Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
29. sep 2011

@kakie tak to kozi nemusi nutne vadit,nekomu vadi nekomu ne,my ho raci ani nezkouseli 🙂 .No nesedl v tom smyslu ze syn to mel po namazani hodne hodne cervene a i se vic skrabal,zkusilasem to za par dnu a to same,tak sme se vratili k a-derme.Kortikoidum se taky vyhybame,ale kdyz je opravdu nejhur tak namazem,coz neni nastesti casto.

anazetka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kakie
29. sep 2011

@lojzina používali jsme Linolu a pak nám doporučili kosmetiku od la roche-posay. Dexeryl jsem zatím mazala 2x a přišlo mi to jako nic třeba proti excipialu, po kterém byla Babu vždycky mastná jako kulturista 😀

lojzina
29. sep 2011

@kakie chce to zkouset...my mame osvedcene co namsedne a zatim to menit nebudem,tuk tuk at je to tak jak to je,doufam ze uz jen k lepsimu 😔

kakie
29. sep 2011

@lojzina tak uvidíme 🙂 držím palce 😉

lojzina
29. sep 2011

@kakie diky 🙂. taky uz ste vyzkouseli kde co,ze...

kakie
29. sep 2011

@lojzina právě 😲 od babských rad až k pobytu u moře, který teda zabral ze všeho nejlépe 🙂 takže zatím to vidím tak, že budu manžela přemlouvat abychom se přestěhovali někam do teplých krajin 😀 😀 a než se mi to povede vezmu útokem lékárnu... Už jste promazávali sádlem? Prý to skvěle zabírá, ale u nás žádná změna. 😖

lojzina
29. sep 2011

@kakie bylo nam to razeno babickou ale ja do toho nesla... 🙄

kakie
29. sep 2011

@lojzina to jsi chytřejší než já 😅 všechno mastné, ale výsledek žádný... 😠

lojzina
29. sep 2011

@kakie to asi nejsem,ale spoliham na svuj instinkt 🙂 .kazdy dite je jiny,kdybys jen vedela co ja vyslechla rad,a nekt.teda staly za to 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kakie
29. sep 2011

@lojzina 😀 😀 však my taky, jedna lepší než druhá .. Teď už to filtruju, ale na začátku to bylo něco, já vyplašená a k tomu reakce typu 'ježiš ona je Atopik, no to si užiješ' a k tomu byla přidána rada 'no to známá mojí známé .... ' 😀

luthien.k
29. sep 2011

@lojzina a dost jsme jich spolu zavrhly společně, těch babských rad, že? 😉

Dexeryl obsahuje parabeny (konzervanty), zejména proto někomu vadí.

luthien.k
29. sep 2011

@kakie , že je kozí mléko pro atopiky vhodné - to se nedá takhle vůbec říct! Atopický ekzém buď na danou potravinu reaguje nebo ne a od toho se odvíjí jejich "vhodnost". U alergie na kravské mléko existuje dost značná pravděpodobnost, že dítě bude (nebo časem začne) díky podobnosti alergizujících bílkovin reagovat i na ostatní savčí mléka. Proto se jako alternativa toho kravského nedoporučují. Z podobného důvodu i sója.

lojzina
29. sep 2011

@kakie toto sem slysela xkrat:vyzkousej to to a to..za cas: a uz ste to zkouseli?ne? proc ne,tem a tem to uplne vylecilo ekzem 😅 .se tomu ted uz smeju,ale jak pises,zacatky byly krusny.
@luthien.k tak tak. 😵

martinka1981
29. sep 2011

@luthien.k fenykel nam asi neprešiel 😝 už včera sa jej urobilo nove ložisko na stehne a dnes do večera pribudol dalši na lytku ale vpredu 😖
Takže počkame na upokojenie a skusim niečo ine 😝

luthien.k
30. sep 2011

@martinka1981 , ach jo, a taková dobrá potravina, má dost vápníku... Co se dá dělat 😒

martinka1981
30. sep 2011

@luthien.k hmm,sranda že reaguje na take HA potraviny ako brokolica,karfiol a teraz fenykel 😝
Bala som sa jablka a mrkvy a tie su ok 😀

zuzin78
30. sep 2011

ahojte holky moja starsia ma ekzem od 3 mesiacov, a tuto jar ho mala najhorsi, skriabala si ho a tak si ho preniesla vsade aj na bradu , hrudnicek mala na zaplakanie, nic nepomahalo, a tak sme sa v lete rozhodli ist k moru. boli sme aj s nasou mladsou, skoro 5 mesacnou / len na severe chorvatska v pule/ a ekzem klop,klop,klop sa zmenil na taku husiu kozu a niekde uplne zmizol. uvidime aky bude a ci sa vrati ,ked zacne vykurovacia sezona. bud.leto musime ist znova 😉

karamel
30. sep 2011

Maminky skuste konopny olej a konopne balzamy 🙂 Vyraba ich Saloos 🙂

luthien.k
30. sep 2011

@karamel , zkuste konopné balzámy, ach jo... A na jakou fázi ekzému? Oleje nejsou vhodné vůbec, maximálně do koupání, jinak se na kůži utvoří nepropustný film, který atopickému ekzému neprospívá... Ono zkusit se dá milion věcí, ale chce to trochu vědět, co je na který typ ekzému vhodné, že u každé nové kosmetiky se dělá nejdřív toleranční test atd.

@martinka1981 , aspoň něco 😉 Musíte mít pořád něco extra 😀

martinka1981
30. sep 2011

@luthien.k tak vieš ako to chodi 😀 😀 ona je extra trieda 😀 😉

michaelka83
30. sep 2011

@martinka1981 Tak my máme zase asi alergii na borůvky🙂 taky podle tabulky nemají být alergen, dnes je malý snědl a vyskočila mu vyrážka okolo pusiny, tak nevím, jestli je to z nich.... 😕

martinka1981
30. sep 2011

@michaelka83 no ja sa tiež na ne chystam,ved toto že som si nikdy neni ista či je to reakcia akurat na to čo skušame 😝
Lebo možn aj zub sa nam tlači,tak teraz aby sme boli ako detektivi 😀 😀

michaelka83
30. sep 2011

@martinka1981 Souhlasím🙂 Navíc malý už borůbky měl. Byla to sklenička od Alnatury - borůvky, jablko (to už také máme odzkoušené), ale už mu to ustupuje, bylo to bezprostředně potom. No jsme zvědavá na výsledky z imunologii, čekáme je každým dnem...

martinka1981
30. sep 2011

@michaelka83 no vidiš,u nas ani take nedostať kupiť. Ked pojdeme niekedy do CZ budem musieť pozrieť. Ja som kupila od Hami tušim?!
Nooo imunol.mi ani nespominaj,už by som nedala robiť odbery tak malemu mimču,tiež sme boli vo vašom veku a uuuuplne zbytočne 😢 nič nevyšlo,iba bielok a aj to nemusi byť tak. A na X pokusov jej brali krv. Jaaaj chudatko moje,aka som bola hlupa že som ju tak trapila 😔 😔 😔

michaelka83
30. sep 2011

@martinka1981 Ani mi neříkej☹ Byl to pro mě nejhorší zážitek ,pro mě i pro manžela☹ Stáli jsme na chodbě, oba dva slzy v očích, malý vedle byl se dvěma sestřičkami a brečel a brečel. Odběr jim trval čtvrt hodiny ☹ ☹

martinka1981
1. okt 2011

@michaelka83 😢 ja som bola pri nej. Imun.(mimochodom otrasna!!!! ) absolutne nevedela zobrať krv,tak ma poslala k detskej (mame to cez chodbu) ,tak skusili jej ešte tam ale vobec nešlo 😢 z oboch ručičiek. Tak nam dali druhy termin,no to sa podarilo ako tak 😢 ale vysledok aj tak žiadny 😖 a tolko trapenia. Snad na to už zabudla moja mala láska 😔

michaelka83
1. okt 2011

@martinka1981 nás to vzdali i na imunologii, i na dětském a skončili jsme na kojencích. Nemocnice je docela dost velká,takže to bylo něco☹ V pondělí nás čeká oční-malej má asi ucpaný slzný kanálky, prý se dělá nějaká sondáž,tak snad to nebude bolestivý. Chuděrka, takovej malej je a už tolik trápení☹

martinka1981
1. okt 2011

@michaelka83 ani nehovor 😢 😢
držim palce nech to rychlo prejde a nech ho velmi netrapia 😔 naši drobci su bojovnici,oni to zvladnu 😉

michaelka83
1. okt 2011

@martinka1981 Děkujeme 😉