Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
22. feb 2012

@zajaciq a na tom eshopu vel. 70-80 s ksandami a 90-150 bez

germaine
22. feb 2012

@xmalij Já je kupovala taky, akorát pořád lezou 😀 😉

luthien.k
23. feb 2012

@zajaciq
@xmalij

Bohužel, takový průběh ještě neznamená, že vliv nemají potraviny, naopak, očkování může problémy s potr. alergeny nastartovat.

zajaciq
23. feb 2012

@xmalij no ja este vecer niekedy rano kojim. bohvie ci jej este nejake mliecko ide, ja to len tak udrzujem posledny polrok, kvoli zubom, kvoli nepredvidatelnym katastrofam 😀 , no ale naozaj neviem, ze ci jej tam este nieco ide. trosku asi ano. a aky to e-shop si spominala, som asi prehliadla ? 😔

@luthien.k teraz je to uz asi 2 tyzdne, co pouzivame ten krem omega 12 od eucerin, myslim, ze badame mierne zlepsenie, pokozka bola cista az na par suchych nie velmi sfarbenych map. bohuzial vcera sa nam narobili nove po tych umelinovych teplakoch. uz par dni nedavam malej zemiak, skusam aj selekciu "lulkovitych" cize ani baklazan ani papriku nedostane. neviem este kolko to takto mam ale nedava. povedzme 2 tyzdne komplet?

xmalij
23. feb 2012

@luthien.k ja tomu verim, my krome ockovani mely v jednom mesici rozjete zoubky/teplota, jednu navsteva plavani (jsme hned radsi zrusili) a prikrmy, takze telicko si reklo asi dost.
Co ale dneska rano me pro zmenu trapi, ze ma Viktorka po noci pulku obliceje od pupinku (nevim, mozna potnicky), napuchly ocicko (zase vicko a pod okem jak minule), tak jsem dala opet Opthalmo septonex a zklidnuje se to. Na noc jsem ji tvare jemne poklepala Vitellou ichtamo, vyskakalo ji to uz v utery, dost jsme jezdili autem a ja ji nechala v bunde, protoze jsme casto vybihali z auta ☹.
A ted patram co ma takovou souvislost s tou noci..? Spi hodne na brise v kleku, ma nejaky specialni prosteradlo pro alergiky, ze nema drazdit..ale me prijde, ze ma chlup a me osobne prijde na omak zvlastni..(slozeni: pletenina z prolenového hedvábí (60 %) a bavlny (40 %) ).

xmalij
23. feb 2012
lucy56
23. feb 2012

@zajaciq moj maly reaguje na flis a celkovo na vsetko v com je umele vlakno, zatial sa mu ale vzdy vyhadzala len tvaricka,takze na nohach moze mat teplacky s flisu ale k tvari nie

lucy56
23. feb 2012

@xmalij ked pisete o tom ockovani tak mne sa presne maly zacal vyhadzovat po povinnom ockovani v 3 mesiacoch, je kojeny a predtym mal jedinu reakciu ked som zjedla asi v jeho mesiaci a pol dost rajcin. od ockovania reaguje na vselico, napr. tie umele vlakna na tvaricke, mrkva

zuzuzuzu7
23. feb 2012

Baby, a co poviete na kozmetiku babylove utra sensitive?ked som tak kukala na to zlozenie v dm-ku celkom fajn...je tam aj zinkoxide a aj panthenol....mozno tiez skusime niekedy

zuzuzuzu7
23. feb 2012

@xmalij dnes som kupila pupalkovy olej;)

michala.l
23. feb 2012

Ahojte mamicky,
prepacte, ze sa Vam vkradam do temy, ale chcela by som Vas velmi pekne poprosit o pomoc s vyplnenim kratkeho dotazniku k mojej diplomovej praci, Zaberie Vam naozaj len 1-2 minutky a mne velmi pomoze.
Dakujem krasne a prajem vela radosti z Vasich deticiek 🙂
Vyplnit mozete na tejto adrese:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

