• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

11. septembra 2017 
@lojzina stojí to peníze, takže někdy je to dost o přemlouvání....
14. okt 2011 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lojzina nie,lekarka sama povedala že pre istotu zoberie.
Predtym sme mali kortik+ATB na no miesto,ale potom to aj tak nebolo dobre tak chcela mať istotu že tam neni neaka potvora.
Ale skus si sama vyžiadať,ved dosť platime zdravotnictvu penazi a ked treba tak ani poondeny ster nechcu spraviť :confounded:
14. okt 2011 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. okt 2011 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k ahoj...hm,to je me jasny,jak si reknu tak zas budou udiveny pohledy,a vyraz ve tvari:kde ste na tom zase byla? :grinning: :grinning: :grinning: :angry:
@martinka1981 tak to je fajn ze sama rekla,my jedeme pristi tyden na kozni,tak si reknu ja :confused:
14. okt 2011 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lojzina jasne a ked treba dupni aj nohou :grinning:
nech si pozeraju,ide o tvoje dieťa nie o ich.A ešte len budu vyvalovať oči ked tam niečo bude,čo vam teda neprajem :wink:
ale aspon budeš mať dobry pocit že si si to vyžiadala a nič tam nebolo(dufam :wink:
14. okt 2011 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. okt 2011 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k konečne doma klud tak šmejdime čooo?? :grinning:
moje potvorky už spia a mne sa nechce isť žehliť,tak tu vypisujem :grinning:
14. okt 2011 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 ja se nedam.Taky doufam ze nic,ale ma to zas horsi,mozna i tim pocasim,tak pro jistotu,no.
@luthien.k jak se mas?
14. okt 2011 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lojzina ved to,nech je človek pokojnejši :slight_smile:
Inak my mame tiež zhoršenie :confounded: :confounded: asi to bude aj počkom,u nas asi aj zubami,och.

