Čo doniesť novorodeniatku?

17. jún 2022

Kamoska ma trojmesacne babo a mam ju navstivit a lamem si hlavu,co doniest..veci ma urcite strasne vela. Co ste vy ako mamicky ocenili,ked vas prisli pozriet?

veronika_sk000
17. jún 2022

mokre obrusky, plienky a sudocream mi urobili radost 😂

pinkgirl
17. jún 2022

Balík plienok, hrkalka, darčekový poukaz do DM alebo inde a hlavne nezabudni na kamarátku - veľa ľudí prehliada mamičku. Dobre jej padne napr. nealko šampus, bezkofeinova kava, skvelá čokoláda, kvietok...

lejusinka
17. jún 2022

Zalezi kolko chces minut. Mna potesi nejake oblecko pre malu a hracky. Plienky ma osobne vzdy nahnevaju kedze sa nikto netrafi do tych co pouzivame a ja to musim vyhodit potom 🤷🏻‍♀️ Ani do dmky ma karta nepotesi 😂 ja som rodic a dokazem kozmetiku pre dieta zaplatit… ale tak kamosku si snad dobre poznas 🙃

pribinak
17. jún 2022

Knižky, tých nikdy nie je dosť

zuzanka.zuzu
17. jún 2022

plienky ci vlhcene LEN ak vies ake pouziva 🙈

majlo1234
17. jún 2022

@lejusinka sranda, aki sme my ludia rozdielni. Vsetko co si povedala, ze by ta potesilo, mna absolutne netesi😀este aa nikto netrafil do mojho vkusu, co sa tyka oblecenia a hraciek, ide ma z toho porazit, ake hnusy sa nam kopia doma😀zato plienky sme vyuzili vsetky, niektore su lepsie ako ine, ale nenapadlo by ma ich vyhodit😀 rovnako ako kozmetiku, ked sa trafi znacka, pouzivame, ked nie, posuniem dalej.

Autorka, trochu mimo misu, mna potesilo, ked si spomenuli aj na mna, na mamicky sa pri navstevach casto zabuda a predsa oni babo porodili☺️

zuzanna33
17. jún 2022

Plienkovu tortu 🍼vytvorila by som darčekový kôš nejaký podbradník sa zíde a hlavne veci na prebaľovanie a papanie 🍀😅

gabika128
17. jún 2022

Čaj pre kojace maminy ( ak koji), nejakú knižku, napríklad Zvieratká z abecedy, oblečenie keď tak niečo väčšie už, kľudne aj o pol roka. Mňa potešil aj krém na ruky 😂 stále ich mam suché čo doma všetko umývam.

lejusinka
17. jún 2022

@majlo1234 ved preto som napisala ze snad si pozna kamosku 😁 ale mna zle plienky a kozmetika dokaze urazit aj preto ze si velmi zakladam na netoxickych veciach a je to o mne velmi zname kedze o tom viem vela a dlho rozpravat 😂 a proste ked to aj tak kupia tak mi pride ze to urobili naschval respektive kupili len aby bolo, nie aby nas potesili

enoula
17. jún 2022

Niečo pre mamu a pre dieťa hlavne nič veľké/objemné. Oblečenie a plienky isto nie, radšej tu poukážku alebo knihu pre dieťa, napr svojtka má super knihy

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nwnw
17. jún 2022

Moje dieta dostalo v 6. Mesiaci sadu tanierov z tescoma s tymi autami a legi duplo farma. Cele roky to od vtedy vyuzivame 😉. Ano bolo to skoro, ale potesilo.

petamich
17. jún 2022

ja by som kupila kontrastnu knizku alebo hrkalku, nejake dobre hryzatko vyuziju neskor, u nas bol rychlo-obratkovy tovar ponozky a pancusky ;)

paradajkova
17. jún 2022

Mna potesili handmade veci, ci uz ich urobil clovek co mi ich daroval, alebo boli objednane zo sashe. Tato hrkalka bola dar a dlho oblubena u nas: https://www.sashe.sk/JaniHani/detail/hrkalka-7-v5

Knizky tiez vzdy nasli vyuzitie. napr. tuto by som ja sama od seba nekupila a tesi sa velkej oblube doteraz: https://www.martinus.sk/?uItem=18422 .

Inak sa pridavam do kategorie, ze oblecenie a kozmetiku nekupovat a zalezi velmi na tom o aku mamicku sa jedna.

zorana999
17. jún 2022

Och ja nechcem byt povrchna...
Ale mňa strašne prestrašne sklamalo, že mi 90% ľudí nosilo veci z Pepca 😒 mam informácie, že tie veci sú brutálny shit...ved k tomu aj patrična cena...
Neviem si pomôcť, sklamalo ma to. Stačili by mi jedny dupačky avšak normálne, bavlna, z normálneho obchodu. Nie 5 ks za 4 eura z Pepca.
A najviac ma fascinovala návšteva, ktorá prisla na 100 000 mercedese, ešte mi pani (mužova rodina) mala potrebu telefonovat, že aké veci by som potrebovala. Povedala som samozrejme, že žiadne. Čakali sme, že čo to bude, že ešte aj zavolá, báli sme sa, že si nejaké strašne výdavky urobia. A ona doniesla oblečenie z Pepca, 😄

nikdenikto
17. jún 2022

dostala som pri synovi asi 3 tie plienkove torty a obrovské. Na oko je to pekné ale mala som chuť to slahnut do popolnice to rozbaľovanie toho bolo nekonečné navyše plienky potom úplne pokrčené. Za mňa torta nie. Ani cumle a fľašky, to má každá mamina svoje už od pôrodnice.

