• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

8. januára 2017 
@martinka1981 ve Wikipedii píšou, že tam je skutečně jen jeden druh a to neškodný druh, však se mrkni a hlavně klid, na bodnutí chorvatským štírem se fakt neumírá :wink: To já se teda víc bojím Vašich medvědů na Slovensku nebo u nás zmijí :wink:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Euscorpius
30. aug 2012 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k no škoda že som ho v tej panike neodfotila.Utekala som za domacimi že čo to je??? !!!
O hadoch nehovor,to je dalšia vec čo nemusim. A každu chvilu sa nam tu neaka užovka plazi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale už som si zvykla na pavuky v dome ,tak si pomaly zvykam aj na hady,ale teda zmija to je silne kafe :pensive: :pensive: :pensive:
Boli sme v Tatrach a Vlado len o medvedoch točil,už mi šiel na nervy.Ale tak my sme nechodili na tury tak snad sme nemali až taku velku šancu stretnuť maca :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. aug 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k My si pro ty štípance nemusíme ani do Chorvatska, stačí v ložnici otevřít okno :grinning:. Ale naštěstí všichni bez reakce :slight_smile:.

Já taky Verče dopřeju, to je jasný :grinning:. Ono je těžký, když jsme denně s její stejně starou kamarádkou, která mlsá všechno, co jí padne pod ruku, tak jí nedat aspoň nějakou náhradu. Má svoje kač kač (špaldovo.jablečné kačenky) a ty jí stačí. Naštěstí si to nechá vysvětlit, že brumíci a mléčný řezy nejsou její :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ale je mi jí líto.
30. aug 2012 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No a už sa medved potuluje v okoli BA,zhodou okolnosti v našich končinach :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. aug 2012 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby chcem sa spytat ci ste si vsimli na Vasich deturencoch ze ked im isli zubky ci sa ekzem zhorsil? u nas je to hotova katastrofa :frowning2:
31. aug 2012 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chelonka napadá mě jedna věc - že se Ti tělo čistí vlivem té poměrně přísné diety. I dospělí se mohou zbavit ekzému a alergií a vždy tomu předchází výrazné a někdy i dlouhodobější zhoršení stavu. Bereš probiotika? Brala bych velké dávky, klidně denně postupně až 15 mld bakterií, k tomu inulín jako prebiotikum a vařenou zeleninu.
31. aug 2012 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@solinkarka je to běžné, že se ekzém u růstu zubů horší.
31. aug 2012 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 no vidíš, medvěd v BA :grinning: Ještě že v Krkonoších žádní nejsou :grinning:
31. aug 2012 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k a nevies ci sa to neda nejako obmedzit? nozicky a licka mame cele flakate a uz to zacina aj mokvat pomaly :cry:
31. aug 2012 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@solinkarka zvýšit dávku probiotik, vyřadit potenc. alergeny (BKM u atopika, pokud nemá již vysazeno, vysadit vždy, když je více v pohotovosti imunita, což u růstu zubů je, taktéž při nemocech atd.) a ladit správnou kosmetikou, nic mastného na to, na mokvání patří mokré - vysušovat - třeba černým čajem, řepíkem, jarisch. vodou, preventivně proti infekci omývat se slabém roztoku hypermanganu...
31. aug 2012 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k však ani tu by nemali byť a vidiš :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: možno pride aj k vam :sunglasses:
31. aug 2012 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jak "slabý" má být roztok Hypermanganu? Mě říkal Dr. 3 zrníčka do vany, ale to je skoro, jako bych tam nedala nic :unamused:
Kdybych dala víc, uškodí to? Anebo je to vážně taková síla??
31. aug 2012 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@solinkarka to neslo si nevsimnout... :slight_smile:
31. aug 2012 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luthien.k
ahoj, ctyri otazky mam :wink::
co to je za medvidky z dm, primo Denkt mit?
jakou cokosku myslis, maji jich tam vic druhu..?
To vis, ze Viki nedrzime zkratka, ale skoro vsechno komercni zakazuju a ctu slozeni...kdyz je to na hrane, tak zkousime, jen sousedky podle me vybiraji sladkosti podle ceny predevsim..
A co nausnice, co si o tom ty myslis, kdyz napr. zuby u Viki delaji takovou paseku? Ale zase ty narusi imunitu, nausnicky by mohla zvladnout, snad..
P.S. kdy bude to babi leto, ze bych se otocila v Krkonosich :wink:?
31. aug 2012 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blankarybka voda má být slabě růžová.