@luthien.k inak dala som tu hubu poobede malej a si predstav že to mala o kusok lepšie :wink:
14. okt 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@michaelka83 Tak to je přesné. Ikdyž je malý čistý, tak se při každém přebalování a koupání drápe. Nechápu to. :unamused:
14. okt 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 taky vam ekzem reaguje na vsechno? :frowning2:
14. okt 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte..chcela by som sa opytat,ci musi atopicky ekzem svrbiet? dcerka ma 19 mesiacov a asi cca 3 mesiace ma na chrbatiku hlavne okolo plienky a aj pod nou a pod kolienkami,take flaky,vyrazky ktore vyschnu,niekedy su tie miesta cervene ,ale vobec u to nesvrbi,natierala som to exicipial,tak nejako sa to vola...obcas to zmizne ale nie celkom...teraz jej to potieram modrou indulonou...viete mi niekto poradit..dakujem
14. okt 2011 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lojzina niekedy mam pocit že fakt reaguje na všetko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
skušali sme teraz žltko,pred tym to mala dosť dobre,jasne že reakcia a aj po vysadeni stale zhoršenie :confounded: dokonca nove ložiska,takže možno to ani nebolo žltkom ale ????
My mame poradnu u detskej lek.19.10. a na kožne ideme 3.11. po 3 mesiacoch tak snad sa to dovtedy aspon trošku polepši :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. okt 2011 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 tak to nevim,mozna trva nez se telo zase vycisti?
My taky nebyli uz 3 mesice,...zas dostaneme,,ze mame jezdit casteji :rolling_eyes:
14. okt 2011 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lojzina hmm,neviem. Ved sa radi s našou Luth :wink:
Noo,nam tak dala kožna termin,že ved to mame celkom ok tak načo tak chodiť stale. Ono aj tak nam napiše len kys.mliečnu,ichtyol a popripade povie kupte si toto alebo toto. kortik.nasadzuje len v pripade krajnosti a to bolo u nas len raz,ked už bolo velmi zle a kam.zyk nas vyslala pre istotu ku kožnej. A mala som šťastie že som na nete našla sukr.ambulanciu pre deti a aj lekarka je super,tak sa tešim :wink:
14. okt 2011 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 nam termin nedava,neobjednava pacienty,z duvodu ze mame prijit dle potreby a stavu ekzemu.Atvoje deti maji obe ekzem?
14. okt 2011 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lojzina našťastie nie,ma ho iba mladšia Viki.
ked som mala Mišku vyhodila sa jej na ličkach a ramenach(pažiach ) biela krupička,Lička červene stale ako ruža,strašne som sa bala že bude mať AE :frowning2: nevedela som si to predstaviť.Nezhoršovalo sa to,ani detska lek.to neriešila tak som to nechala tak(neskor mi kam.zyk pisala že to je tiež prejav atopie :confounded: )
Na a ked sa narodila Viki a začali sa skoro hned problemy s kožou,zavitala som sem do diskusie a potom teda aj k lekarke a mame potvrdeny AE :frowning2: . Ale snad z toho vyrastu drobci a budu ok :wink:
14. okt 2011 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojcek no ja mam na to .z justu pripravoky je to lamellodermove pripravky -kremy mliecka super veci a vnutorne pit aloe ...vyskusane ..da sa to umna objednavat ..kukni si pozret produkti www.just.sk ...moje cislo je 0905223482 bea
14. okt 2011 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 mladsimu synovi se vyrazil po ockovani :rolling_eyes: ,ted mame teda klid,ani znamka ekzemu.starsimu snad 2.den po narozeni,a bojujem dodnes :frowning2: .Nastesti,diky Katce,je to celkove lepsi a vubec snadnejsi :slight_smile:
14. okt 2011 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monikag46 , svědět ekzém nutně nemusí, třeba měsíce nesvědí a pak začne, je to individuální. Červená místa určitě nenatírat indulonou, ani Excipial u Lipolotio není ideální (raději U Hydrolotio), chce to něco nemastného (Bioderma Atoderm PP, A-Derma Exomega). Ale idální vidět fotky a podle toho :wink:
14. okt 2011 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blankarybka Přesně tak, malýho musíme koupat dva, na přebalováku mu manža drží ruce a já mažu. Protože když mu mažu genciálku nebo imazol sama, tak si mezitím rozdrápe nohy, nebo všude rozpatlá tu genciálu či mastičku a když mu dám rukavičky, tak to má pak zase na nich a na těle nic :unamused: Naštěstí teď mažu "jen" imazol a ten jde vyprat:slight_smile:
Jinak dneska jsem mu koupila Eucerin Q12 (dle doporučení Luth.) a jsem zvědavá. Bioderma nám totiž přestala nějak stačit, pomáhat. Píší tam, že je i proti svědění, tak třeba to pomůže i na to. A to malý bere dvoje antihystaminika :frowning2: Říkala jsem to i kožní a ta mi řekla, že atopici to prý takhle mají, že je to svědí ikdyž AE zrovna není vidět:frowning2:
14. okt 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monikag46 No já nevím, ale moje kamarádka má malou holčičkou a ta také měla AE a kámoška říkala, že si to malá vůbec nedrbe a že jí to nijak nevadí ... Tak já nevím. Náš malý se ale drbe furt.
14. okt 2011 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaelka83 ano, mají to tak, atopici mají snížený práh svědivosti (někteří), bohužel...
14. okt 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj.Prosim vas o radu .Mam dvojrocneho syna ktory ma ekzemik od narodenia .Ako tak sa nam darilo roznymi kremami ho udrziavat ako tak v dobrom stave .Lenze tuto noc si ekzemik pod kolienkom rozskrabal do krvi a vyteka mu z neho vodicka dost vela.viete mi niekto poradit co je dobre na rozskriabany a mokvajuci ekzem ???celkovo ho mame zhorseny a rozsireny po tele viac ako zvycajne -strasne ho aj svrbi .Dakujem Vam za rady.
15. okt 2011 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja som si sama sebe znicila atopicky ekzem tym, ze som si sa natierala dlhodobo nechtikovou indulonou...
15. okt 2011 o 10:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korcek daj mu fenistilove kvapky a indulonu. najprv modru, lebo je mastna a potom nechtikovu. ver mi, moja mala bola v hroznom stave a po indulone je pokozka uplne krasna
15. okt 2011 o 10:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korcek absolutne nevhodna je na mokvajuci exem indulona!!!!
Ja by som asi dala Sudocreme,tej je aj antisepticky . Ale snad poradi @luthien.k :wink:
15. okt 2011 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte .Teraz mu davam na to imazol krem to je na mokvajuce miesta vhodne aspon mi to povedalli v lekarni tak zatial davam to.Fenistil kvapky uzivame od pol roka.Dakujem vam za rady ak by ste este niekto vedel z vlastnej skusenosti co je na mokvajuci ekzemik vhodne dajte prosim vediet .
15. okt 2011 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ANO ANO

ano najucinnejsia rada mojho doktora.vylucit vsetku bielkovinu kravskeho povodu aj masko a uvidite velky velky rozdiel. my sme sa trapili dlho asi 1 rok a teraz nevieme co slovo ekzem znamena. maly je vegetarianko s obcasnym kuratkom rybou sem tam. vela zeleninky a obilnin je hlavne. tie tvoria 70% stravy.
vela stastia mamicky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15. okt 2011 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korcek , mokvání vysušovat, a to nejlépe potřít genciánovou violetí nebo dávat obklady z Jarischovy vody (z lékárny). V žádném případě mastné krémy na mokvající ekzém! Imazol bych též neviděla jako nejvhodnější, na tuto fázi, jsou lepší postupy (na mokré patří mokré). No a důležité je zapátrat po příčině, ale to už by bylo na delší povídání.
15. okt 2011 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok