Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
11. máj 2011

jinak,jak sme tady resily to ichtyo,tak nase lekarna u zadneho dodavatele to nesehnala,holt objedname na netu....zatim s edrzime zinkovkou a a-dermou.

luthien.k
11. máj 2011

@lojzina, opravdu? To mě překvapuje, v naší malé lékárně vě městě s 5 tis. obyvatel ho mají normálně na skladě...

lojzina
11. máj 2011

@luthien.k me rikala ze obesilala nekolik dodavatelu a pry byl,ale posl.dobou mizi z trhu..... 😕

lucinenka001
11. máj 2011

@luthien.k

Ahoj Luthien 😉 . Velmi pekne dakujem 🙂 🙂

michaelabj
11. máj 2011

@lojzina ked píšeš, že budeš vdačná za každú radu - tak jedna: naozaj si skús nájsť chvíľu času pre seba a prečítať si články od kam.zyk - veľmi ti pomôžu zorientovať sa a potom sa len opýtať konkrétne veci, ktoré sa týkajú teba tu na fóre - zrazu budeš mať pocit, že si do toho vklzla 🙂
Moj starší syn nemal žiadne takéto problemy a zrazu mladší hrozne silný ekzém na tvári a celom tele - bola som stratená... a blog od kam.zyk mi veľmi pomohol. Teraz mi pomáha aj to ked niečo konkretne neviem, opytam sa tu a baby, alebo hlavne lutien.k na všetko poradia 🙂

lucinenka001
11. máj 2011

Kočky ahojte,

nieco take som teraz nasla. Ale to len tak, mozno to nie je pre Vas zaujimave 🙂

http://www.pluska.sk/images/gallery/zdravie/201...

a clanok k tomu 🙂

http://www.pluska.sk/zdravie/velky-test-detskyc...

ale nasa BIODERMA TAM NIE JE ☹

lucinenka001
11. máj 2011

ale pozeram ze to je test 06/2010 tak neviem naco ho davaju na net. 😉

klaramamaelisky
11. máj 2011

Nám zabralo dětské tělové mléko Hipp za 89Kč. Ale u každého prý zabere něco jiného např.Excipial hodně doporučují známí a u nás se neosvědčil. Už jsme čistí a bez další léčby.

michaelabj
11. máj 2011

@lucinenka001 už som to asi písala, že kam.zyk na opaľovanie tú Biodemu odporúčala, ale najviac vraj odporúča od Avene bielu radu.

lucinenka001
12. máj 2011

@michaelabj

😉 , ja som kupila Biodermu, kedze aj na telo pouzivame BIODERMU 🙂

michaelabj
12. máj 2011

Dievčatá, chcem podať hlásenie o zlepšení kože ... no mám až strach, že ked to napíšem, tak sa to zhorší 😖

No najhoršie je to, že neviem popísať z čoho sa to zlepšilo...
Nič čo sa týka príkrmov, ani režijných opatrení, ani čo sa týka premazávania sme nezmenili, nič nepridali ani nič neodobrali.
Nám to proste osciluje ako chce, no teraz už druhý deň mu na líčka nemusím dávať žiadnu mastičku, iba som premastila Exomegou, lebo boli suché a na noc ichtamolovou robenou. Ale nie sú červené 🙂 A to nám k tomu idú práve 3 zuby naraz, tak som z toho úplny debil... :S
Jediná vec z ktorej si vysveľujem, že by sa to mohlo zlepšiť je to, že som ho 2x (počas 5dní) okúpala vo vode s tou soľou z Podhájskej... a že na neho sem tam zasvieti slnečný lúč. Ked je to tou soľou, tak to považujem za malý zázrak... Budem sledovať dalej, no plánujem aj dalšie druhy zeleniny aj viac lepku (zatiaľ iba špalda a ovs.vločky)...
Dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie, a nebudem musieť o dva dni napísať zhoršenie...

mia_31
12. máj 2011

@michaelabj no to sú tie záhady, nám sa stav tiež zlepšoval ani neviem z čoho a zrazu už 2.týž. ideme k horšiemu tiež neviem z čoho. som z toho debil. keď si kúpala v tej soli, nemal žiadnu reakciu? ja som teraz malú dva dni okúpala, a mali sme dve hrozné noci + zhoršený stav, tak neviem či to može byť tou solou. ale niekde som počula,že aj keď sa ide s deťmi k moru, tak prvé dni reagujú a potom to ustupuje, tak skúsim ešte vydržať 😒