@xmalij, medvídci jsou Alnavit. Čokoláda je Alnatura Feine Bitter 70% Kakao, složení kakaová hmota, třtinový cukr, kakaové máslo. @martinka1981, mají myslím i mléčnou, tak bych raději dala mléčnou Alnaturu než Kinder :wink: Naušnice - já pro ně nejsem vůbec, moje dcera by byla bez naušnic do doby, než by se pro ně sama rozhodla, a to ne kvůli ekzému, ale protože to nevidím jako nijak užitečné, aby malé holčičky měly naušnice, hrozilo jim hnisání uší, narušení těch všech důležitých bodů, co máme v uchu, zatržení ucha při hrátkách ve školce a při převlékání a taky ztráty drahých naušniček :slight_smile: Tím vším jsem si prošla nebo někdo z okolí a za mě naušničky pro malé holčičky nee.
Zastavit se v Krkonoších? ANO :grinning: Domluvíme se po mailu :slight_smile:
1. sep 2012 o 07:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k vidiš to ma nenapadlo kupiť mliečnu miesto kinder :grinning: však pišem Reklama robi svoje :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. sep 2012 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby už 2x som robila kolač bez vajca,kvoli Viki a viete čo??! podaril sa :wink:
miesto vajca som dala banan :sunglasses:
1. sep 2012 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte baby
Chcela by som sa opytat ci kyselina mliecna moze byt problem ked sme na diete bez BKM? kupila som malej detske rastlinne maslo a ma v zlozeni
kyselinu mliecnu. Myslim, ze nie ale pre istotu sa pytam. dakujem
1. sep 2012 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinna13 kyselina nevadi :wink:
1. sep 2012 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1. sep 2012 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,chci se zeptat,jak vypada at.ekzem v začatcích...Kluk mel at.ekzem od 3mes.veku,zacalo to cervenyma flekama a malyma pupinakama,supinky,sucha kuze....atd.Ale ted u holky (7.tydnu zitra)se ji na obočí udelali mista ,ktere vypadaji jako "hroší kuže" - jestli me chapete,ale nema to cervene ani pupinkove,ale takove zlute drsne mista. Tak nevim jestli to je ekzem nebo ne. A co muzu dat takhle malymu diteti na to? Excipial u kluka jsem pouzivala az od 4 mes. tak ted nevim,...Nema to nejak moc spatne,...ale mozna to je zacatek....tak bych to chtela hned podchytit.Kluk ho uz nema....Muzu pouzit excipail u lipolotio?
2. sep 2012 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@missymici Žluté šupinky mi spíš přijdou jako seborrhea, ale to je jen odhad. Jinak preventivně připojuju odkaz http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-zbavit-dite-atopickeho-ekzemu-upravou-stravy-deti-do-tri-let
2. sep 2012 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katyxq Tak asi jo, vypada to spis na tu seborrheu...dle popisu...ale nikdy jsem se s tim nesetkala,nevim jak to a z ceho vzniklo...a co s tim... Mate nejakou skusenost?
2. sep 2012 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@missymici Malá to měla ve vlasech, pár minut před koupáním jsme jí to promazali mandlovým olejem, pak jsme to pořádně opláchli vodou a ty šupinky vyčesali miminkovským kartáčem na vlasy.
2. sep 2012 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@missymici seborhoická dermatitida je běžná u dětí díky hormonálním změnám, které se po narození dějí, v pozdějším věku hraje roli víc faktorů, hlavně osídlení těla kvasinkami, stres, strava... Toto bych řešila podobně jako @katyxq kosmetikou, je dobré ty šupinky odstranit po působení oleje (slunečnicový z lékárny například), nechá se působit asi tři hodiny a pak jemně odstraní, například nejjemnějším kartáčkem na zuby (Curaprox Ultra soft třeba) a umyje (vlásky šamponem, do obočí jemný syndet, ne běžné mýdlo).
3. sep 2012 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chcem sa spytat ci sa Vam zlepsil ekzem ked sa trosku ochladi...na jesen, zima? bo tieto tepla nam vobec nerobia dobre, nedajboze ked sa spoti :unamused:
3. sep 2012 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby pouzivate niekto na ekzem Vitelu?
Momontalne mame iba par nenapadnych fliackov ale paradoxne ju to velmi svrbi. Stale pouzivam emolient a na to sudokrem ale proti svrbeniu jej to velmi nezabera tak chcem skusit nieco ine
@solinkarka aj nam teplo skodi, ked sa spoti hned sa ekzem zhorsi, uz si zelam nech sa ochladi
3. sep 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinna13 na svědivá ložiska jsou s Vitellou dobré zkušenosti.
4. sep 2012 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k dakujem, vyskusam :slight_smile:
4. sep 2012 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinna13 davala jsem pod ni emolient a jestli mas Vitellu ichtamo, tak pozor na slunicko. Nam dost pomahala na skrabani...
4. sep 2012 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok