Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
8. júl 2011

@danules , no možná jo, trochu mi to přibliž, kde jsi na to narazila...?

danules
9. júl 2011

@luthien.k Ahoj. Moje kámoška má stejný problém s prckem a kožní ji nechala namíchat mastičku H-mast k promazávání, tak jsme mysleli, že by to mohla být ta holtova mast. Ale když jsem tady četla různé články, tak se dá koupit přímo ta mastička v lékárně.
Jinak malému to asi moc nepomáhá. Zdá se mi, že to má pořád stejné, možná i trochu horší :(. Zatím to používám chvilku, tak nevím, jestli mám zkusit tu druhou variantu. Ze začátku mu ta A-derma fakt pomohla, zčervenání zmizelo, ale po pár dnech to má zpátky a už se mi zdá, že když mu to namažu, tak nic :(.

lojzina
9. júl 2011

Ahoj....
@danules my tu mast taky dostavame ,namichaji ji v lekarne,melo by to znamenat ,,hypoalergenni" mast...Je spis k promazavani,neni spatna ale ikdyz ji mam v lednici,po case se droli a je vsude 😖 .

luthien.k
9. júl 2011

@danules, viz. mail, jinak u té masti by bylo nejlepší, kdybych věděla složení, takhle se můžeme akorát domýšlet, jaká to vlastně je...

f161
9. júl 2011

Můj dvouletý syn si tím také prošel minulý rok v zimě, kdy se u něj objevil atopický ekzém poprvé. Známá doporučila Balneum hermale do vody a vyzkoušela jsem antiatopická tělová mléka od Bioderma. Dětská řada této značky nám ovšem způsobila strašné zhoršení, takže jsem přešla na řadu pro dospělé, konkrétně Atoderm PP Anti-recidive. Tenhle druh nám v kombinaci s balneou do vody problém vyřešil. Syn měl zasažená pouze stehýnka, zato po celé ploše. Malé zhrublé začervenalé výsevy. Jakmile se objevili, stačila koupel a následně namazat mlékem a bylo po problému. Balneum hermale stojí v lékárně něco do 200kč a to mléko stojí do 600kč-500ml. Ovšem ne na každé děťátko to musí nutně zabrat.

danules
9. júl 2011

@luthien.k Bohužel složení nemám. Bylo to napsané na receptě a ten už je v lékárně. Jedině se zeptat přimo tam 🙂.

danules
9. júl 2011

@luthien.k Ta H-mast je docela voňavá a prý ta holtova mast smrdí.. takže to možná bude ta hypoalergenní jak psala "lojzina"

luthien.k
9. júl 2011

@danules, jo, Holtovka smrdí, je v ní tinktura z kamenouhelného dehtu a taky mentol...

lojzina
10. júl 2011

ja to slozeni HA masti mam,kdyby to nekkoho zajimalo 🙂

lojzina
10. júl 2011

@luthien.k muzu ti poslat mailem tu S. zpravu?

luthien.k
10. júl 2011

@lojzina mě by to zajímalo 🙂 No a vidím, žes to poslala, jdu na to mrknout, případně pošlu Věře, ju?

lojzina
10. júl 2011

@luthien.k jj,budes moc hodna 🙂 .Sme porad na diete,akorat jeden den mel S.kolac-a druhy den cerveny flicky po sobe,....takze mliko je jasny.Maros ted vypada docela dobre,az se divime,mozna slunicko?????

danules
10. júl 2011

Tak to jsem zvědavá, co se skrývá v té masti 🙂

lojzina
10. júl 2011

aqua purificata,carmellosum natricum,ol.helianthi,magnesium oxidum,paraffinum solidum,polysorbatum 80,zincum oxidatum,cr.stearini,m.f.ung.-opsano z receptu 😉