michaelabj
12. máj 2011

@mia_31 drobec nemal pri kúpaní ani po nej žiadnu reakciu. Nekúpala som dva dni po sebe, ale po prvom okúpaní tri dni pauza, medzitým jedno kúpanie s olejom a až potom znovu soľ.
Možno má tvoja malá reakciu práve preto, že to má zhoršené - je to predsa len soľ a tá ju pravdepodobne štípe. Aj v Trávnici ked príde nové dieťa na liečenie a je v hroznom stave, tak prv musia trochu lokálne zahojiť a až potom kúpu. Takže je to aj s tým morom myslím podobne. Skús ju teraz nekúpať a okúpať až ked sa jej to zlepší.
Ja dúfam, že nám to chvílu vydrží. ... no v pondelok ideme preočkovať druhý Hexu ☹ (za predpokladu že to bude mať takéto čisté)

mia_31
12. máj 2011

@michaelabj no tak dám radšej pauzu a potom vyskúšam znovu ale nám oleje moc nerobia dobre....druhá hexa nám rozbehla AE teda nechcem ťa strašiť, ja už malú zaočkovať nedám, domrvili čo mohli, už som to aj konzultovala, som ochotná zaplatiť pokutu štátu ako si zničiť dieťa ☹

michaelabj
12. máj 2011

@mia_31 no ja viem. o očkovanie sa tiež zaujímam a tiež mám výhrady voči povinnému očkovaniu ako celku. Teda nie voči očkovaniu samému, ale voči tomu, že sú stanovené na nevhodný vek dieťaťa. Všetky!
No drobec má v sebe už prvú hexa a tak ked do pol roka nedám druhú, tak by tá prvá bola vlastne zbytočná... A prvú mal na 3m a považujem za úspech, že som si vybojovala, že JA si určím kedy budeme očkovať druhú časť. No termín sa skracuje --- a ked je teraz čistý, tak to už musím risknúť, než čakať ešte mesiac a nedajbože to bude mať horšie. Tak preto teraz alebo nikdy :D

piacere
12. máj 2011

ahojte, potrebujem radu.... vyzerá toto ako atopický ekzém? Malý to má iba na rúčkach.... 😖

lojzina
12. máj 2011

@michaelabj ahoj,ja uz na tech clancich byla,ale deti me odvolaly,chce to v klidu az budou spat. 🙂

kaja73
12. máj 2011

@michaelabj my sme sli na druhe očkovanie "čisty",vdaka diete-po prvej hexe na 7 den ekzem celotelovy-ako vysity.No a po 2 očkovani do hodiny noha ako v ohnni-ta kde dostal hexu a za par dni už krvacal v podkoleni a na krku.A cely boj zacal odznovu,už ani alergy care nezaberal,museli sme prejst na Neocate.Viac neočkujeme.

stipa
12. máj 2011

@luthien.k ahojky, chci se zeptat do kdy jsi dávala nebo možná ještě dáváš Tobíkovi Nutrilon AC? Naše dítko kojím už jen večer, ale chci do něj dostat ještě něco málo přes den. A AC mi normálně pít nechce, o kaše také už delší dobu nestojí, takže mu ji dělám tak 1x za 2-3 dny. Někdy ji musím sníst sama, protože ji odmítá. Z AC dělám pudink nebo z Reis drinku, ale toho mi sní tak 1dcl víc nic. Tak se právě ptám, do kdy bych mu měla to AC ještě dávat a balamutit ho tím. I z toho kolikrát peču a používám i řasy Wakame. Když kojím, tak by to mělo být ještě s Ca o.k., ne? Zase to AC nechci vynechat úplně, protože by si pak zase hůř zvykal na tu hořkou chuť. AC by měl mít cca tak do 2 let ne? Tak co radíš? 😅
A co Tobík, jak byl -je na tom s AC mlíkem on?

luthien.k
13. máj 2011

@stipa, chtělo by to spočítat, jak je na tom s tím vápníkem konkrétně, pořešíme v IP.. 😉 Jinak Tobík AC mlíku nepije tak zhruba od věku, co jste teď vy (prostě ho nechce), používáme výhradně Reis drink calcium...

luthien.k
13. máj 2011

Očkování - Věra mi kladla na srdce, abych maminky od něj v žádném případě neodrazovala, že má podle ní (a ona má vystudovanou imunologii) svůj velký význam v prevenci proti závažným nemocem, jen je potřeba u atopiků postupovat obzvlášť obezřetně a dbát na prevenci:
- nikdy do akutní/subakutní fáze ekzému
- nikdy nemocnému dítěti (vadí i rýma)
- nikdy dvě vakcíny najednou, mezi nimi odstup alespoň 14 dní
- u alergiků na vejce nedávat běžně používanou vakcínu proti neštovicím, zarděnkám, spalničkám (pěstuje se na kuřecích embryích), ale tu, co se pěstuje na psích ledvinách (Trivivac)
- minimálně týden před očkováním i po něm dávat přímo dítěti probiotika, jen a jen Bio Gaia
- tři dny před očkováním a dva dny po něm dávat Fenistil kapky
- lze jako podporu použít i homeopatika, konkrétně thuya occidentalis, a to čtyři dny po sobě - den před očkování, v den očkování a dva dny po něm (2-3 kuličky rozpustit v troše vody)
(Snad jsem na nic nezapomněla).

