Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lucinenka001
27. okt 2010

ahoj,

cize kludne mukazdy den teda mozem dat lyzicu olivoveho oleja? Aj uz od toho 6 mesiaca kludne mozme ? Mozme uz papat aj ovsene vlocky, pripadne vies poradit prosim Ta nejake keksy alebo piskoty co mozu drobci s atopickym ekzemom? 🙂

stipa
28. okt 2010

@luthien.k - nic tam nepíší, jen dopo 3x1 tableta a u prcka 5x1 kapek 😒 Já si dávám jen 1 tabletu a prckovi dávám 5 kapek.

V Penny honím chléb Šumava v balených a on je nebalený, jo? 😕 Ty sis volala kvůli složení, že víš že ten chleba neobsahuje vejce ani mléko? Je fakt, že na netu píší, že chléb Šumava toto neobsahuje. Jinak chléb je výborný!!! 😝

K tomu AC - on se vlastně dělá jen 1, 2, AC 3 neexistuje. Takže můžu podávat AC mlíko prckovi i třeba ve 2 letech? Když mi máme tu ABKM nebo bych mu mohla po tom 1. roce dávat rýžový nápoj s Ca i do kaší, pít samotné, jak si tady psala?? Jenom 2dcl/den? Ale on pak musí mít určitou dávku vápníku na den, ne? Aby neměl vápníku málo. Zatím kojím, ale raději se ptám předem 😅 tak teď mami raď 😀

stipa
28. okt 2010

@lucinenka001 - piškoty raději pouze bez vajec a mléka, prý holky kupují v diskontu Albert, ale nevím název ☹ Jinak mě kam.zyk doporučila pro prcka špaldové kačenky, koupíš je v dm 🙂 jsou z jablečnou příchutí, ručně dělané. Prckovi chutnají 😝 Jsou tedy tvrdší, takže se v ústech hned nerozpustí.

Ale počkej prcek je na ně ještě maličký, jak tak na to koukám. Teprve se bude učit kousat, takže tyhle špaldové kačenky - sušenky mu kup až bude schopen dásničkama něco drtit 🙂

Pro 6. měs - bych raději doporučila křupky ze Zdravé výživy a to - kukuřičné nebo rýžové, pokud je kukuřice a rýže bez reakce a pak pohankové. Kukuřičné se úplně v puse rozpustí, rýžové a pohankové jsou trošku tvrdší. Vše je přírodní, bez soli. 🙂 Se solí raději nekupuj - zbytečně zatěžují ledviny dítěte! Začni kukuřičnými 🙂

S ovesnými vločkami - můžeš si koupit ovesnou kaši od Hipp - nemléčnou. Je od 4. měsíce, ale zkus jen trochu kaše, kvůli případné reakci. Pokud bude o.k. množství můžeš zvýšit.

stipa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stipa
28. okt 2010

@lucinenka001 - raději se ale rozepiš co už jíte za příkrmy a od jakého měsíce příkrmy máte @luthien.k. ať může poradit luthien. Spíše začínáte zeleninkou, ne? A kojíš? Pokud kojíš a dáváš trochu zeleniny, tak bych řekla, že prcek sušenky ještě rozhodně nepotřebuje a křupkou nic nezkazíš. Ale koj, koj 🙂 co nejdýl můžeš a s příkrmy pomalu a postupně. 1 nový druh zeleniny podávej cca 5 dní a piš si někam co prckovi dáváš a sleduj případnou reakci!! 😉

stipa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stipa
28. okt 2010

@lucinenka001 - tady k tomu ovoci atd: Takže potraviny vybírat z tohoto seznamu: http://www.potravinova-alergie.info/clanek/bezp...

luthien.k
28. okt 2010

@stipa, z Tebe se začíná stávat odborník 😀 Jen tak dál, nemám moc co dodat 😉

Jinak myslím, že ty probiotika si dej asi jindy, než ten vápník, nemám k tomu sice racionální důvod 😅, ale aby se to b břiše nějak nepralo 😀
Jojo, AC mlíko dělají jen do 2, po roce můžeš dávat částečně to rýžové s vápníkem, teď už klidně to bez vápníku, ale raději AC mlíko, tam je těch živin víc 😉 No a dokud budeš kojit, tak bych vápník moc neřešila aneb nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko 🙂

