V akom veľkom byte bývate a vychovávate detičky?

obcanka123
15. aug 2019

Rozmýšľame nad kúpou bytu - 62m2, 3 izbový byt.. Ja mám ale pochybnosti či je to dostatočne veľký byt pre rodinu (plánujeme 2 deti). Zaujíma ma v akom bývate vy a ako sa vám býva 😉

lalilla
6. okt 2023

Sranda ze v mojom okoli rodiny co poznam ziju vsetci povacsine v klasickych ci mensich 3 izbakoch ci 2 izbakoch. A maju to pekne a su spoko, jasne viac priestoru je vzdy plus ale realne kto ma nato financie v dnesnej dobe?
Na vacsiu rozlohu nemaju peniaze. Pacia sa mi tieto diskusie kde ma kazdy byt o rozlohe min 90m2 a je im tesno a rady ze sak zatial staci potom kupite vacsi, ked vsetci vyplakavaju ze nemaju na uver. Vsetci chcu velke byty, alebo rovno dom, kazde dieta vlastnu izbu a potom placu ze nemaju peniaze.

kvetinka75
6. okt 2023

@simca06022011 naše babky žili úplne inak. Nechápem toto večné porovnávanie. Naše babky nemali ani automatické pračky, vysávače, farebné TV, umývačky riadu, tak predpokladám že asi ani vy nemáte že?
@obcanka123 ja som vyrástla v 2izbovom byte. Boli sme 3 súrodenci. Bolo to ohubu niekedy. Súkromie žiadne. Pokiaľ sme boli menší, bolo to OK. Ale keď prišla puberta, každý chcel mať to svoje súkromie. Priviesť si aj kamarátky. Keď som bola na strednej, tak sme sa presťahovali a mala som so sestrou spoločnú izbu. Brat mal vlastnú. Neviem si predstaviť, mať v tomto veku spoločnú izbu s bratom. Aj keď prišli spolužiačky alebo jemu kamaráti, každý mal súkromie. So sestrou to bolo fajn
Nemusí mať každý vlastnú izbu ale veľa známych ktorí mali chlapca a dievča, neskôr kupovali byty tak, aby mal každý súkromie. Predsa len, dnes potrebuje človek na štúdium aj počítač. Ke´d bolo online vyučovanie ja v jednej izbe, dcéra v druhej a muž mal ešte aj porady online. Takže každý potreboval svoju miestnosť a svoj PC. A nie tlačiť sa 3 deti v jednej izbe. 3 izbový byt tohto rozmeru majú bežne rodiny s 2mi deťmi. A vojdu sa. Niekto to má tak spravené že deti majú menšie izby a tá najväčšia je obývačka a spálňa alebo deťom - ak sú rovnakého pohlavia, dali tú väčšiu, a menšie sú obývačka a spálňa.

lienka.7
6. okt 2023

@obcanka123 ja by som povedala, že vhodný je taky, na ktorý mam finančné prostriedky

leskovael
6. okt 2023

Záleží na každom, od možností až po nárokov... Ideálne pre 4clennu rodinu domček, alebo 4izbak kvôli priestoru aj súkromiu.. Realita je ale často úplne iná a nieje nič nevídané, aby 4členna rodina žila v 3izbovom byte (hoci je fakt, že rozloha 68m2 nieje žiadny luxus). Tu sa ale dozvieš že pod 100m2 by sa nikto netlačil pomaly s jedným dieťaťom, nieto s dvomi😉

simca06022011
6. okt 2023

@kvetinka75 vidis a ja si myslim, naopak, ze sukromie v domacnostiach sa precenuje. Konci to tak, ze cele rodiny su zavrete po svojich izbach a komunikacia nula. Vo velkych domoch sa uz ledva stretnu, su rodiny co uz ani len pri stole sa nestretnu. Ked pocujem "sukromie" a rodicia spia "v obyvacke" aby deti mali vlastne izby tak ani neviem, ci mi je viac do smiechu alebo do placu. Moja babka mala automaticku pracku aj vsetko okolo, predstav si. Neprala v potoku. Farebnu telku sice mali az neskor, ale ciernobielu mali a veru vdaka tomu ze cely den necucali na 100 programov, boli urcite aktivnejsi rodicia aj stari rodicia ako dnes.A hlavne dnesne babky a dedkovia, ktori chcu svoj "pokoj", pred telkou :D a sukromie samozrejme. Vnucata si ani nepoznaju. Aj deti chcu sukromie, aj vsetci chcu sukromie. Tak na co mat rodinu ? :D Ak niekto nema na 6i dom, tak v klude dokaze fungovat aj v 3i byte..

