Aké jedlo na týždňovku?
Ahojte baby poraďte čo nabaliť aké jedlo na týždňovku aby vydržalo do piatku alebo ako čo pripraviť ďakujem.
@nadide kolegyňa zavarala mužovi a synovi ,keď chodia do zahraničia a oni to jedia potom. Také mäsové jedlá s omackou ako guláš,segedín,perkelt a iné. Prílohy si dorobia sami,prípadne kúpia chlieb,knedľu. U teba ak sú to týždňovky,na prvé dni navarené normálne a zvyšok toto závarene by bolo ideálne,tyDen jesť jedlo,no neviem,aby sa to zbytočne nepokazili.
@nadide je tam aj rýchlovarná kanvica?
- Na ráno, alebo večeru napríklad instantná kaša, dá sa do nej dať oriešky, ovocie, ja pridávam aj konopný proteín a škoricu, kocku čokolády. Následne zaliať horkou vodou.
- Mám rada tiež do fľašky dať ryžové rezance, rôznu nakrájanú zeleninu (napríklad jarnú cibuľku, cesnak, mrkvu, kukuricu atď., do toho tofu, alebo tempeh (dá sa.dat hocičo čo má človek rád), pridám ešte miso pastu, alebo zeleninový práškový bujón z Dmky, zalejem horúcou vodou a mám polievku.
- obdobne sa to dá robiť aj s kuskusom, len tam treba pridať aj olej, aby sa tak nezlepil
- šalát, ak sa pridá napríklad fazuľka (z konzervy, alebo z fľašky), alebo hrášok, do toho kľudne nakrájať syr, slnečnicové semiačka a do toho nakrájať zeleninu.
- kupujem aj jedlá z webovej stránky jedzhned.sk sú tam uvarené jedla, ktoré len sterilizovali. Ja ich koľko krát ani neohrievam 🙂
-
Tyzdnove jedlo...neblazni...vedrestiky funguju...moj muz robi cely zivot tyzdnovky a ani ma len nenapadlo balit mu jedlo na tyzden...max si vezme na pondelok, ak je vela navarene...ostatne dni si stravu kupuje
Na týždeň neviem si predstaviť, že čo by mohlo byt, aby vydržalo. Tak na 2 dní rezne, guláš, segedin, a podobne, ale dlhšie? Zavárané mäso z domu? A týždnove pečivo z domu? 🙈
To ide kam na tu týždňovku, na nejakú púšť, kde nie sú ani obchody?
Veď všade existujú reštaurácie, vyvarovne, bufety, alebo jednoducho si kúpit hotové jedlo,to aj studené prinajhoršom sa dá jesť, a nie týždennu stravu z domu. Kde by ju skladoval? Za nejakú otravu jedlom tých pár usetrenych eur nestojí
@nadide je tam aj rýchlovarná kanvica?
- Na ráno, alebo večeru napríklad instantná kaša, dá sa do nej dať oriešky, ovocie, ja pridávam aj konopný proteín a škoricu, kocku čokolády. Následne zaliať horkou vodou.
- Mám rada tiež do fľašky dať ryžové rezance, rôznu nakrájanú zeleninu (napríklad jarnú cibuľku, cesnak, mrkvu, kukuricu atď., do toho tofu, alebo tempeh (dá sa.dat hocičo čo má človek rád), pridám ešte miso pastu, alebo zeleninový práškový bujón z Dmky, zalejem horúcou vodou a mám polievku.
- obdobne sa to dá robiť aj s kuskusom, len tam treba pridať aj olej, aby sa tak nezlepil
- šalát, ak sa pridá napríklad fazuľka (z konzervy, alebo z fľašky), alebo hrášok, do toho kľudne nakrájať syr, slnečnicové semiačka a do toho nakrájať zeleninu.
- kupujem aj jedlá z webovej stránky jedzhned.sk sú tam uvarené jedla, ktoré len sterilizovali. Ja ich koľko krát ani neohrievam 🙂
-
@lamara55 potom chodite po doktoroch ked zeriete same sračky. Skor ci neskor tma skoncite. Co tak vypestovane zdrave jedlo, maso ovocie zelenina? Same sračky chemicky vyrobene... hlavne ze ste stihle, ale rakovina vas zozerie ako slimak hlavkovy salat za tyzden... niesom zastanca aby "zral" clovek klobasy kolena a slaniny a dieta nieje o tom jest len veci ktore maju do 10kcal. Jasne ze ste po tom chude, ale casom sa ukazu vsetky problemy. Jest treba vsetko. Tajomstvo je tak jednoduche, ze staci zjest o nieco menej kcal ako clovek denne vyda. Na toto je najlepdia aplikacia "kaloricke tabulky"....
Tyzdnove jedlo...neblazni...vedrestiky funguju...moj muz robi cely zivot tyzdnovky a ani ma len nenapadlo balit mu jedlo na tyzden...max si vezme na pondelok, ak je vela navarene...ostatne dni si stravu kupuje
@rachel36a najedz sa v rakusku kde stoji obed od 15 do 20eur...
@rachel36a najedz sa v rakusku kde stoji obed od 15 do 20eur...
@otecdvochdeti a?aj tu tak bezne muz platí za jedlo keď idú na obed/veceru
@nadide je tam aj rýchlovarná kanvica?
- Na ráno, alebo večeru napríklad instantná kaša, dá sa do nej dať oriešky, ovocie, ja pridávam aj konopný proteín a škoricu, kocku čokolády. Následne zaliať horkou vodou.
- Mám rada tiež do fľašky dať ryžové rezance, rôznu nakrájanú zeleninu (napríklad jarnú cibuľku, cesnak, mrkvu, kukuricu atď., do toho tofu, alebo tempeh (dá sa.dat hocičo čo má človek rád), pridám ešte miso pastu, alebo zeleninový práškový bujón z Dmky, zalejem horúcou vodou a mám polievku.
- obdobne sa to dá robiť aj s kuskusom, len tam treba pridať aj olej, aby sa tak nezlepil
- šalát, ak sa pridá napríklad fazuľka (z konzervy, alebo z fľašky), alebo hrášok, do toho kľudne nakrájať syr, slnečnicové semiačka a do toho nakrájať zeleninu.
- kupujem aj jedlá z webovej stránky jedzhned.sk sú tam uvarené jedla, ktoré len sterilizovali. Ja ich koľko krát ani neohrievam 🙂
-
@lamara55 Až na to, že takéto jedlá žiadny muž jesť nebude a ani väčšina žien. Však to by umrel od hladu, samé sra@ky a zelenina. Chýba tam obyčajné pečivo, kus mäsa, zemiaky, knedľa...

@nadide na tyzdnovku komu? Nabalit zajtra a dotycny to nabalene ma jest do piatka? Ma moznost si nieco pripravit, ohriat?