lojzina
10. júl 2011

a trosku voni,to je pravda

luthien.k
10. júl 2011

@danules
@lojzina
Tak žádné "zázraky" v tom nejsou - kromě masťových základů (mimochodem s parabeny - časté kontaktní alergeny) a emulgárotorů obsahuje vodu, slunečnicový olej a z účinných látek hořčík a zinek (tlumí zánět, svědění). Neumím z toho ale určit, zda se jedná o mastný krém typu voda v oleji nebo o hydratační krém typu olej ve vodě, takže stejně nedokážu říct, na jaká stádia ekzému se toto hodí... 😅 Vzhledem k tomu, že vody je tam víc (u kosmetických přípravků pořadí látek určuje množství té dané látky - co je první, toho je tam nejvíc...), tak možná spíš to druhé - hydratační emulze - ale chtělo by to nějakého zkušeného člověka z kosmetické výroby, aby to potvrdil 🙂

lojzina
10. júl 2011

@luthien.k ja ji stejne moc nepouzivanm,spis se uz delsi dobu priklanim k aderme a zinku a pod....aledycky si necham dat recept a sem tam s ni maznu,ale malo.

blandik
11. júl 2011

@luthien.k - děkuji. Jen pro info, dva krát snědl něco s obsahem BKM (bábovka a palačinka), a pokaždé se vrátil kašel...jsem z toho ☹ Ale chtěla jsem se zeptat, uděla se mu krupička pod okem - na spodím víčku, zatím to má tak druhý den a zvětšuje se to. Není to suché. Máš nějaký tip, čím to napamazat? ekzém neměl 1,5 roku. Může to být ze sluníčka? Děkuji moc. B.

luthien.k
11. júl 2011

@blandik, ahoj, tak to je blbý s tou reakcí ☹

U toho očička - to je vždycky ošidný, co namazat, aby to nevadilo i při zanesení do oka a navíc je otázka, co to vlastně je... Přiznám se, že tady si radit netroufám, pozorovala bych to a případně vyrazila na kožní, aby poradil něco, co je vhodné do blízkosti oka (případně napsala Věrce 🙂)

martinka.pida
11. júl 2011

@luthien.k Ahojky, prosim tě, jak mám pokračovat po třítýdenní dietě bez alergenů? Zavádění alergenů mi vychází akorát na dobu, kdy budem na dovče, tak bych se na to chtěla připravit 🙂. Co jako první, co další a kolik...Malá je krásně čisťounká, 🙂))))

luthien.k
11. júl 2011

@martinka.pida , ahoj 🙂 Jestli je Verunka čistá už pár dní (z čehož mám radost), tak bys klidně už mohla začít (minimum dietování je cca 14 dní) - obvykle se začíná s BKM, a to zhruba následovně (alergeny přecházejí do MM cca za 20 hodin, reakce pak může být do řádově hodin až dvou dnů obvykle, někdy i déle): první den půl kvalitního bílého jogurtu (Hollandia apod.), druhý den celý, třetí den jogurt a tvrdý sýr, čtvrtý den to samé plus cokoli z mléčných výrobků, na co budeš mít chuť, a to až do sedmého dne (Věra píše - nacpávat se mléčným 🙂)) No a sledovat reakci, která může být ve stejné formě ekzému, jaký už byl, ale klidně i o něco jiná, sledovat i trávení, jak vypadá stolice (řídká, hleny, krev) i chování prcka (neklid, častý pláč, kolika...).
Když BKM projde, tak dál vejce, začít půlkou žloutku, pak celý, pak žloutek s půlkou bílku, pak celé vejce a pak až do sedmého dne vejce plus cokoli s obsahem vajec (pečivo atd.)
Podobně se pak testují ostatní vysazené potraviny, vždy alespoň pět dní po sobě. Držím pěsti 🙂

luthien.k
11. júl 2011

@martinka.pida , ještě něco, když BKM, vejce atd. projdou testem, tak i potom se doporučuje opatrnější režim, tj. nacpávání mléčným jen v rámci testu, poté konzumovat střídmě, cca tři mléčné porce týdně, hlavně zakysané výrobky a tvrdé sýry, které jsou nejlépe stravitelné a hodnotné (možno i cottage, zakysanou smetanu...). Podobně s vejcem a ostatními častými alergeny, důležitá je pestrost, tj. jíst vše, co nevadí, ale ne každý den.

blandik
11. júl 2011

@luthien.k - Děkuji. Hezký den.

