Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

andrysek81
4. feb 2009

dadex- to co popisuješ je určitě ze slin, zmizí to prakticky samo, jakmile vyrostou zoubky a dítě tak už neslini - líčka jen promazávej,ale nijak zvlášť se tím netrap - tohle určitě atopák není.
Každopádně holky hodně zdaru do boje s ekzémem - sino hlavně tobě, protože jestli to tvé mimčo tak trpí je to dost blbé - předpokládám, ale že ti kortikoidy pomohly a souhlasím s tebou , že čekat na obj,dobu u homeopata se nedá - hlavně když to mimčo vidíš - každá asi děláme co umíme.

jabber
4. feb 2009

sina - tak co očkování, proběhlo? 😅

sina
4. feb 2009

jojo, nechci to zakriknout, protože vždy zakřiknu vše, ale po tom přeléčení se to zklidnilo, pak byla reakce na aviváž (kamarádka mi vrátila naavivážovaný pižámko a pak zase docela pohoda. Včera bylo očkování a podle tvých rad jsem pořídila tu Thuju. Zatím- klep klep klep dobrý, ale uvidíme zítra a pozítří. Taky si myslim že pneumo je drsnější vakcína, tohle byla hexa. No určo dám vědět jak se to vyvíjí. Připadám si jak praštěná koupu ve škrobu, v otrubách , mažu všim možným, prádlo máchám 100x, homeopatika a snažim se aby se to nerozjelo a kortikoidy nebyly potřeba no uvidíme 😒

jabber
4. feb 2009

sina - no tak to vypadá dobře 🙂 jestli bylo očko včera a dneska pořád dobrý, tak to už se snad z očkování nezhorší 🙂 tak se držte! 😉

aduska27
5. feb 2009

Ahoj holky,
vidim ze sa to tu zase rozbehlo vo velkom ☹ . Dlhsie som tu nebola, ale Jabber si urcite spomenie. Ja len ticho zavidim homeopatiu, nam z tela vytiahla to najhorsie von, a vyliecit to nedokazala....Malemu pocas liecby brutalne mokvalo cele telicko, po 8 mesiacoch sme to vzdali a po nejakych par tyzdnoch sa to trochu zlepsilo. To iste ked sme zacali s liecbou bylinkami......Takze my presny opak ako ostatni, len klasicka medicina a veda, nic ine a nicomu uz neverim. Prebehla som par prispevkov len z rychlika, viac teraz nestiham, no tusim Sina ma nieco ako my - po celom telicku ☹ ☹ . Je mi vsetkych luto, prechadzame tym istym, druhy rok nespime....
Len kto prezil, pochopi akym peklom sme si uz presli a bohvie co este bude.

Ale k veci - pisem kvoli tomu, ze tu niektora spomenula alergologiu. Nam par mesiacov patraju po pricine, zatial mu zistili vysoky stupen alergie na mlieko a vajecny bielok, mensi na mrkvu, hrasok a zemiaky....takze nejeme takmer nic, po mesiaci diety mal maly takmer hladke telicko, plakala som stastim....no potom sme nabehli na bylinkovu liecbu a sme tam, kde predtym....bylinky sme samozrejme vysadili. Zajtra malemu idu robit na gastroeneterologii dalsie testy, tak som zvedava. Mmch, vsetky alergie nam zistili na gastre, na alergo sa len vyhovarali....ale na velky natlak je aj tam konecne ochotny dr testovat...Netreba sa dat odbit, a hlavne ak odmietne testy a vysetrenia, treba aby napisal podrobnu spravu a zavery, preco takto postupuje....
A problem moze byt aj v traviacom trakte, crevo moze byt takisto na tom zle ako koza - len to nie je vidno...takze zajtra ideme zase bojovat o dalsie vysetrenia, nielen z krvi. Neverim reciam, ze to treba nechat tak a ze pricina sa v niektorych pripadoch nezisti nikdy!!!! Len treba patrat, mozno to potrva roky, ale ono to chce od lekarov aktivny pristup a rozmyslat, vo vacsine pripadov to tak, bohuzial nie je....Tak len tolko nasa skusenost, mohla by som pisat romany, ale urcite ste tu uz vsetko rozobrali 🙂 .