luba41
23. feb 2012

ja tiež nepatrím sem do témy, ale včera ste sa bavili o homeopatikách pri zmiernovaní účinkov očkovania. Nemusíte čítať všetky články okolo na danej stránke, je tam takáto odpoved
Re:jaké kroky udělat před očkováním
MUDr.Ludmila Eleková | 21.02.2012
Ptáte se, jak to udělat, aby to proběhlo co nejlépe. Tak zaprvé očkování odložte - dítěti rostou zuby a není v pohodě. Viz můj článek na těchto stránkách Očkování, poruchy vývoje a imunity u dětí, myslím, že kapitola 6 nebo 7. Najdete ho mezi nejčtenějšími články za leden 2012. Argument, že pořád porostou zuby a nebude se moct očkovat je na nic, dítě prostě nesmí být v nemoci ve stresu, tím byste vysoce riskovala 4.měsíc věku je nevhodný z hlediska vývoje mozku, dozrávají důležité struktury (poškozené u autismu) a tvoří se mj, vzorce mozkových vln a spánku. Chcete, aby vám dále spal? Počkejte s očkováním. Nejméně do 6 měsíců věku.
Co se týče preventivních optaření před očkováním, C vitamín je OK, dávka 100Mg na každý měsíc věku a den, omega 3 mastné kyseliny dtto, D vitamín 2 kapky. OVšem počítejte s tím, že těmito opatřeními nejen snižujete riziko očkování, ale současně i imunitní odpověď na vakcínu - nelze to oddělit, tak jsou vakcíny designovány a vyrobeny.
Thuja je blbost, i když se to traduje roky. Thuja byl lék na následky původního očkování proti neštoviícm, kdy se přenášel přímo hnis. Dnešní vakcíny mají zcela jiné složení a spektrum nežádoucích účinků. Potencované vakcíny se podávají v potenci 200C, 10 kuliček dávku den před očkováním a dávku co nejdříve po něm. Hexu mají v rakouské lékárně www.remedia.at. Kdybyste nechtěla kupovat celé balení, napište mi, pan Fillo vám dá mail, ale najdete ho i na netu.
Jinak nejlepší lék na akutní reakci (horečka, otok a zarudnutí v místě vpichu a neobvyklý pláč a změna nálady a spánku) je Apis mellifica, 30C, dát v trošce vody, každých 5-10 minut do zlepšení. Apis patofyziologicky odpovídá tomu, co se v dítěti děje a je to lék na "jedovaté bodnutí".

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/diskusia/zdravie/

dadulka19
23. feb 2012

@lubca11 0905 513908 🙂 ...ak ho to veľmi svrbí,vypýtaj od dokiny fenistil kvapky,možu sa užívať dlhodobo.A odporúčam aj mastičku Dermalex.Stojí síce cez 14eur,ale je veľká,dlho vydrží 😉

xmalij
23. feb 2012

@ luthien Ahoj, prosim o objasneni/nazor..jsem uz asi mimo, ale o AE se mi uz zda. Ctu knihu od Strnadelove (Radost ze zdravych deti) a ta pise o zatezujicich potravinach. 1. misto BKM, 2. lepek psenicny, 3. lepek zitny. Proc si celou dobu myslim, ze zito je bezlepkova obilovina, resp. kdyz testuju psenici, tak kvuli lepku a tim padem by zito melo byt nekonfliktni? Mala ma porad natekly oci, nejvic teda jednu stranu vc. vyrazky na obliceji (neprijde mi, ze by to byl ekzem, spis cerveny pupinky), ma to i na brichu a zadech. A to jsem min. tyden tajne jasala, ze se to lepsi.

koniarova
23. feb 2012

@xmalij Ak sa nemýlim, u nás je žito - jačmeň. A ten lepok obsahuje v zrnách. Neobsahuje ho len mladý zelený jačmeň. 😉 Ale opravte ma, ak sa mýlim.

modra1
23. feb 2012

@koniarova
@xmalij
žito = raž

koniarova
23. feb 2012

@modra1 Ahá, vďaka, tak som nepreložila dobre. 😉

koniarova
23. feb 2012

Ale aj raž obsahuje lepok. 😉

modra1
23. feb 2012

@xmalij obilniny obsahujú lepok, najmenej by ho mal mať ovos = oves. AK podozievaš lepok, treba vylúčiť všetko. ALe alergia na obilniny (najmä pšenicu) nie je automaticky spojená s lepkom, pri alergii ide o bielkoviny. Teda ak je niekto alergický len na pšenicu, nemusí dodržiavať bezlepkovú diétu, nie je to isté ako celiakia.
ALe reagujem len na posledný mail, možno som úplne mimo v tom čo píšem a čo si ty chcela vedieť 😉.

modra1
23. feb 2012

@koniarova áno

luthien.k
24. feb 2012

@xmalij není to (jen) kvůli lepku, obiloviny obsahují i jiné alergizující bílkoviny, nejen lepek a "alergie na lepek" není, tj. každá obilovina má jiný lepek, s jiným složením. Proto může vadit pšenice, ale žito, oves a ječmen nevadí (a nebo také ano, díky fenoménu zkřížené alergie - pokud se situace nelepší po vysazení pšenice, stojí za to vyzkoušet vysadit i ječnem, žito a oves).b

luthien.k
24. feb 2012

@zajaciq eliminační dieta se drží vždy alespoň dva týdny.

janulka21
24. feb 2012

Ahoj, omlouvám se, že Vám lezu do diskuze, ale chtěla bych Vás poprosit o rady. Malé se v 7 měsíci objevil AE, který po měsíci a půl zmizel, ted se jí objevil znovu a mudr, ( jiná než ty předešlé, každý jí chválí tak snad je fakt dobrá ) nám dneska řekla, že se jedná opravdu o AE, ale slabá forma a máme dodržovat stravu, co smí a nesmí, koupat jen v Linole ( mám podezření, že se jí AE rozjelo po 3x vykoupání s manželem ve vaně se sprcháčem od Palmolive) Jaksi nám nedošlo,že jí v tom koupat nesmíme ☹( Chtěla jsem Vás poprosit, zda třeba nemáte nějak sepsáno, co děti s AE můžou k jídlu. Třeba co za pečivo? Když má ráda jogurty ( nejí mi vůbec ovoce, ale jogurt má i 3x denně ) čím ho nahradit, případně zda existují jogurty pro AE? to už si asi vymýšlím, co? 😀 No a poslední věc, čím mažete? Mudr nám dala na předpis Ligonis nebo tak něco, pak Zinči oxidel a glycerin wow nepřečtu to 😖 tak až si mystičky vyzvednu, písnu. Moc Vám děkuji 🙂

didulka85
24. feb 2012

@luthien.k neviem ci si spominas, ale moja dcera sa skoro zadusila po jogurte. Teraz bola chuderka strasne vysypana, skrabala sa ako opica. Nevedela som prist na to, co to sposobilo. Aj som si vsetko spisala co jedla. Potom ma napadlo, ze som jej po dlhej dobe kupila bio spaldove keksy bez cukru. A v nich je maslo... Vobec som si to nevsimla a pritom vzdy studujem zlozenie. Naposledy ich mala v lete na dovolenke, vtedy bola tiez vyhadzana.
Evidentne jej laktoza nerobi dobre. Lebo kupujem bezlaktozove maslo a z toho problem nema.
Zaujimave je, ze z jogurtu sa dusi a z masla sa vyhadze. 😕

luthien.k
24. feb 2012

@didulka85 ahoj, na laktózu není možné mít alergii, laktóza způsobuje jen a pouze trávicí potíže u těch, co nemají dostatek enzymu k jejímu štěpení, takže to, co píšeš, je opravdu velmi zvláštní a neumím si to vysvětlit. Leda by bezlaktózové máslo nebylo z kravského mléka 😉

didulka85
24. feb 2012

@luthien.k kupujem to najpredavanejsie... MinusL Laktosefrei Butter
Tiez nechapem...

luthien.k
24. feb 2012

@didulka85 leda by při výrobě byla odstraněna i mléčná bílkovina, jinak si to prostě neumím vysvětlit. Jinak že se osype nebo dusí - pokaždé něco jiného - záleží zřejmě i na tom, na jaké ty bílkoviny z KM má reakci a jaké množstí jich ten daný výrobek obsahuje a taky na momentální kondici imunity...

euka210
24. feb 2012

baby, mate niektora skusenosti s AE a latkovymi plienkami?

xmalij
25. feb 2012

Ahoj vsem, nemate nekdo recept na detskou svickovou z mrkve a pastynaku? Ja ho nekde videla a ted ho nemuzu najit...diky

luthien.k
25. feb 2012

@euka210 ano, osobní, beru jen čistě bavlněné, které se dají prát na 90 st., kalhotky PUL. Nebrala bych vlňáčky, lanolín může dráždit.