Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michaelka83
8. jan 2012

@luthien.k Kačko, myslíš, že i my bychom mohli už zkusit normální Bebu či Nutrilon? Jsme furt na tom HA...

luthien.k
9. jan 2012

@martinka1981 viz mail 🙂

@michaelka83 , pamatuju se dobře, že už jí jogurt? Každopádně přikrmovaný je, potom HA mléko smysl už nemá, u atopiků, pokud reagují na BKM, tak plný hydrolyzát, pokud ne, tak HA mléko nemá smysl.

michaelka83
9. jan 2012

@luthien.k Jojo, jí jogurt i sýr už měl. Takže koupíme už normální mlíko. Děkuju.🙂

xmalij
9. jan 2012

@michaelka83 AHoj, presne totez u nas..zazracne to vypadalo 3 mes. po A-derme, ze jsme rusili termin kontroly, mala nemela nic... dr. nemela co kontrolovat 🙂. Potom 6 mes. cista a ted vsechno znovu, ba v horsim vydani ☹. Naopak mi ted prijde, ze A-derma zacpe pory, je hutna. Zkousime Excipial kids penu a krem na domazavani suchych mist. Vysazujeme BKM, vejce a dalsi potraviny na hrane, a tak jsem zvedava a napnuta jako spagat.

michaelka83
9. jan 2012

@xmalij Ahoj, nám zatím A-Derma vyhovuje, tak uvidíme. Jinak malej má AE hlavně z dvou důvodů - já i manžel jsme atopici a na imunologii mu zjistili imunitní deficit. ☹ BKM nám vyšla v pořádku, vejce - bílek špatný.

xmalij
9. jan 2012

To mě mrzí, že jste tím zatížený oba, držím palce, ať je brzo dobře! A-derma je ale super, hned bylo vidět znatelný zlepšení, třeba se k ní zase vrátíme. Mám taky ráda ovesnou koupel, je po ní malá heboučká, aspoň na chvíli. My dnešním dnem vynechali BMK a vejce, tak jsem zvedavá. Veškeré testy Vám udělali díky dědičný dispozici nebo je to někde tak standard, nevíš? Mě naše dr. řekla, že až příjdeme s podezřením na konkr. potravinu, tak ji udělá testy. Tak testujeme doma 🙂 .

lukava
10. jan 2012

holky co pomáhá proti svědění a škrabání kromě fenistilu? ten nám moc nezabírá, třeba nějaká homeopatika?

bianka234
10. jan 2012

@luthien.k ahoj, dllllho som tu nebola, máme sa dobre po tom všetkom čo sme prežili žijeme konečne ako civilizovaní ľudia, trápi ma ale ešte kopa potravín a neviem rozluštiť jednu záhadu. Je nejaký rozdiel medzi klasickými kvasnicami, sušenými a sušeným kváskom z pohľadu alergie, čo vlastne obsahujú kvasnice že malý sa mi vždy po klasickom chlebe vyhádže a s kváskom môže? Skús mi to prosím ťa vysvetliť ak vieš, lebo sa k tomu nemôžem dopátrať. Ako sa majú detičky?

luthien.k
10. jan 2012

@bianka234 ahoj ahoj, ráda Tě tu vidím 🙂 A těmi kvasnicemi a kváskem - no, kvasnice jsou přímo speciálně pěstovaný určitý druh kvasinek (na nějakém cukerném základu), kdežto kvásek se "vyrobí" přirozeným procesem ze kvasinek a bakterií, které jsou přirozeně přítomné v mouce - dostanou k tomu vlhko, optimální teplotu a množí se... Prostě kvásek je jaksi "přirozenější" nebo jak bych to řekla...