wali
5. feb 2009

aduska, no to je mi luto, ze sa vam to vobec nelepsi! strasne dlho si sa neozvala a tak som si aj myslela, ze sa vam to lepsi. a miesto toho.... same zle spravy 😔 a nevies, co je s ivkou? ta to mala tiez podobne, ze sa toho nijak nevedeli zbavit, ak si spravne spominam. tak ti prajem hlavne vela sily, aby si dokazala nadalej za maleho bojovat!!

sina
5. feb 2009

Aduska- to mi je líto. Jen mě napadlo, manželovi jednou řekli, že ma plísně ve střevech, pak se nějakou dobu čistil čajema a nějakým jiným preparátem a potom nasadil laktobacily, které obnovují prostředí ve střevech, myslím že mu to pomohlo a zní to podle mě i logcky, když sou zanesené trubky, tak si ta špatná voda taky najde jinou cestičku. 😒

jabber
5. feb 2009

aduska - no to víš, že si pamatuju, vždyť na vás myslím každou chvíli 😉 Strašně mě mrzí, že to máte pořád takhle, držím pěsti a přeju moc moc síly! Takhle to nemůže jít donekonečna... 😔

jabber
5. feb 2009

sina - jak píšeš o těch střevech, napadlo mě, jestli by manželovi nepomohla hydrocolon terapie http://www.urologiepraha.cz/hydrocolon.htm

nemám s tím sice žádnou osobní zkušenost, ani ve svém okolí, ale věřím, že to funguje 🙂

gedgitka.a
5. feb 2009

ahojky holky, tak jsme týden na homeopatikách, dr nás asi 1,5 hodiny lustroval jak BISka a nakonec vybral lék Calcarea Carbonica 9CH a vypadá to, že náš malej na ně začal reagovat první reakce byla, že v noci začal míň spát, pak se krom toho 2 dny nic nedělo, pak další 2 dny se exém pěkně objevil a 5 den odpolko se začal obličejík dávat trochu dokupy, teď je malej 2 den skoro bez fleků, jen má pořád drsnou pleť a děsně se škrábe na čelíčku, ještě týden je bude brát a v úterý jdem ukázat, jak vypadáme a dostanem jednorázovou silnou dávku, tak držte palečky snad ten podělanej Atopák porazíme a časem se ho zbavíme úplně 😉

sina: ten dr má úplně našlapáno a prý objednává, až za 3-4 měsíce, tak nevím jestli takhle dlouho čekat, když je tvůj mrňousek na tom s tím Atopákem ošklivě, mi naštěstí neměli skoro nic nikde krom hlavičky a obličejíku ☹

Jo a dostala jsem radu od jedné maminy jít s ním do Solné jeskyně, dnes jsme byli prvně a bylo to fajn, když jsme po 45 minutách vylezly ven připadala jsem si jako, když jsem ze začouzený místnosti vylezla na čerstvej vzduch bylo to příjemný 😉

gedgitka.a
5. feb 2009

jabber: ahojky, tak jsme asi měli štěstí a malej nepatří do té skupinky lidiček na, které homeopatie nezabírá, jak nás ten dr upozornil, že i to se může stát, ale že uděláme vše proto, aby jsme malému od exému pomohly a snad se první krůčky daří, pak písnu jak vypadáme dál jsme teprve na začátku 😉

jabber
5. feb 2009

gedgitka - ahoj, Calcareu jsme měli taky 🙂 tak to je fajn, že malej takhle reaguje 😵 snad už se toho zbavíte 😉 držím pěsti!

aduska27
6. feb 2009

Wali, no ivka je na tom podobne ako my - pokial viem, tiez uz maju hormony, tazku alergiu vajce mlieko....ale aj napriek diete je to zle. Oni maju este problem alebo mali - s crevom, ale to neviem, v akom stave je teraz, brali nejake lieky....
Sina, jj - tie plesne v crevach nam homeopatka spominala pri prvej navsteve - tiez sme uz skusali probiotika...
A dakujem vsetkym za podporu - teraz to vsetko vnimam uz inac, ako ked som vystrasena plakavala po nociach, ale stale to dobre padne. Boli mesiace, ked som dokazala fungovat len vdaka tejto diskusii..............I ked tymto nechcem povedat, aka som superzena, skor naopak - aj teraz obcas vsetko vidim beznadejne.
Dnes bol manzel s Patrikom na gastre, ja sedim doma s chorou dcerou - tak som zvedava, co nam zase prinesu...ale vraj budeme chodit aj na pneumo-alergologiu,ci co to je...

lilabb
6. feb 2009

Ahojte, chcem sa spýtať či nemáte niektorá skusenosť aj s Biolampou? Nejako nemám odvahu ju použiť pre trojmesačné bábo...

wali
8. feb 2009

aduska, takze ani ivka to nemaju lepsie ☹ ach jo.. naozaj som dufala, ze z toho uz budete vonku! tak ostava len drzat palce, aby sa vam to lepsilo a snad prinesu manzel s Patkom dobre spravy!
lilabb - ja osobne s biolampou skusenosti nemam, pocula som, ze to zabera, ale takisto neviem, ci je mozne ju pouzit u tak maleho miminka. mozno ostatne holky budu vediet viac.

valentynka
9. feb 2009

Ahoj holky,
prosím vás, malému je 8 týdnů a v hlavičce má takové žlutooranžové stroupky nevíte z čeho toje ?
objevilo se mu to když měl ptoničky po obličeji,tak se mu to udělalo i vhlavičce,když některý sloupnu,tak jakoby to pak mokvalo a udělá se zase ten stroupek ☹

gedgitka.a
9. feb 2009

valentýnka: ahojky to je seborhoická dermatitida zkus konopnou kůru na hlavičku mají v lékárně a začly dělat řadu přímo pro prcky a pak promastit a opatrně odloupat nebo vyčesat hřebínkem bývá to většinou nejvíce jak mají mimča fontanelku, tak opatrně i, když je tam kůže dost pružná a hlavně ne odstraňovat na sucho 😉

marcela.m
10. feb 2009

Tak ahojte,to som zase ja.Musim napisat,ako na tom sme.Neviem,ci je to nejaky zazrak alebo co,ale odkedy som zacala Kajku natierat tou modrou indulonou a davat kupel v zivej soli s magneziom,ma cistucku kozu.V tom case som ju uz aj prestala kojit,tak fakt neviem,cim to je.Zeby jej bolo kojenie vadilo?Mozno je to len zhoda nahod,ale v kazdom pripade som rada,ze je ok.Dokonca aj ked zje cokoladku,alebo nieco,co som myslela,ze jej skodi.Dala som jej aj trocha pomaranca,ktory doteraz nejedla a ani ja odkedy kojim, a nic.Tak sa velmi tesim,ze to preslo.A dufam,ze sa to uz nevrati.Asi to bol len detsky exem,a dostala sa z toho ako ja,ked som bola mala.Tak sa drzte a nech sa aj vam podari z toho dostat,alebo to aspon zlepsit.

gedgitka.a
15. feb 2009

marcela.m: tak to je 😉

jahodka11
15. feb 2009

valentynka-aj nas maly to mal, dostali sme od doktorky olej na mazanie a po par tyzdnoch to preslo..... 🙂

knobloska
16. feb 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat....naše malá má na zádech takové suché flíčky, které někdy zčervenají a někdy vypadají jen jako " husí kůže ". Zatím to promazávám konopnou mastí, ale asi se to nelepší. Myslíte, že by mohlo jít o AE?
Ještě mám otázku ohledně praní prádla....používám aviváž, ale prý to není moc vhodné, i když je dětská; a ještě k něčemu se musím přiznat...někdy nestihnu vyžehlit a dám malé bodýčko nevyžehlené, nemůže jí to na kůži nějak škodit?
Děkuji za všechny rady a zkušenosti

mizulienka
17. feb 2009

ahoj aduska, dufam, ze sa vam to zlepsi a budes moct znova plakat od stastia 😉 chcela by som sa spytat, na ake vysetrenie ste boli s crevom (bruskom)? a kedy ste boli? moj maly ma tiez ekzem, zatial chvalabohu len pod krkom a za uskami a na hrudnicku, ale strasne ho to svrbi, ale ved ty to urcite poznas aj z vlastnej skusenosti ☹ kedy sa da urobit alergologicky rozbor krvi a aj to gastroeneterologicke vysetrenie? dakujem velmi pekne za radu

mizulienka
17. feb 2009

gedgitka...ahoj, chcela by som sa opytat...aj vam sa po homeopatikach ekzem zhorsil? mojmu malemu sa to nejako zhorsilo odkedy ich berie, ale neviem, ci to je iba ta prvotna reakcia alebo je z tej mala skupiny, ktori su "alergicky" na homeopatika..dik

jindri
18. feb 2009

Ahoj, potřebovala bych doporučení na dobrou kožní lékařku v Praze (nejlépe poblíž Prahy 5), která rozumí atopickému ekzému.
Mám skoro 6ti týdenní miminko a na tvářičkách, krčku už má přes týden červené pupínky plus flíčky a na oušku ekzém, který mokval, teď máme antibiotickou mast, takže se to změnilo na odlupující se žluté šupinky.
Manžel má atopický ekzém, je astmatik, alergik, já "pouze" alergig, takže nechci nic podcenit. Moje pediatrička je bohužel taková lážo plážo.
Děkuji, J.

knobloska
18. feb 2009

Ahoj, tak se bohužel také přidávám, máme AE. Moje kamarádka mi doporučila homeopatku, jejich malá po její léčbě měla za 14 dní klid. Já na homeo moc nespoléhám, nemám zkušenosti, ale asi jí vyzkouším.
Chtěla jsem se zeptat...píšete prát v mýdlových vločkách...kde se to dá koupit? A není to prádlo potom zaprané? Někdy mi připadá, že nejméně dráždivé je mýdlo s jelenem 🙂 .
Jsem na sebe naštvaná, malá nebyla skoro vůbec kojená, dávám si to teď za vinu 😠 . Ještě mě napadlo nedávat jí syrové ovoce kromě banánu, jí tedy ještě syrová jablka, možná jí to dráždí.

jabber
18. feb 2009

knobloska - mýdlo s jelenem můžeš normálně nastrouhat do pračky 😉 Vinu si nedávej, já kojila a byli jsme na tom stejně 😖 Se syrovým banánem bacha, na ten mě upozorňovala dětská hned, že to není nic moc, jak se trhají zelené 😒

gedgitka.a
18. feb 2009

knobloska: ahojky nic si nevyčítej já pořád plně kojím a malej má atopák od půlky 3 měsíce a na ten banán bacha prý může být alergenem pro některý prcky, které mají k alergii po rodičích dispozice 😒

gedgitka.a
18. feb 2009

mizulienka: ahojky no nejprve bral 14 dní Calcareu Carbonicu 9CH a minulou středu dostal jednorázovou 30CH předtím je to celou dobu jak na houpačce po té 9CH to bylo tak nějak ok nezhoršovalo se to nějak moc, ale teď po té 30CH 5 dní jak přdtím a včera to měl fakt hnusný a dnes se to zlepšilo přes den a teď to zase vylejzá, takže myslím, že je normál po homeopatikách zhoršení bo vyháněj z tělíčka ten bordel 😉

mizulienka
19. feb 2009

ahojte, niektora z vas pisala ze kupete babatko v skrobe? v akom skrobe? a kde sa to da kupit? dakujem za radu...

knobloska
19. feb 2009

Aha, tak díky, s tím banánem bych to nečekala. Najedeme zpět jen na přesnídávky. K těm homeo lékům...známé malá dostala jednorázově nějakou kuličku a říkala, že to trvalo 14 dní, než se toho zbavila.