kvetinka75
6. okt 2023

@stanzi my sme boli 3 deti - (sestra a brat) v jednej izbe, druhá bola obývačka a spálňa zároveň. Keď som bola malá, bolo mi to jedno ale už keď prišiel druhý stupeň, tak mi vadilo, že nemám súkromie, súrodenci stále za chrbtom. Ja som si chcela čítať, alebo sa učiť, brat okolo s kamarátom, ten bol mladší, k tomu sestra , niekedy fakt o hubu, žiadny kľud a súkromie. Ke´d mi prišla kamarátka tak len uši natrčal a motal sa okolo, lebo veď kam mal ísť.

kvetinka75
6. okt 2023

@simca06022011 každý ako si zariadi tak má. A neviem prečo by rodičia nemohli spať v obývačke. Deti majú svoje izby tak o aké súkromie prichádzajú? Cez deň sa stretnú v obývačke a v noci spí každý vo svojej izbe, takže súkromie nemá nikto narušené. Ja tiež nepotrebujem samostatnú obývačku Cez de´ň je využitá, pretože sa tam stretávame a v noci prázdna. Takže či tam už niekto spí , tak je to úplne jedno. Deti majú súkromie a kľud na učenie sa v izbách. Vieš veľa detí sa aj vzdeláva a dosť času trávia nad knihami a učivom. Nie každý je stále niekde vonku. A potom sú aj také kreatívne osoby, ktoré niečo aj vyrábajú a tiež na to potrebujú svoj priestor.
A či sa rodina stretne alebo nie pri stole, nezáleží na tom, či máš tú izbu navyše alebo nie. Potom to môže dopadnúť aj tak, že detí čim skôr utekajú z domu, pretože doma nemajú súkromie, kľud. my máme každý to svoje súkromie a nemáme problém sa stretnúť každý deň za stolom a dokonca sa aj rozprávame. Toto záleží na ľuďoch a nie koľko izieb majú. Ak niekto s niekým nepotrebuje komunikovať, tak by bol v izbe s dvomi ďalšími akurát tak otrávený a mal by ich plné zuby. Ato , či sa mpoznajú vnúčatá alebo nie, prepáč, ale je mi smiešne viniť za to rozlohu bytu

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
6. okt 2023

@denisah6 tak keby si mala byt = mas kancelariu ako vacsina uctovnikov niekde prenajatu ;) ja som uctovnik, moj domaci arzenal spociva dnes v dobe elektroniczacie asi tak z 10sanonov na co mi staci jeden regal, stol, pc, tlaciaren... vseho vsudi jeden roh spalne. Predtym som to mala v 2i byte normalne v obyvacke v rohu, stol, skrina od stropu dole zatvaracia a vybavene. MOja mama je uctovnicka od 93, v byte rovnako nepotrebovala extra miestnosti na to, ked mala toho vela proste sa prestahovala do kancelarie, lebo ten objem papierov bol iny v tej dobe:D V rodine mame pripad, ze uctovnicka ma teda kancel v byte, aj zamestnanca, maju extra izbu v 4i byte. No ale to je jedno,chcem tym povedat, ze realne AK by si bola pred touto volbou, ze kam dat kancelariu, poradis si aj lepsie ako kvoli tomu kupovat 200t byt, alebo 300t dom (naozaj iba kvoli tej extra pracovni, extra skladu). Tebe to pride nepredstavitelne, lebo si v situaci, kedy tie miestnosti mas. KEby si nemala, pomohla by si si inak 🙂

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz