Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

soneta
26. feb 2014

ako sa zavádza BKM? Ak som zistila, že mojej dcérke nerobia dobre jogurty.

kam.zyk
26. feb 2014

@boruvky popisujete jako kvasinku, hoďte mě fotky a vyhojíme to.

Leniens = špatně, Excipial = špatně, Lipobase= nemám slov, naprosto špatně.

Bioderma je moc dobrá, ale problém kvasinky neřeší. (lékaři jej taky neřeší, kdyby aspoň vzali stěry...)

Mažte Atodermem a navrch na ložiska Sudocrem.

Ale foto by bylo dobré, nevím, v jakém rozsahu je kvasinka přítomna na kůži.

kam.zyk
26. feb 2014

@soneta co to znamená "nerobia dobre"? Co jí to dělá? A kolik jí je?

kam.zyk
26. feb 2014

@fifitko25 Poumon histamine 15 CH 5 kuliček denně.

Z těch 2 je lepší Fenistil.

A katyx radila Rooibos, to je taky antihistaminikum, dokonce nejsilnější přírodní antihistaminikum.

fifitko25
26. feb 2014

@kam.zyk môže roibos aj ked ma 15 mesiacov? Tie homeo je asi najlepsie dat pred spanim, ako dlho pred spankom? Cez den na škrabanie nemysli, zabavi sa, horšie je to v noci...
Možem na gencialku natriet sudokrem, ci to nechat len tak?

dashyyy
26. feb 2014

@kam.zyk ahojky, tak jsem zpět 😀 na Tvoji radu mažu synovi ekzém bubchen baby cremem a fakt mu pomáhá.. na už jen suchá ložiška jsi poradila bepanthen tak to týden mažu a teď poslední dva dny se mu to rozjelo zpátky to červených fleků tak zase mažeme tím bubchen a zase lepší ale poradíš prosím čím mazat ta ložiska místo toho bepanthenu? Ten mi přišel bez efektu

kam.zyk
26. feb 2014

@fifitko25 lze na genciánku - kdyby to bylo moc suché, natřít Sudocrem. Poumon- klidně na noc. Rooibos může, mohl by ho i kdyby mu bylo míň, neboj 🙂

@dashyyy dobře, Bepanthen používat nebudeme , vyřazujeme ho, je vidět, že kvasinka tam stále je a při sebemenším větším promazání se hned pomnoží. V tom případě stále, i na ty suché fleky, jen Bubchen. Hojení jde přes scuhá stádia, takže i nadále Bubchen, teď si ještě nemůžeme dovolit nic mastnějšího.

Co máš doma hydratačního? Že na těch suchých flekách bychom něco daly pod Bubchen, byl by to ovšem jen takový test na jednom fleku, jednom ložisku. Prootže ještě pořád je tady riziko toho, že se opět rozjede kvasinka. (=zčervenání fleků)

dashyyy
26. feb 2014

@kam.zyk já tu asi vyloženě hydratačního nic nemám 😒

soneta
26. feb 2014

@kam.zyk malá má 4,5 roka, ja som vám už párkrát písala aj na email. chodili sme na biorezonanciu a teraz berie malá preparát na odparazitenie a zinok na podporu imunity. Ae má zlepšený, len neviem či z tej bio alebo z toho, že sme vylúčili miečne výrobky. Občas urobíme výnimku a zje jogurt, ale urobia sa jej červené fliačky. natierame sa indulonou modrou. Ale pred tým v štádiu zhoršenia sme používali jedna k jednej eucerin omega a navrch sudocrem podľa vašicj rád. Inak Ďakujem sa všetky cenné rady.

kam.zyk
26. feb 2014

@dashyyy chtělo by to něco..nebo aspoň z lékárny vzorek něčeho hydratačního.

@soneta to víte, denně mi píše do IP tak 50 maminek, tak jsem pozapomněla, ale vybavuju si to, jak píšete o té biorezonanci. Já bych ještě BKM nezaváděla do stravy. Jakmile po snězení jougrtu naskočí reakce, tak tam prostě reakce ještě je, a zavedením BKM do srtavy se ekzém zhorší....ještě je čas na zavedení mléčných výrobků, ještě bych to nedělala.

dashyyy
26. feb 2014

@kam.zyk jasný stavím se a něco dneska koupím... takže něco hydratačního a pak na to ještě ten bubchen?

emka13
26. feb 2014

@kam.zyk ahojky chcem sa spytat mozem davat dcerke 4r. na ocne viecko sudocrem alebo ichtyamol? jej sa to zahoji rychlo ked to ma cervene ale ked to zbledne a je to supinate a dam na to niveu tak jeto zasa cervene. jedno viecko relativne v poho ale druhe si v noci šucha tak jej scervenie ☹ a ostatne rozskrabane loziska genciana ok...poto sudocrem alebo icht. tiez ok ale co potom na to ak je to uz suche suche...? dakujem

kam.zyk
26. feb 2014

@dashyyy jen naberte v lékárně vzorky!!! Sebamed těl.mléko, Bioderma, prostě naberte vzorky!!! To stačí.

