Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

nika80
21. máj 2013

@zvonkohra natierame ju aj modrou indulonou, používame aj Dermalex pre deti + zarábaná masť od kožného. Na ten zodac sa spýtam na alergológii. Ďakujem

luthien.k
21. máj 2013

@nika80 možná jsme to řešily, ale dělaly jste eliminační dietu podle Věry Zíkové? Opravdu poctivě? Ono alergie můžou naskakovat i postupně, bohužel. Co se týče svědění, z antihistaminik je nejlépe osvědčený klasický Fenistil (kapky), nejlépe v kombinaci s homeopatiky Poumon histamine. Antihistaminika vyšších řad nemají proti svědění (ze zkušenosti) takový efekt, ale vyzkoušet je samozřejmě možno i Zodac aj.

nika80
21. máj 2013

@luthien.k dietu sme dodržiavali, ale neprišli sme na žiadnu potravinu, ktorá by jej robila zle. Stále pije len ryžové mlieko, neje vajcia, mäso má len teľacie alebo zajačie, len sme jej už začali dávať pšeničnú múku. Jedine som zistila, že citrónová šťava jej nerobí dobre (chcela som jej zvýšiť vit.C, keď má teraz soplíky) a to som jej dala vo štvrtok ráno do čaju a v piatok ráno už mala červené fľaky na tvári.
Fenistil kvapky sme jej dávali, ale alergologička nám povedala, že je slabší oproti Aeriusu a dala nám ten. Potom nám zrušila aj Aerius a predpísala Denerel (ten jej ale nedávame, lebo nám ho kožný zakázal).
Pozriem si tie homeopatika a vyskúšam. V piatok ideme na alergológiu, tak sa jej spýtam, či by malej nespravila prick testy na roztoče a prach, aj keď už poznám jej odpoveď, že je ešte malá na nejaké testy. Lenže o prick teste som sa dočítala v jednom časopise, že ho robia už aj batoľatám.

pinonka3
21. máj 2013

@vrtulka81 a čím prosím mazat proti stafylokokům?

pinonka3
21. máj 2013

dávala jste některá na ekzém, který je zasažen i kvasinkou, genciánku?

pinonka3
21. máj 2013

a ještě jestli můžu ...jaká zinková mast se vám nejvíce osvědčila?

luthien.k
21. máj 2013

@nika80 pokud nepomáhá klasická nízkoalergenní dieta, zaměřila bych se na histamin a potraviny na něj bohaté, kam mimo jiné patří i ty citrusy. Aerius je modernější lék, ale nemá to nic společného s jeho účinkem proti svědění, bohužel. Může se dokonce dávat i kombinace - Fenistil alespoň na noc a k tomu nějaký modernější lék na den. Prick testy ve věku malé by už měli udělat v pohodě, navíc inhalační alergeny mohou hrát už svojí roli.

luthien.k
21. máj 2013

@pinonka3 proti stafylokokům antibiotika. Genciána se na místa s podezřením na kvasinku dává a má velmi dobrý účinek.

pinonka3
21. máj 2013

@luthien.k tak to nám napsala obvodní bactroban...ten by šel na stafylokoka? protože pak nám dala kožní pimafucort a linolu fett...že to mám střídat obden..tak jsme nevěděla, co teda dávat...pak jsem dostala radu tu genciánu...ptala se jednoho supr lékárníka, ale ten říkal, že je docela drastický na kůži jako ekzém...tak právě už nevím ☹

berunka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vrtulka81
21. máj 2013

@pinonka3 nerada to bude číst luthien.k ,je to likangshuang,on nám pomohl jako jediný,malá měla velice rozsáhlého stafilokoka a toto nás jej zbavilo,ATB nezabrala a zkoušeli to několikrát doktoři. Ať je v té masti cokoliv,nám to s prominutím zachránilo prdel 😉

vrtulka81
21. máj 2013

@blue99 to samé udělají i jiné masti kde je propolis a aloe,jenže je to potřeba kombinovat s dalšími jejich "produkty" (jak já to slovo nesnáším a hlavně tu jejich politiku) 😉

vrtulka81
21. máj 2013

@marky27 Jinak složení Háčka je na receptu,jás i ho vyfotila a dala svojí lékarnici,ta mě objasnila ten jejich zázrak,který umí namýchat jen brńáci 😝

pinonka3
21. máj 2013

@vrtulka81 to jsem nikde neslysela,je to normalne v lekarne nebo jak sezenu?

pinonka3
21. máj 2013

@vrtulka81 a jeste se zeptam-celkovetna atopak vam pomohlo co vsechno? diky!!!!

zvonkohra
22. máj 2013

@nika80 laure robili kozne testy ked mala 1r. aj 11m

marky27
22. máj 2013

@vrtulka81 a mohla bys mi co ti ta lékárnice říkala napsat?

nika80
22. máj 2013

@zvonkohra tak to je zaujímavé, nás stále odbíjajú s tým, že testy sa robia po 3.roku alebo až po 5.roku. Budem si ich musieť asi "vydupať".

zvonkohra
22. máj 2013

@nika80 tak u nas som si to myslela tiez ale opak robili jej ich a aj sme si poplakali celych 20 min.ale co uz mame po tom v okt.ideme zas lebo je alerg na niejaky pel strom a nevieme na co este a inak potom jej po testoch brali aj krv

luthien.k
22. máj 2013

@pinonka3 naprosté většině dětí pomáhá toto: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

luthien.k
22. máj 2013

@nika80 mému synovi je dělali a ještě mu nebyl ani rok.

