Problémy s labradorom

janulka2811
13. júl 2018

Možno to sem pod túto kategóriu nepatrí,no možno mi niekto poradí 😊
Máme labradora 6 ročného vyšše roka je vykastrovany . (bola to podmienka kúpi z útulku ).
Keď sme ho priniesli domov,všetko bolo v poriadku,nemal problem s pustanim srsti,no teraz nenormálne púšťa srsť i tú vrchnu,pohladime ho a dosť padá,fľaky nemá žiadne ani škvrny po koži nič,krásnu farbu má.
Myslíme si,že to bude problem asi zo stitnou zlazou.Využíval vitamíny na srsť dosť drahé a trošku sa to ustalilo,no stále to nieje dobré ako pred pol rokom,vôbec nám neplzol iba v období výmeny srsti čo he normálne.Granule má Happydog tue drahšie a meníme mu každý mesiac iba príchuť.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
novana
13. júl 2018

@janulka2811, ak je pes v byte, plzne stále.

janulka2811
autor
13. júl 2018

@novana nieje v byte.

janulka2811
autor
13. júl 2018

@lenkakravcova to viem,ale on neplzne nemu praveze padá ta vrchná srsť na chytnutie,spodná srsť už nepadá.
Pes je vycesavany.

novana
13. júl 2018

@janulka2811, čo na to veterinár?

janulka2811
autor
13. júl 2018

@novana nebol čas tak ešte zájsť,no volali sme mu a dáme mu asi odobrať krv a s toho sa uvidí,no skôr ma zaujíma či sa niekomu už také niečo stalo.

judar
13. júl 2018

ach jaj také to keď niektorí ľudia nevedia že zo psa padá srsť hlavne cez leto a jeseň kvôli novej srsti na zimu...toto isté je aj pri mačkách dokonca aj pri chovných zajacoch

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka2811
autor
13. júl 2018

@lenkakravcova nemu padalo az chumace nenormálne moc viem kedy je normálne plznutie a kedy nadmierne,keby viem prečo opadava ako vianočný stromček tak sem nepíšem asi.
Mapy zatial nemá.Minuly rok to nerobil vôbec,vymenil si srsť a bol kľud,teraz je celá terasa biela denne ju musím upratovať.

janulka2811
autor
13. júl 2018

@judar nieje pravda,minule leto mal srsť na pevno,vyznam sa v mojom psovi.Ja som pisala nadmerné plznutie,nie klasické ...
Myslím si že mu chybaju hormóny keďže je kastrovany.No,ale ak nemáš skúsenosť s nadmerným plznutim labradora,tak i tak vďaka za tvoju radu 👍

deti95060810
13. júl 2018

nemáme labradora, ale náš pes pĺzne strááášne...nič si z toho nerobíme, je to u neho každý rok....

janulka2811
autor
14. júl 2018

@deti95060810 no pekne,nás neplzol v lete iba pri výmene srsti,ani rodičia nevedia prečo,mali ho na ,,prázdninách,, keď sme boli na dovolenke a že čo mu je keď tak veľmi púšťa srsť,že toto nemal minulý rok ... zájdeme veterinarovi a uvidí sa ... no určite to nieje z ničoho.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
novana
14. júl 2018

Pýtala som sa veterinára - vraj mu je pravdepodobne teplo, ale môže to byť aj zlou výživou atď.

veronice
14. júl 2018

My mame dvoch labroskov, jednemu uz taha na 12 rokov a tiez nam.tento rok pusta srst tak ze ked sa pozameta tak by sa dal z toho dalsi maly pes poskladat...podla.mna to bude tymi teplotami... a inak cely zivot papa royal canin a vsetci nam ho chvalia aku peknu ma srst.

siska012
14. júl 2018

naša momentálne plzne tak že vyčešem za 2 kýble a na druhý deň môžem zasa... je teplo, je normálne že menia srsť

jessica83
14. júl 2018

@janulka2811 je to uuplne normalne. treba ho vycesavat furminatorom. my mame 6.5 rocneho v byte. tento rok to bolo nenormalne teraz v lete. vysavala som hotove more chlpov bud denne, alebo kazdy druhy. vcera ako som vysavala som zhodnotila, ze skoro po dvoch mesiacov je to ok. vysavat staci kazde 4 dni uz. aj ked este mu pada troska. konecne ma srst ako steniatko. skus dat foto nech pozriem.. ale isto mu nepada vrchna, ale podsada. neboj sa. veterinar ta osmakne o kopec penazi a navymysla blbosti. happydog mi nic nevravi. my sme roky na brite a sem tam menime. teraz davame pol na pol royal canin. smus mu doplnit, ked tak zinok (idealne kuraci vyvar) a nieco na zelezo (v strave). ja by som to ale neriesila a skusila pockat este. tym, ze sa stale ochladzuje a otepluje vonku tak srst je v soku a nevie kedy zhadzovat. kazdopadne tu spodnu (odumretu) srst treba postupne vycesat. inak to bude do nekonecna. este mozte skusit psieho kadernika. oni to tym furminatorom vedia spravit za par hodin a mate pol roka pokoj

jessica83
14. júl 2018

@janulka2811 a odporucam skupinku "mamicky milujuce zvieratka". nez takto na plochu 😉

janulka2811
autor
14. júl 2018

@lenkakravcova pichať NIE no hormonálne tabletky sú,treba skúsiť aj tie,no určite viem,že neplzne z ničoho,keď to minule leto nemal 😢

janulka2811
autor
14. júl 2018

@jessica83 ďakujem za radu.Furminatorom ho cesem každý deň a čím viav cesem tak ráno iba chumace boli,teraz ho cesem raz za tri dni a tiež mu padá vrchná srsť,podsadu keď vycesem je v poriadku no nie tu vrchnu srsť,to viem že neni OK.
Vo februári mal zápal priedušiek a bolo počuť až na plucach vraj,mal ATB a najprv som myslela že kvôli tomu 😊 ja cistim terasu ráno a vecer a aj poobede niekedy,no už nemám síl nato.Dom keď príde sa pohrať či pomazlit tak hrôza des vsade moooc chlpov 😕 tak opäť vysávač atď ...

janulka2811
autor
14. júl 2018

@novana môže to byť čokoľvek z čoho to má.
Veterinar povie po odberu krvy.

janulka2811
autor
14. júl 2018
jessica83
14. júl 2018

@janulka2811 myslela som skor detail srsti. nsjlepsie nad chvostom- zadok. tam je najviac toho. ako vravim, tento rok je nas prvy zo siedmych, kedy som vyslovene vysavala hotove more chlpov. tiez som sa bala, co je psovi. sacky do vysavaca stale menila. po ockovani psa ostalo pod nim za sakel. ked kukam tuto foto vyzera dobre. aj on aj srst. vies, tebe sa mozno zda, ze mu pada vrchna. no ja tomu neverim, uz by bol nahaty a s mapami po tele. vidim, ze ma krasny zadok chlpaty. inak pises, ze ma 7 rokov. okolo ociek vidim biele dokola, aj na licach. ma nejaky atyp srsti ci nieco vrodene, ci je to iba tien?

janulka2811
autor
14. júl 2018

@jessica83 je to iba tieň,má pekne srsť,žiadne fľaky a nad chvostom má peknú srsť žiadne mapy nič.Nemá ani kožu červenú peknú má.A ako si myslela s tým očkovaním,že mu moc padala srsť či ako?Je očkovany každý február v roku.Možno to bude ozaj tym počasím ako píšes 👍 bodajby.Je aktívny behá ako srnecka 😄

janulka2811
autor
14. júl 2018
jessica83
14. júl 2018

@janulka2811 jaaj neboj sa! je krasny, vyzera zdravo. uz vidim, to okolo oci je tak sfarbeny 😀 s ockovanim som myslela tak, ze ked mu injekcie davali (s nasim je to boj), tak pod nim plno chlpov, lebo vtedy bola ta faza totalnej spiny 🙈 proste, ako by mal, presne ako ty pises, nejaku chorobu 😁 pre pobavenie, ja sama som si v tom case ako jemu padala srst tiez musela nasadit prvy krat vitam. doplnky, lebo mi otrasne padali vlasy... asi je toto leto nejake ine 🤣

janulka2811
autor
14. júl 2018

@jessica83 to mňa teší 👍👍👍 nechova sa vôbec žeby mu niečo bolo až na tú srsť.Teraz má s vitamínmi pokoj mesiac a potom opäť 60tbl a snad bude lepšie.Ďakujem ti veľmi pekne za tvoj čas a radu a aj si mňa upokojila 😊😊😊

all29
6. aug 2018

Labrador je jedno z najviac plznucich plemien, poznám dvoch a tí plznu neskutočne veľa a nonstop celý rok.

janulka2811
autor
6. aug 2018

@jessica83
Mala si pravdu,ze nas labik je zdravy ako rybicka.
Prestal plznut,srst ma pevnu ako ma byt,teraz som uz kludnejsia a spokojna.
Dlhsiu dobu si menil srst,vraj kvoli pocasiu teploty boli hore - dole 😊
A takyto je spokojny doma na chladnej dlazke 😁