martinka.pida
11. júl 2011

@luthien.k Ono už to bude skoro 14 dní, ale chtěla jsem si dát ještě radši pár dní navíc, protože ze začátku, jak jsem moc nevěděla co s jídlem, tak jsem nevědomky jedla i něco, co jsem neměla a zjistila to pozdě (viz. pohankový nápoj 😀).
Ještě mi tak došlo - ve středu jdeme na očkování, takže bych asi stejně měla počkat, až na reakci po očkování a počkat, až vymizí, pokud by nějaká byla?

martinka1981
11. júl 2011

@luthien.k ahojky,prosim ťa aky prašok na pranie by si odporučila pre atopikov? Stači neaky eko alebo neaky špeci 🙂 ??

luthien.k
12. júl 2011

@martinka.pida , viz. IP. Já bych asi radši počkala s tím očkováním a vydržela i s tou dietou 🙂

luthien.k
12. júl 2011

@martinka1981 , ahoj, u praní pro atopiky je nejdůležitější máchat, máchat a máchat, tj. dostat ten prášek z prádla co nejvíc pryč, čemuž pomáhá ocet (dvě lžíce do extra máchání, klidně máchat i dvakrát navíc). No a prášek - já nejraději používám obyčejné jádrové mýdlo, je bez parfému, skvěle pere a je to ekonomická varianta 🙂 Dělám buď mýdlový sliz (recept si jistě vyhledáš) nebo nastrouhám tři lžíce mýdla přímo do pračky, k tomu přidám tři lžíce sody na praní, na bílé dávám ještě eko sůl na praní (Puer) a od 40 st. to pere skvěle. Na 30 st. používám tekutý Ecover, ale obsahuje éterické oleje pro vůni, tak hodně máchám... S jinými prášky nemám osobní zkušenosti, ale vím, že někomu nevadí třeba ani Titan senstitive atd. Takže hlavně hodně máchat 🙂

martinka1981
12. júl 2011

@luthien.k jasne,ja podla teba perem v obyč.mydle a pridavam ocot a ešte plachanie navyše. Len som chcela vedieť čo ako alternativu k tomu mydlu,niekedy sa mi nechce struhať 😀 😀
Takže asi tomu zostanem verna aspon pre deti. Pre nas periem vo Frosch Aloe vera,aj deťom som v tom prala ale ked sa vyskytli Vikuškine problemy tak som sa dala na to mydlo 😉

Ako sa ma Tobik s exemom? Pomohla vam huba??
Vikuš ma viac menej 2 ložiska na stehnach,na každom jedno. Raz je to ok raz červene 😝 . včera som jej dala ryž.kašu so špaldovovou,testujeme špaldu a vyzera to na reakciu lebo to ma červene od rana. No uvidime ako bude dalej. Väčšinou to ma červene iba k večeru.

danules
13. júl 2011

@luthien.k Tak ke kožní až na konci července. Jsou dovolené... Takže musím počkat. V podkoleních jamkách se mu to ztratilo a zůstalo to tedy na tvářičkách a ručičkách. Dneska ráno, když jsem se šla podívat do práce, tak musím říct, že to měl nádherné. Vůbec to nešlo na tvářičkách skoro vidět, teď doma už je to zase červenější. Koupila jsem krém eucerin, tak mu to zkusím dávat.
Jak si mi psala o té lovele, tak hlavně, že kožní předešlá říkala, že lovela je dobrá bez parfému a prdlajs 🙂. Aspoň vím, víckrát máchat a koupit taky to mýdlo.

A co říkáš na homeopatiku? Nemáš s tím nějaké zkušenosti? Nebo některé další maminky?

luthien.k
13. júl 2011

@martinka1981 , aha, já myslím, že můžeš zkusit i ten Frosch, když budeš pořádně máchat.

Hele, já myslím, že u nás pomohla spíš dovča s tatínkem - on má určitě ten ekzém z psychiky - týden byl v pohodě pořád s tátou, který se mu věnoval, žádnej brácha do toho a vrátil se čistý, ačkoli, jak znám mm, tak tomu mazání moc nedali... 😅
Jak se vyvíjí testování špaldy?