mam atopicky ekzem,odmalicka som vyrastala na kravskom mlieku. Nechcem,aby moje deti mali taketo problemy a ak je to len trochu mozne,snazim sa ich zivit zdravo a plnohodnotne. Tak vela zdaru a radsej sa ovladnut dat dietatu do pusy,co si pyta. 🙂

jita2
9. mar 2007

mimakro,
chytrý článek, měli by si ho přečíst všechny mamči 😉

andy9691
9. mar 2007

Ja som pri všetkých chlapcoch dávala pribináčky alebo iné jogurty od pol roka a nikdy im, klop, klop, nič nebolo, najprv samozrejme len trošku, či sa neosypú, ale vždy to dopadlo dobre. Nechcem mudrovať, ale nás dávali naše mamy do jasieľ už v pol roku a vtedy sme už museli jesť normálnu detskú stravu, teda aj mliečne výrobky. Syn mal v polroku 8 kg, a neviem si predstaviť, že by bol do tej doby len na materskom mlieku, ako tvrdia niektoré mamičky že sa má.Po málo a pomaly je treba pridávať všetky rozumné veci, a podľa mňa aj mliečne výrobky a ovocie a zeleninu a cestoviny...

jita2
9. mar 2007

ano, ale pomaly pomaly 😉

olinel
9. mar 2007

Ked môj syn mal 7mesiacov, tak sa nik nezamýšlal nad napríklad paradajkovou omáčkou so zemiakovou kašou alebo termixom.Možno o niekolko rokov bude problém aj ten jogurt.A vtedy som si myslela, ako ja zdravo chovám svojho syna.

carodkaa
9. mar 2007

Holky ja nevim,o co vam jde ☹ ,co si myslite,ze ten Pribinak tomu pulrocnimu ditku asi prinese??Ze vam stoji za to to pokouset,co by se vam stalo kdyby ste to do toho roka vydrzely??NIC! 😒

mimakro
9. mar 2007

andy9691 Prajem Ti,aby Tvoje deticky boli zdrave. Moj syn mal ako polrocny 9 kg a bol iba dojceny. Veda ide stale dopredu. Stale sa vynaraju nove informacie, co bolo volakedy dobre, teraz sa uz neodporuca. Asi ti mudrlanti vedia preco. Hovoria vam nieco civilizacne choroby? Obezita, cukrovka, infarkt? Ked staci iba dat si pozor na jedlo, je to ovela menej, ako drzat redukcne diety, pichat si inzulin, alebo ist na operaciu srdca. Ja nemalujem certa na stenu. My to mame v rodine. Dnes tlacenka. Nic mi nie je ? Zajtra kacka. Atd. a dopracovali to k cukrovke a obezite. Citajte a premyslajte. Informacii na temu zdrava vyziva dojciat je viac ako dost.

andy9691
9. mar 2007

Oceňujem tvoj výrazne zdravý prístup k strave detí i dospelých. Ďakujem za želanie zdravia mojej rodine. Aj Vám nech sa darí .

sillas
9. mar 2007

zaujímava tema...dufam, že nebudem vyzerať ako blbe, ale ja som svojej dcerke prvy krat dala čokoladu ked mala vyše roka, myslim rok a pol, lízatko tiež iba okolo dvoch rokov, no a teraz má 4,5 roka a coca-colu a podobne sladené nápoje ešte nepila a myslím, že vôbec o nič neprišla!
a myslím si že je vela iných možností čo môžeme detičkám ponúknuťmiesto pribináčika, fakt tie jogurty su ovela lepšie, alebo ovocie s ovsenými vločkami, mala to mala rada ale akonahle po 1 roku sme začali davať presne taketo potraviny, tak zdrave jedla začala odmietať, takže teraz aj maleho sa budem snažiť zdravo stravovať aspon do toho 1 roka, lebo potom sa to už asi neustráži a hlavne ked bude vidieť čo papa jeho sestrička, tak to bude asi komplikovanejšie.

maca793
9. mar 2007

ahojte ja malej dávam od 7 mesiaca tvaroh a jagurty ktoré jej strašne chutia
po prvom raze sa mi nevyhodila
pribináčika jej nedávam má z toho ťažobu

mimakro
9. mar 2007

Myslim,ze ani jedna mamicka by vedome svojmu dietatku nedala nieco, o com by nebola presvedcena, ze je to zdrave. Ja som uz toho asi vela precitala a stale sa o zdravu stravu zaujimam. Sladkosti a sladene napoje su kapitola sama o sebe. Vyrobcovia su velmi prefikani. Napisu na obal, ze dana potravina obsahuje more vitaminov a rodicia ich kupuju detom v domneni,ze robia dobru vec. To, ze polovica vitaminov je uz aj tak inaktivovana a ze inak je v tom vyrobku iba kopec prazdnych kalorii,sa uz na obale velkymi pismenami nepise. Ondrej dostal prvu sladkost okolo druheho roka, cukriky a lizatka nejedava (najrychlejsie sa od nich kazia zuby). Ale sladkosti odo mna ani nepyta. Ani v obchode. Mozno som bola zo zaciatku na stravu velmi prisna( a neustale nejma svokrou kritizovana, ze moje dieta nejedava "normalne veci"-parky a spol.),teraz to zacina mat pozitivny efekt.

mimi
9. mar 2007

mimakro,plne s tebou suhlasim,ja mam taky isty plan nepodavat malemu sladkosti a ked to spomeniem v nasej rodine,tak ma vsetci idu ukrizovat,ze dieta potrebuje cukor 😠 uz teraz mam obavy,ked maly bude chodit ku babke a cim ta ho bude krmit 😒mne len staci,ked rocnemu dietatu daju fajny kolacik na vrchu posypany vanilkovym cukrom,(brr )a babky sa tesia ako tomu malemu to chuti.O lizatkach a tvrdych cukrikoch ani nevravim 😝

sillas
9. mar 2007

veru treba davať pozor kým sa da,lebo ked to už deti raz ochutnaju tak už to budu pýtať stále, tak ako som písala vyššie, treba sa snažiť ich uchraniť od niektorých potravín čo najdlhšie...a oni o nič neprídu.
Ja sladkosti kompenzujem sladkými obedmi,a ma aj sladke a aj sa z toho naje.

mimakro
9. mar 2007

Moja suseda davala vnucke kockovy cukor,lebo mozog vraj musi z niecoho zit a cukor telo potrebuje. Dievcatko totiz nechcelo velmi jedavat. Ale nedoslo jej, ze ked je napchate cukrom,tak ine jest nebude. A okrem toho,cukor je rafinovany. Dokonca to ma aj na obale. Rozstiepi sa na glukozu, ktorej ma telo zrazu vela a nevie, co s nou. Do boja nastupi inzulin,ktory hladinu cukru znizi. Ale telo uz cukor potrebuje a pyta dalsi.Kam to vedie,nemusim tu pisat. Cukry su aj v inych potravinach,napr. skrob je tiez cukor,ale zlozeny. A energia sa z neho uvolnuje postupne. Telo potom s cukrami lepsie hospodari. Aj ja sladkost synovi doprajem. Obcas(nie kazdy den). A nikdy nie cele balenie(par lentiliek,kusok pernika). Neprotestuje-zatial.