nika80
22. máj 2013

@zvonkohra
@luthien.k dobré vedieť. Spoliehali sme sa na doktorov, že snáď vedia čo robia. Ale v dnešnej dobe je to asi tak, že čo si človek nevydupe, tak to nemá.

milmic
22. máj 2013

@luthien.k Luth, pěkně prosím, chtěla jsem se optat - mám u dcery podezření na vaječnou alergii. Řeším s pediatrou a alergoložkou očkování priorixem (resp. já ho dávat nechci, ale pediatra se netváří, dceru by nejraději narvala antihistaminikama a očkovala). No alergoložka to bere trošku opatrněji - jelikož vajíčko nevyšlo v testech, ale dcera na něj reaguje ekzémem, tak mi alergo doporučila kožní test, potřít kůži syrovým vajíčkem. Je jednou, kterou část tělíčka potřu? Do kdy lze očekávat reakci?

Mě se totiž v poslední době stalo, že dcera dostala loupáček a reakce žádná (přitom ale dřív se spolehlivě objevily flíčky ekzému). Za to mi začala reagovat na jahody (osype se jí pusa a vloni v pohodě) a rozjela se jí pylová rýma.Tak jsem z toho dost matěj.
Monc děkuji.

luthien.k
22. máj 2013

@milmic tím bílkem se potře místo cca 3x3 cm, nejlépe na předloktí, odvážní potřou kousek tváře a po 20 min. se smyje, pokud se objeví reakce, tak dřív. Ale u reakce pozdního typu je to neprůkazné, tam jedině náplasťové testy, tzv. atopy patch testy a ani ty nejsou 100%. Hloupé je, že bez očkování Priorixem nepřijmou dítko (většinou) do školky, já bych to minimálně oddalovala, dokud to situace dovolí, nutit očkovat nikdo nemůže, jednak toto očkování nemá stanovenou hranici, dokdy musí být naočkováno a za druhé to před nástupem do kolektivu dítko v ničem neomezuje, naopak.

Jinak alergie vyhasínají, objevují se nové, čím je dítko starší, tím je pravděpodobnější nějaká alergie na inhalační alergeny... Jahody mají hodně histaminu, tam jde často o reakci histaminového typu, nikoli o alergii.

milmic
22. máj 2013

@luthien.k Děkuji mnohokrát. Já jsem právě ještě myslela na to, že když se dělá kožní test u lékaře, tak oni potom do kůže píchnou tou malou jehličkou, tak mi napadlo, jestli i jenom to potření vajíčkem stačí na to, aby se objevila reakce?
Prý když se neobjeví, mám zkusit dát třebas míchané vajíčko a zase čekat,jestli vyskáče ekzém.

Priorix mám zatím podepsaný odklad do 3 let věku, zkrátka že to budu řešit před školkou.Alergoložka říkala, že pokud mi dcera zareaguje na ten kožní test nebo na to míchané vajíčko, tak mi přímo napíše, že priorix nesmí dostat. A potom by ji asi do školky měli vzít, když má kontraindikaci, nebo taky ne? 😕

luthien.k
22. máj 2013

@milmic měli by ji vzít, nicméně alergie na vaj. bílek není podle letáku vakcíny kontraindikací, reakce by musela mít v minulosti charakter anafylaxe a ani u takové reakce tam není, že nesmí být podána, ale že je třeba zvláštní opatrnosti nebo tak něco v tom smyslu (v praxi to znamená očkovat v nemocnici pod palbou utlumujících léků). Je super, že alergoložka je rozumná a vidí to jinak 🙂 Jinak expoziční test vejcem - je třeba podávat ho víc dní za sebou (samozřejmě ukončit inhed, jak se projeví reakce). Jednorázové podání není moc směrodatné, pokud je reakce pozdní a ne moc výrazná.

milmic
23. máj 2013

@luthien.k Děkuji pěkně.

milmic
23. máj 2013

@luthien.k Luth, víte, já se právě docela bojím, co by jí mohla v tělíčku tadle vakcína udělat, jestliže je alergik na vejce? (když opominu vakcínu jako takovou, tak co dokáže udělat alergikovi píchnutí tohodle?)

A ještě prosím, synovi jsem už taky našla pár flíčků, myslíte, že Pediacel bude trošku šetrnější?

luthien.k
23. máj 2013

@milmic reakce může být výrazná a taky nemusí, je to sázka do loterie.

Pediacel - spíš bude problém ji sehnat a obhájit, ale jinak čím méně nemocí najednou, tím lépe. Nepěstuje se na buňkách z kuřecích embryí, ale na vero buňkách (z opičích ledvin - pro alergika lepší, ale humánní hledisko lepší není - byly kvůli tomu ti makakové dost týráni a jsou s nimi spojena zase jiná rizika...😖). Všechno má svoje pro a proti, to si bohužel musí každý rodič zhodnotit sám, co mu vyjde jako nejlepší, v tomto ohledu ode mě určitě nečekejte, že někomu řeknu - tohle neočkujte, tohle očkujte... 😉

zvonkohra
23. máj 2013

@nika80 daj vediet ako ste dopadli