Jinak mě těší, že se máte už slušně 🙂 U nás jakž takž, pořád nějaké nemoci (tahá starší z jeslí) a mladší se z nich nemůže dostat, taky díky nekontrolované stravě v jeslích a těm infektům má Tobík horší ekzém (ale nic hrozného), takže jesle jsme zrušili (i když ho moc baví, ale co se dá dělat) a máme domácí "léčebný" režim 🙂

luthien.k
10. jan 2012

@lukava Poumon Histamine 15ch, dá se sehnat v lékárně bez receptu, dávat 3 kuličky 3x denně. Ale osobní zkušenost nemám.

bianka234
10. jan 2012

@luthien.k ďakujem za odpoveď, ja som malého dala doobeda do škôlky, veľmi som sa bála ako to bude zvládať, ale pohodička, samozrejme papá čo mu dávam so sebou, a práve sa veľmi rozhodujem či ho tam nenechám na celý denˇ, len sa bojím že ma doma porazí, lebo robotu nemám zatiaľ. Má pneumokoka v nošteku, nevieme sa ho zbaviť, aj očkovaný bol, tak sa moc preliečiť nedá, inak je úplne v pohode. Som veľmi rada. Má kopu rozumu, keď sme si pozerali fotky kde mal ten ekzem zlý, neverila som ako sa ho to dotklo, vravela som mu ako to bolo ako sme nespávali... bol z toho úplne hotový. Ešte to týžden spomínal. Moje srdiečko. Držím palčeky nech rýchlo z toho detičky vyrastú 😉

1pipa
10. jan 2012

Ahoj, vím, že už máte zaběhnutou diskusi, ale prosím o rady. Mám 6 měsíčního syna, kterému se před vánoci udělala na zadečku červená vyrážka, minulý týden se to objevilo po celém těle tzn. zádíčka, lokty, krk, za ušima, tváře apod. Ráno je to vždy lepší a navečer to zrudne a zhorší se to. Přes noc se mi dost často budí, možná je to svěděním. Dnes jsem byla u obvodní a ta říkala, že to je náběh na ekzém, že to může být i začínající atop.ekzém, předepsala Excipial U Lipolotio, na noc proti svědění Fenistil kapky a do koupele olej. Říkala, že si můžu zajít ke kožní, ale že ona je toho názoru, že by se měla první zjistit příčina, takže pokud mast,olej a úprava mého jídelníčku (vyloučit mléčné výrobky a sladké,ořechy, ovoce apod.-plně kojím) nepomůžou, tak potom vyšetření na alergologii a až po té kožní lékař. Taky mám vše znovu přeprat v dětském prášku a to i naše oblečení a ložní (to jsem prala v normálním prášku), protože jsem začala brát malého ráno k nám do postele. Pro malého peru v Dreft gelu pro děti sensitive, myslíte, že je to o.k.? A to se ta vyrážka i když teď třeba zmizí bude objevovat asi už pořád že? Mám z toho hrůzu, pročetla jsem už moc diskusí a co tam vy maminky popisujete, jak se děti trápí a že vám nic nezabírá, bojím se, že to budeme zažívat taky. Máte nějakou radu do začátku? Děkuju vám.

luthien.k
10. jan 2012

@bianka234 taky si chci pro mladšího vyžádat ORL vyšetření a stěry, protože už má nonstop přes 2 měsíce rýmu a alergeny to nebude, to si pohlídat umím...
Je opravdu citlivá dušička, když ho to tak vzalo, to mě úplně dojalo... Kéž byste si to už nemuseli nikdy prožít a ani nic horšího 🙂 Moc moc ráda jsem Tě tu viděla 🙂

luthien.k
10. jan 2012

@1pipa máš perfektní pediatričku, jí navržený postup chválím, jen s tou kosmetikou bych asi volila jinak, pozor na to, že na Exc. u Lipolotio má díky močovině v ní obsažené hodně dětí alergickou reakci (takže nejdřív tři dny zkoušet na malém kousku zdravé kůže). Olej do koupele bych při (sub)akutní fázi, tj. červené plochy, taktéž nedávala, buď nic, nebo hojivou dubovou kůru.
Dreft gel neznám, ale obecně prací prášky ve variantě senzitive lze vyzkoušet, vždy dvakrát navíc máchat se dvěma lžícemi octa.
A zdaleka není pravda, že nic nezabírá, chce to jen vychytat ty vlivy, které na atopický ekzém jsou (a je jich hodně a některé se moc ovlivnit nedají, ale i tak se toho dá udělat hodně). Jestli skutečně bude Tvůj chlapeček atopik (máte v rodině alergie, astma, ekzémy?), potom je možné, že se mu to může objevovat čas od času, když zapracuje nějaký spouštěč, také může mít později třeba inhalační alergie, což je také projev atopie, ale také nemusí mít nic. Netřeba se tím dopředu stresovat 😉

