Rada ohľadom labradora.

marcela_12
15. apr 2020

ahojte potrebovala by som pomoc s mojim psíkom.
Mam labradora ktorý má rok a pól bývam v dome so záhradou ktorá ale nieje dostatočne veľká na to aby sa tam psík poriadne vybehal preto s ním chodíme ku polu na prechádzky.Ale asi za posledný mesiac začal robiť občas to že keď ide vedľa nás nejaký človek začne na neho bezdôvodne štekať až tak útočne neviete mi poradiť prečo to robí a poprípade ako tomu zabrániť?Mňa to veľmi mrzí že to začal robiť pretože už odmalička tam chodíme a nikdy to nerobil.

0silvia0
15. apr 2020

@marcela_12 vyzera to, ze ma k tebe ochranarske spravanie. Ma rok a pol, cize sa zacina spravat ako dospely pes.

kittykat22
15. apr 2020

@marcela_12 keby problem pretrvaval a psik by ti robil starosti, mozno by si mohla kontaktovat cvicitela. Pokial nema ine problemy, tak pomoct ti, by malo byt jednoduche.

lussinda2
15. apr 2020

@marcela_12 takze psovi zacina puberta, treba hned zakrocit najlepsie je ist na cvicisko, oni tam uz poradia. Je pes dobre socializovany? Ci chodite iba mimo ludi? Ono moze aj po case nastat, ze ak mal okolo seba iba minimum ludi, tak v puberte zacne vyvadzat. Tak sup nech sa nestane nahodou nic zle

0silvia0
15. apr 2020

@marcela_12 prve co by som vyskusala na tvojom psovi, by bol povel sadnut, ked budes vidiet, ze pes je napaty a chysta sa vystekavat. Na psovi vidis napatie, to napatie treba rozptylit. Mame podobne stareho psa podobneho vzrastu a podobnej rasy a ten nas zasa vystekava na psov, ktori mu nie su sympaticki. Dam ho sadnut, hladkam ho po hlave, cakam, kym prejdu a je vsetko ok. Ale nas je mimoriadne inteligentny, takze s nim sa lahko pracuje, stacime si s nim sami poradit

marcela_12
autor
15. apr 2020

@lussinda2 socializovaný je dosť síce je pravda že chodievame na pole (Kde moc niesu ľudia) keď ideme na prechádzku aby som ho mohla pustiť z voditka.Cvicisko mi napadlo len teraz sú v mojej blízkosti všetky uzatvorené takto sama si asi nepomôžem že ? Ale ďakujem za radu

lussinda2
15. apr 2020

@marcela_12 ale urcite ano, len treba si kuk videa na youtube, aspon na zaciatok spravne prevedenie je najdolezitejsie....

spoony
15. apr 2020

@marcela_12 nezačal takto vystrájať odkedy sú povinné rúška? My máme už 13 ročnú labradorku. Vždy dobre znášala ľudí, ale keď začali ľudia nosiť rúška začali po nich štekať, lebo ich nevie identifikovať (uvedom si že psy vidia čiernobielo). Teraz po mesiaci uz si zvyká, ale ešte minulý týždeň štekala aj na susedu, kym sa tá neozvala a neidentifikovala ju po hlase.

marcela_12
autor
15. apr 2020

@spoony myslím si že rúškami to nebude občas šteká aj na autá keď ide okolo nás a sme od auta aj 3 metre

marysa21
15. apr 2020

Prejavuje sa u neho ochranársky inštinkt u našej labradorky ,keď to tak isto začalo sme to riešili tak ,že keď išiel niekto okolo nás tak sme ju dali nakrátko nech je tesne vedľa nás a dali povel nesmieš a pritom buď sme ostali stáť pokiaľ nás neobišiel alebo sme išli tiež ale ona išla na po pravej strane aby nemohla napadnúť človeka a pri stretaní tiež povel nesmieš.

monkabohdalova
15. apr 2020

@marcela_12 to čo píše 0silvia0 je super, treba v tom momente psíka inak zamestnať, sústrediť ho možno na hračku v ruke ak má rad, alebo pamlsky