@emka13 Určitě ne ichtamol, ten Sudocrem ano, a ještě líp Bubchen krém pro kojence kulatá dóza.

Po genciáně- když je kůže hodně suchá - tak ten Bubchen.

http://www.drmax-lekarna.cz/bubchen-baby-krem-p...

mims_28
26. feb 2014

@kam.zyk dobry chcem sa opytat odporucili mi vas ze sa mam opyta u vas .. mam nieco ako atopicky exem .. zacervenanie vyrazky a svrbenie .. ked to zacne svrbiet v noci je mi az do placu ... mam to pod pazuchou predlakti nohach na zahyboch a na bokoch ... dnes mi dr predpisala locoid lipocrem 0,1% .... som tehotna v 21tt .. kazala mi to dat len na vecer a uplne v tenuckej vrstve .... moze to uskodit babätku ... budem rada ak mi budete vedieet odpovedat

kam.zyk
26. feb 2014

@mims_28 uškodíte si tím Locoidem, a zbytky kort.mohou přejít i k miminku, pošlete mě sem fotky. A nebojte, to spravíme.

mims_28
26. feb 2014

@kam.zyk tu su fotky ....

mizulienka
26. feb 2014

@kam.zyk mozem sa spytat, ohladne tej eliminacnej diety, ktoru si vypracovala, citam, ze moze byt pouzita iba do 3 rokov dietata...to znamena, ze ked moja mala bude mat 4 roky, uz sa podla toho neda orientovat?
dakujem velmi pekne.

Citala som tento prispevok:
http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/elimin...

kam.zyk
26. feb 2014

@mims_28 Kupte Hylak, ten můžete v těhu, a berte dle návodu.

Když se mažete nějakými krémy, který vám dělá dobře?

Tohle hodně svědí. Ten odkaz předchozí byl na Bubchen krém po kojence. Ten si pořiďte.

kam.zyk
26. feb 2014

@mizulienka ale jistěže jde, tohle jde doživotně se podle toho orientovat, jen je to v rámci atopie 0-3 roky, což je oblast, kde mám zkušenosti nejvyšší. Je to nesmysl, že je to jen do 3 let 🙂

mims_28
26. feb 2014

@kam.zyk ja telove kremy nepouzivam ... toto sa mi spravilo potom ako som zmenila praci prasok ..

mizulienka
26. feb 2014

@kam.zyk oki dakujem, zacala som to citat a nevedela som, ci to mozem aplikovat aj na moju malu...dakujem este raz😉

kam.zyk
26. feb 2014

@mims_28 okamžitě zas ten prací prášek změńte a zařa´dte ten starý.

Tady na toto bude stačit jen slabě ten Bubchen, ale hlavní je ten prášek. Mě to jako kontaktní reakce přišlo, ale nebyla jsem si jistá.

mims_28
26. feb 2014

@kam.zyk uz som s nim prestala prat a musi preprat aj veci ktore v nom boli prane a momentalne nepouzivam ani sprchovy gel aby mi to dalej nedrazdilo .... a vysadila som aj alergeny ako paradajky a cokoladu :( .... musela som

mims_28
26. feb 2014

@kam.zyk a kde sa da zohnat ta znacka .. je na to konkretna predajna alebo len internet

kam.zyk
26. feb 2014

@mims_28 dobře jste udělala. Ten Bubchen by měli mít v lékárně.

prom
26. feb 2014

@mims_28 ked tak skus nejake drogerie, ja som kupila v drogerii 100+1 .. skoro nic to nestoji 🙂 .. alebo v tej lekarni nech ti objednaju

mims_28
26. feb 2014

@kam.zyk ok dakujem velmi pekne .... a mam si pytat mlieko alebo krem ? ci
@prom jj daco pohladam v dajakej drogerii 🙂

kam.zyk
26. feb 2014

@mims_28 ještě mě řekněte: který prášek byl ten předchozí a který ten dráždivý?

prom
26. feb 2014

@mims_28 je to krem, staci ti uplne to mala gulata pixla

kam.zyk
26. feb 2014

@mims_28 chtějte jen toto

http://www.drmax-lekarna.cz/bubchen-baby-krem-p...

prostě tahle kulatá dóza to musí být

a přesně jak píše prom, stačí vám malá pixla, 20ml, je to malinký kolečko, u nás to stojí 30 Kč (=cca 1 e)