Určitá reakce je fyziologická, je znakem toho, že imunita reaguje a protilátky se tvoří.

luthien.k
13. máj 2011

@piacera, na fotce není nic vidět 😅 A navíc - takhle bez dalších okolností Ti to neřekne nikdo, leda pánbůh, jestli jde o atopický ekzém 😉 Napiš, jak to má dlouho (plus detailní popis, jak to vypadá), jestli máte v rodině alergie/astma/ekzémy, jestli je kojen nebo je na UM, co jí za příkrmy (a jak byly zaváděny), jestli neproběhla před objevením té vyrážky nějaká změna v jídelníčku, v kosmetické péči, prací prášek, očkování, růst zubů nemoc...?

ajkuska
13. máj 2011

synček zatiaľ ekzém nemá a dúfame že ani nebude mať hoci má naň dedičnú predispozíciu - ale v časopise som našla že na ekzém zabera konopný olej a bambucké maslo. Malé množstvo bambuckého masla treba roztopiť vo vodnom kúpeli a pridať niekoľko kvapiek konopného oleja, hmotu premiešať a naliať do čistého téglika od krému, potom ako krém vychladne dať do chladničky.
snaď to niekomu pomôže 🙂

luthien.k
13. máj 2011

@ajkuska, neexistuje univerzální rada, co mazat na ekzém, co jsi popsala, tak to je vhodné na chronickou, suchou fázi, ale kdyby to mamina použila na živý ekzém, v akutním stádiu (mokvání, pupínky...), tak by tím jen uškodila. Proto děvčata raději než časopisy studujte o ekzému tyto články: http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/
Je to kompletní informace o AE - proč vzniká, jakou prevenci dělat u geneticky disponovaných dětí, jak ekzém řešit, a to nejen mazáním, ale i dalšími neméně důležitými opatřeními, jako jsou dietní opatření kojící maminky i dítěte, jeho oblékání, koupání, domácí prostředí atd. 😉

martinka1981
13. máj 2011

@luthien.k ahoj,prosim ťa mysliš si že by sa hodilo malej Viki do postielky objednať tie protiroztočove navleky na matrac a paplon? Ja sama mam slabšiu al.na roztoče tak neviem či ma alebo nema zmysel tato "lacna" sranda 😝

luthien.k
13. máj 2011

@martinka1981, to je fakt těžká otázka - asi takhle - nic tím nezkazíš. Ale není nikde dáno, že Viki bude mít zrovna alergii na roztoče, ale protože máte pořád problémy, tak bych do toho šla, jako prevenci. Já se přiznám, že Tobík je nemá, on v podstatě nemá výrazné potíže, sem tam se něco objeví, ale pořeší to kosmetika, takže u nás zatím jdeme tou cestou, že dokud není problém, tak speciální opatření nedělám, ať si imunita zvyká 🙂

martinka1981
13. máj 2011

@luthien.k hmm,len je fakt že mi tie problemy stale akosi mame ☹ da sa povedať že sme sa ešte nedostali do štadia ťe by sme boli stabilizovaní. Ale to by som chcela asi vela že? 😒
Ja ich asi objednam,ako pišeš uškodiť jej to nemože.
Posielala som dnes foto Věrke ako vyzerame po tom mazani Biogamou ☹ podla mna hruuuuza.

Ozaj neviete mi poradiť niečo na slneč.alergiu? V utorok som sa vyhazdala na dekolte a nechce mi to prejsť,dala som si aj Zyrtec a nič. Svrbi to ale da sa vydržať. Už som si napatlala na to aj sudocreme aj Bubchen 😀 že snad niečo zaberie 😝

zuzin78
13. máj 2011

ahojte holky . nemate skusenosti s mastou Protopic? kozna to predpisala mojej starsej dcerke ,ktora ma 3 roky, a ked som si precitala vedlajsie ucinky, vlasy mi zacali stat dupkom.
stale nejake nove kremy ma, a uz mam toho dost. kupila som v lekarni od firme Babe krem na atopicku pokozku a tou ju mastim, a verim, ze to pomoze. ach je to boj s tym ekzemom.
boli ste aj pri mori s detmi? pomohlo im to?

luthien.k
13. máj 2011

@zuzin78, jak jen se budeš moct Protopicu vyhnout, udělej to! Mazání není řešení na všechno, udělej si čas a přečti si články, na které jsem dávala odkaz o pár příspěvků výš. Odkdy má malé ekzém?
Pobyt u moře často dost pomůže, ale chce to tam být delší dobu než týden, nejlépe týdny alespoň tři.

zuzin78
13. máj 2011

@luthien.k dakujem, zatial nejdem davat ten protopic, ekzem ma od 3 mesiacov .kojena bola 2 roky a 7 mesiacov.