Nespavosť 2 ročného syna

mirek76
28. dec 2018

Môj syn ma 2roky a 2 mesiace. Nastalo obdobie, ked večer zaspava o 22:00 , vstane o 02:00 a nechce spať, hrá sa, potom po hodine sa ho nejako podari uspať, zobudi sa o šiestej mrzuty. Lieky na spanie som vylučil uplne, ostavaju bilinky no tie tiež niesu pre dieťa odporučane. Mate mamičky nejaky navod alebo mam prečkať to obdobie?. Synkovi ešte chybaju 4 stoličky ,čo može mať tež suvislosť s tym spojenú. 😉 otecko sa obracia na mamičky. Dajte typy, rady, dik😉😘 . ani neviem či som v spravnej kategorii😄😃

kika831
28. dec 2018

@mirek76ahoj, tak ja mam 23 mesacneho syna a hore je 5x za noc- o 4 uz sa hrame. Cez den mu staci 45 min spanku. Nemyslim si, ze je to nieco neobvykle. Nepomozem ti, ale mozno ta ukludni, ze niektore deti su este horsi spaci 😂. O starsom synovi nehovoriac- to bolo este horsie. Neboj, ako pride, tak odide. Mozno ma len vela podnetov, alebo ho bantuju tie stolicky. Treba to len vydrzat. Urcite nie je riesenie detom davkovat nejake sirupy na spanie. Drzim palce.

luciola
28. dec 2018

@mirek76 ahoj moj syn ma 3 roky a stale stava v noci aj tak že zaspi o 9večer o 00 je hore vyspany a hrame sa do 3 rana a potom spi do rana do 6 🙂 a je hore zas ako deti niektore nepotrebuju tolko spať moj nespal celu noc nikdy vždy sa zobudi a vždy chce sa hrat lieky sme nedavali ani bylinky už som si zvykla 🙂 aj moje telo : )

synthiarowley
28. dec 2018

@mirek76 Naša má skoro 2,5roka a tiež sa spánok pokazil (od malička sa často budila ale už to bolo v poriadku už prespala noc) pokazil v zmysle že ju musíme už ukladať o hodinu neskôr (20:00-zaspi do20:30) zrejme je to preto, že dlhšie vydrží,je staršia.Tiež nám teraz vymýšľa v noci a niekedy s plačom povie npr o polnoci alebo o 2:00rano, že nechce spinkať alebo pýta rozprávku na ukludnenie, niekedy sme s ňou boli hore aj hodinu pokým sa uloží.Zda sa, že sa jej sníva čosi a nechce bojí sa znovu zaspať lebo aj ked zhasneme začne plakať,tak máme slabé svetielko zažnute a rozpravam jej rozprávku. myslím, že je to zas len nejaké obdobie, lebo našťastie to nieje každú noc.ked ma toho cez deň veľa alebo čosi zažila vtedy to býva.navecer treba rituály a kludovy režim pred spaním, aspon u nás. ale my sa teda s ňou v noci nehráme ani nebudeme, skôr tlmené svetlo, čo najmenej prebrať dieťa, prípadne dať napit vodu ale potom si ju moze pýtať sko ukludnenie aj 5x za sebou ako naša niekedy, takže s tym skôr opatrne. snáď to rychlo prejde aj vám

mirek76
autor
28. dec 2018

No, ako tak čitam mile zlate mamičky, deti su naše žive striebra, ktore by najradšej boli hore vkuse, a my oteckovia mamičky sme pri tom. Niekedy pomôže aj moralna podpora, viem aspon že určite v tom niesme sami, deti su jednoducho už take. Ked pride čas vstavať do škôlky, už vidim ako sa teši na vstavanie. 😁😎. Dnes som skusil ( viem že sim to nemusel) do kedy vydrži byť hore od rana. O šiestej vstal ,vydržal do 15:30 spal hodinu, tak bola dlha prechadzka vonku, podarilo sa ho uložiť o 22:30. Uvidim či sa niečo zmeni, a veľmi neverim že zmena režimu zmeni aj spanok. Dam vedieť. 😘

romiada
28. dec 2018

@mirek76 my sme akurat takito teraz "vypluti" z nasho 2rocneho syna. Je 2tyzden chory,nechodili sme s nim von,tak je znudeny,urevany,malo podnetov. Von by siel chudak tak rad ze topanky furt vyberal zo skrine. Dnesna noc ciste peklo: siel spat o 22hod, vstal o 1.30, isiel k nam do postele,o 2h.sa komplet prebral...do 3.15 pobehoval po byte,hral sa s vysavacom 🙈🙈🙈 my na prasky, unaveni jak matohy. O 7.30 vstavali k lekarovi. Maly čuly, vyspaty. Ved načo by on spal... Az o 12tej dolahla nanho unava. Pospal si 1.5 hodiny. Cele zle. Odkedy je chory, uplne nanic spi...zvalujem to aj na zuby...tiez cakame na stolicky. Teraz podvecer sme boli vonku a zadriemal na trojkolke 🤣 o 20isiel spat. Tak som zvedava či nam tu bude o 6tej rano čvirikať vyspaty. Ti poviem,ze spi pomaly menej ako nasa 11r pubertalna dcera. Je to s nim neskutocne vycerpavajuce. Neviem kde berie tolku energiu...choroba a sople vacsinu deti skolia...jeho nie.

mirek76
autor
29. dec 2018

Synček tiež začal hlieniť, zrejme nedoliečene priedušky, v noci spal na etapy, žena už vyčerpana, vzal som ja, na posteli zaspal preložil som ho do postielky, no vydržal hodinu spať, zas bol hore, tak zas podriemal, to už bolo okolo pol siedmej, spravil som mlieko, vypil a už sa hra akoby nič sa nedialo, už ho nebudem nechavať dlho hore, na poludnie ho uložim pospať, ako to bolo pred tym. Možno aj tie zuby robia svoje, treba prečkať to obdobie, hadam sa to ustali a spanok si dopraju tie naše deťurence😍

larisalarisa
29. dec 2018

Treba tomu len dať čas....minulú zimu mi môj synček spal tak , že som skoro umrela....zaspal okolo desiatej večer o polnoci vstal .....mal biely deň....bol hore asi do piatej ráno a potom spal cez deň...takto sa to ťahalo mesiace a mesiace. Cez deň spal, v noci bol Hore. A to myslím vážne .... celé noci.,... niekedy od 22.00 do 5.00, inokedy od 23.00 do 7.00.....
Ľudia vstávali do roboty , my sme sa ukladali na spánok.
Bolo to ťažké .....a nepomáhalo nič.... všetko sa pomaly vyrieši....
Držím prsty....

mirek76
autor
29. dec 2018

@larisalarisa uff, dosť vyrazna zmena režimu, u deti sa to stava, no pre vas to bola ťažka skuška, nechcem si take niečo ani predstaviť, aj ked hocičo sa može stať.