Potešilo by ma pre bábo napríklad látkové leporelo, tie uchopove loptičky, pekná hrkalka....
Pre mňa kniha, poukaz na masáž -neskromne 🤪

fiafia
17. jún 2022

Ja by som nekupovala plienky, kozmetiku, oblečenie. Skôr hracku adekvátne veku, knižku, hryzatko , nezabudnúť drobnosť maminke, na tie sa väčšinou zabúda ☺️

amelie2017
17. jún 2022

Tak v prvom rade, 3 mesacne dieta nie je novorodenec.
A k veci. Mňa by plienky vobec nepotesili. Kozmetika, ak by to bola nasa znacka, tak ano. Ale nejaky sudokrem urcite nie.
Co by ma potesilo, co ma aj potesilo alebo co kupujem ja je velka bambusova alebo bavlnena osuska, vyuzije pri kupani doma, pri kupani v lete vonku, aj na prikrytie pocas chladnejsich letnych dni.
Kvalitnu sadu detskych riadov alebo priborov, ano, pre 3 mesacne zbytocne, ale vyuzije o par mesiacov neskor.
Kontrastne knizky, hracky do vane, mozno aj to sedatko do vane, ak chces nieco praktickejsie.

gabika128
17. jún 2022

@zorana999 🙈 oh môj bože 😂 to aj lidl je lepší.

zojanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jane1987
17. jún 2022

Napr. Svojtka ma super knizky pre babatka, sumiaci medvedik, silikonovy tanierik, kvalitnejsie hryzadlo, nedavno som objavila brutalne overaly a body znacky pleas...a nejaka sladka drobnost pre maminku na energiu

janickacrazy
17. jún 2022

Možno je najlepšie opýtať sa mamičky, čo by potrebovala. Ja som sa spýtala a chcela plienky, vlhčené obrúsky a kúpila som ešte k tomu bavlnené čiapočky a ponožky a capacky. Bola spokojná, lebo každý nosil len body a dupačky.

evaachesa
17. jún 2022

Mňa teda plienkova torta veľmi nenadchla, jednak predstava že sa tými plienkami manipulovalo a obchytavali sa, no nie, ďakujem. 🙄 Parfumovanú kozmetika typu johnsons, voňavé obrúsky, sudocrem a fľašky a hryzatka z pepca som darovala na charitu. Mňa by potešila nejaká prvá kontrastná knižka alebo krásne tenké knižky od Amy Pixton (Indestructibles books - sú skutočne nezničiteľné, nepotrhajú sa a dieťa ich môže kľudne žužľať, sú bezpečné, dajú sa umyť), silikónové hryzatko (napr. Matchstick monkey z DM), prípadne ak vlhčené utierky, tak water wipes.
Najlepšie je ale opýtať sa rodičov a nie rovno niesť nejakú prevoňanú kozmetiku, či plienky, ktoré vôbec nepoužívajú.

izabela181
17. jún 2022

Ja by som sa normálne kamarátky opýtala čo by ju a bábätko potešilo 😊 každá to má úplne inak a napríklad moje dieťa v 3 mesiacoch nosili veci na 6-9 mesiacov takze už keď oblečenie určite sa spýtaj na veľkosť aku nosí 😊 ale ak nekoji určite fľaša vínka poteší, a ak kojí tak niečo pre ňu určite 😊

bajka3
17. jún 2022

https://www.megaknihy.sk/pre-najmensich/543482-...
Mozno nevyuzije hned ale je to krasna kniha.

judit47
17. jún 2022

Za mna urcite nie:

Oblecko-malokedy sa trafis do narokov matky(kvalita farba vkus)

Kozmetika-vacsina rodicov aj tak kupe len v cistej vode a vsetky pseudo baby kremiky oleje napustene chemiou-no thanks

Hracky-male babo ma milion hrkaliek a tomu podobnych

Plienky-spotrebny material len ak vies presne ake pouziva ze nema zasobu na mesiave vpred a vymina…

Mna spatne najviac tesili veci-in advance ktore som vytiahla sice neskor ale bola som rada ze mam.

Uciaci pohar od Aventu,sada na jedenie, lego duplo,posuvne knizky podbradniky,termoska na jedlo alebo na vodu…

Ale 10 zien 10 nazorov najlepsie sa opytat co by im trebalo alebo maju v plane kupovat.

vilma7
17. jún 2022

Ja som zas vlhčené nepoužíval vôbec umývala som deti pod tečúcou vodou takže by som sa opýtala kamarátky medzi rečou ...ja som ich dostala za kartón, všetko potom porozdavala.
Kolotoč nad postieľku ak nemá, alebo hviezdičky na plafôn s melódiou na noc, alebo nejaké hryzatka... hračku.

autor
17. jún 2022

Dakujem baby,no kozmetiku,plienky a vlhcene nechcem nosit. Kazda pouziva to svoje a nechcem kupovat zbytocne,co nevyuzije. Pre maminku mam darcek. Len pre babatko aa neviem rozhodnut. Asi nejake leporela pozriem,gumene knizky a tymto smerom budem hladat

autor
17. jún 2022

@vilma7 to je to,ze dnes uz mamicky maju vsetko pre deti,je toho hrozne vela. Kamoska mi povedala,aby som nic nenosila,ale naprazdno nepojdem.

17alexis
17. jún 2022

@lejusinka ja ti uplne rozumiem. Babo sa nam este len narodi, ale presne tak som tiez nastavena.