1pipa
10. jan 2012

@luthien.k Děkuju ti za reakci. V naší rodině právě žádné alergie ani ekzémy nejsou. To víš, je to mé první mimčo a jsem vyděšená z toho, že by se měl něčím trápit. Takže říkáš, ten olej nedávat? On má tu kůži hodně vysušenou, takže ho pouze mazat? A sledovat teda reakci na ten Excipial. Jinak zkouším mazat modrou indulonou, ale zatím žádné zlepšení nesleduju. Já před vánoci snědla velkou dávku cukroví kde byly ořechy, takže jsem uvažovala, jestli tohle nemohl být ten spouštěč, no a taky si rodiče pořídili kočku, s kterou malý přišel do styku. Takže to budu muset vymyslet a nějak přijít na to, co mu udělalo zle, to bude fuška 😖 Já jsem si vždycky na kojení tak zakládala, že mu dám to nejlepší a nakonec budu mít výčitky, že bych udělala lépe, kdybych mu dala UM 😢

luthien.k
10. jan 2012

@1pipa modrou indulonu na červené plochy neeee, je mastná a to se na subakutní fázi nesmí, navíc je parfémovaná a nemá žádné léčivé složky. Kočka by vadit neměla, na to je malej 😉 Ořechy by ale vadit mohly. Ještě jsem Ti psala interní poštu....

1pipa
10. jan 2012

@luthien.k Aha, on to přes den červené nemá, jen večer a má tu kůži dost suchou, tak to už jsem z toho jelen 😲 Taky jsem Ti napsala. Díky.

luthien.k
10. jan 2012

@1pipa asi blbě čtu 😅 Jestli je kůže suchá, nečervená, ložiska jsou v barvě kůže nebo slabě růžové, tak promašťovat ano, ale na červené mastné nepatří....

kakie
10. jan 2012

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s lékem proti alergii Xyzal? Dr. ho předepsala malé (má už skoro měsíc rýmu, kašel a nateklé, uslzené oči a výrazně se jí zhoršil atop. e.). Koupete některá v hroznovém oleji? Slyšela jsem, že je prý výborný... 🙂 Díky.

michamicha
10. jan 2012

@kakie my jsme ho dávali malýmu, teď dáváme Aerius, ale my to musíme vždy po pár měsících střídat, jinak mu to přestává zabírat ☹

lojzina
10. jan 2012

@kakie ahoj,my ho berem,je po nem unavenejsi,ale co s eda delat.taky to stridame po nejake dobe...

kakie
10. jan 2012

@michamicha
@lojzina jak jsou staří? Dceři je 17 měsíců, trošku mě zaskočilo, že je v příbalovém letáku napsáno od dvou let... Dneska jsme dávali prvně a také byla unavenější. Jinak to snášejí dobře?

luthien.k
10. jan 2012

@kakie lékař může rozhodnout i o dřívějším podání těch preparátů, je to běžná praxe...

lojzina
10. jan 2012

@kakie bere to jen ten starsi,....no jen ta unava,to je neco.
Ja si taky vsimla u vic leku,ze sou psany od vyssiho veku nez nam zrovna je 😕 ,ptala sem se dets.dr.a pry se to muze... 😕

kakie
10. jan 2012

@luthien.k 🙂 díky, přiznám se, že jsem z toho byla malinko vykulená 😅

kakie
10. jan 2012

@lojzina mně se to právě stalo prvně, tak jsem si nebyla jistá a ještě když vidím, že je po něm taková spavá... 😕

lojzina
10. jan 2012

@kakie jo,to asi bude,tady ty dryjaky sou vsechny takovy,pry teda.

michamicha
10. jan 2012

@kakie já si nevšimla, že by byl spavější 🙂

luthien.k
10. jan 2012

@kakie není to časté, aby se po Xyzalu objevovala ospalost, nepatří mezi antihistaminika se sedativním účinkem (narozdíl od Fenistilu nebo Dithiadenu).

kakie
10. jan 2012

@michamicha ... usnula tak 20 minut po tom, co jsem jí to dala 🙂