@lucinenka001, já bych tedy takhle malému mimču do příkrmu celou lžíci olivového oleje zatím nepřidávala, to by ho mohlo pěkně protáhnout, myslím, že bude stačit méně 😉 Nemusíš to odpočítávat na kapky, prostě trochu cmrndnout 😀
Hlavně s těmi příkrmy nikam nespěchej, přesně jak píše @stipa, každou novou potravinu nejméně pět dní po sobě a nic jiného nového nedávat, aby bylo jasné, z čeho by se mu případně ekzém zhoršil, hezky nejdřív zeleninu, klidně první měsíc, pak přidat maso k zelenině, poté až se dává ovoce nebo kaše. Na všechno je dost času 😉 Jen ty křupky klidně dávej žužlat, to děti mají rády 🙂

stipa
28. okt 2010

@luthien.k asi jo, to je rozumné. A jinak 😀 😀 😀 já jen aby mě pak ten brod nepřekvapil 😀 😀 Zatím budu tedy podávat jen to AC.

luthien.k
28. okt 2010

@stipa, jo a jak jsi psala to s tím mozkem - já nechodit sem a trochu ho nenamáhat, tak jsem už úplně blbá aneb místo mozku plínu namočenou v mlíku 😀

stipa
28. okt 2010

@luthien.k 😀 😀 😀 tak to je dobrá hláška 😀 😀 😀

mauska
29. okt 2010

Ahoj holky, tady je veselo 😀
My máme taky dobré zprávy, reakce na červenou čočku !žádná! tak jsem úplně nejšťastnější a dneska začínáme testovat hrášek.
A ještě prosím, jak je to s tvrdým sýrem? když nemá reakci na jogurt, můžu dávat sýry? a co brynza, mozzarella apod.? moc díky 🙂

stipa
29. okt 2010

holky, tam máme nejspíš reakci na zelené, fazolové lusky. Včera jse je prckovi dělala, moc toho nesnědl, moc mu to nejelo. Dnes jsem mu to dala opět, snědl cca 2 lžičky. A teď se pořád drbe 😒 za krkem, kde má ta ložiska, která má červenější ale už i po včerejšku. Takže asi opravdu dítě samo pozná co mu dělá dobře a co ne 😕 Fazolové lusky, ale již měl, ale co si vybavuji, moc mu tenkrát také nejely!!

mauska
29. okt 2010

a co kopr? je to alergen nebo ne?

luthien.k
29. okt 2010

@mauska, tvrdý sýr vyzkoušej postupně stejně jako jogurt 😉 S ostatními druhy sýrů bych to nepřeháněla, hlavně ne s těmi, kde je základem tvaroh. tam je nejvíc kaseinu, který je ze složek BKM nejvíce alergizující...
Kopr - vyzkoušej, uvidíš, fakt nevím... 😅
@stipa, no co už, tak dáte něco jiného 😉

mauska
29. okt 2010

@luthien.k Moc díky 🙂 ale když jí nic nedělá hovězí a jogurt tak by jí neměl nic dělat ani sýr, že. No radši vyzkoušíme. A jak je to, prosím tě, s mlékem v potravinách. Když na něčem (třeba na sušenkách a spol.) píšou sušené mléko? může to malá nebo by neměla?
Ona má tu kůži díky kam.zyk tak krásnou, že se bojím jí dát něco abch to nepohnojila a znova se jí to nevyrazilo....

stipa
29. okt 2010

@luthien.k - no, jestli to drbání nebude mít po kynutém knedlíku, co mu dala teta hned jak ostatním nandala omáčku 😠 a prcek prý tak koukal ☹ a když oběd nejedl, tam mu dala kousek knedlíku, ale prý suchého 😠 Ten prý baštil 😝 😝 😠 😠 jedna báseň!!!! Jo a já se pak můžu divit, že se málem udrbal. Ještě, že měla doma Fenistilové kapky, hned jsem mu je dala, protože to měl červené až skoro do půlky hlavy a pořád se drbal 😠 Za půl hod, už bylo po škrábání i po červených flecích 😉 Mě by kleplo, možná že se na tom podepsaly i ty lusky, ale spíše bych řekla ten knedlík skoro prý 1/4 😠 😠 Hlavně že každému říkám, nic mu nedávejte, má vše své! To si člověk fakt plácá játra a pak prosím Tě neblázni, vždyť se nic neděje. Ale s prckem pak nejsou a nemusí ho "léčit" z jejich "dobrůtek" MĚ SNAD SELŽE PISTOLE 😠 😉 🙂 Pak si na chvíli dojděte pro něco do auta.

uankab
29. okt 2010

@stipa , tak to potesi 😠 ... ale mozu to byt aj fazulove struky, tie nam tiez robia sarapatu .... otestuj este raz veru...

@luthien.k , kamzyk mi pisala, ze by som mala testovat kuracie a hovadzie cez MM... nevies mi prosim poradit akym sposobom? alebo to je jedno, skratka akekolvek mnozstvo po dobu 5 dni???? .... drobec reaguje cez MM uz na zltko a tiez na BKM (strasnou nadchou uz po platku syra 😠 )
a este co by som mohla pouzit na okyslenie polievok namiesto citrona? dakujem, dufam ze uz mate po angine...

lucinenka001
29. okt 2010

@stipa ahoj, dakujem mam to uz vytlacene

lucinenka001
29. okt 2010

@luthien.k dakujem, tak mu teda dam do zeleninky par kvapiek olivoveho oleja. Papame zeleninku uz vyse mesiaca a teraz cca 2 tyzden som zacala s ovocim. Ale u nas je to este len o par lyzickach. Velmi malo papa. Nejak mu nechuti, neviem kedy uz bude riadne papat.
Skusim uz to masko teda pridat k tej zeleninke.

lucinenka001
29. okt 2010

Kočky chcem sa poradit prosim Vas, uplne odmieta pit akekolvek mliecko HA. Uz sme robili rozne pokusy ale zial nechuti mu. Je to problem, kedze mame atopicku ekzem? Co dalej prosim vas?

luthien.k
29. okt 2010

@mauska, neměl by dělat, ale pro jistotu to raději s ničím novým nemíchat 😉 To sušené mléko - vadit by nemělo, jestli zatím vše mléčné prošlo, otázkou je, jestli je na něm něco zdravého, ale to už nechám na posouzení Tobě 😉

@stipa, no dobrý, houskový knedlík, to je celé vejce, někdo dává i mléko, pak nejspíš droždí... Samé dobrůtky pro atopika 😖 Tak když to teď máš s těma fazolkama zkreslené, tak bych je testovala určitě znova. Když je do něčeho zakamufluješ, tak to malej ani nepozná, já to s nima taky tak dělám, ve směsi si je dá, samotné teda nee 🙂

@uankab, vzala bych to analogicky k tomu žloutku, čili začít malým množstvím a přidávat, jen s tím masem si to neumím až tak dobře prakticky přestavit... Co udělat kuřecí vývar a dát si ho do mrazáku? Do toho plastového udělátka na led, vždy do té jedné kostičky něco vývaru s masem a postupně si z toho vybírat jednu kostku, dvě, čtyři, osm atd...? Myslím, že vařit každý den kousek masa by se Ti asi nechtělo 🙂 A to samé s hovězím? Nevím, co na to budete říkat, je to jen takový nápad, jak si to ulehčit... A s případným testem přímo prckovi zrovna tak.
Okyselení polévek... Nic mě teda nenapadá 😅 Třeba poradí někdo jiný. Já dělám malému masozeleninové a zeleninové polévky a ty se neokyselují...

lucinenka001
29. okt 2010

@stipa Ahoj nekojim. Sme na UM. Zeleninku uz papame vyse mesiaca. Co su to křupky prosim Ta?

lucinenka001
29. okt 2010

Kočky a mozu drobci aj klasicke vyzivy detske, alebo je lepsie im robit cerstve ovocie. A mam ho prevarat alebo mozme rovno surove ?

lucinenka001
29. okt 2010

jejj maminy uz som vy cez google nasla co su to křupky

http://www.bioapetit.cz/potraviny/krupky-kukuri...

a to uz moze aj moj drobec? Za tyzden ma 7 mesiacov.

luthien.k
29. okt 2010

@lucinenka001, ono teda HA mlíko nemusí být to pravé, možná lepší by bylo přímo plně štěpené mléko, které se dává alergikům na BKM, je totiž možné, že právě na bílkovinu kravského mléka malý reaguje... HA mléka jsou jen částečně štěpená, takže kdyby tam tato alergie byla, tak se i po HA mlíku bude projevovat.
Jak to tedy s vámi vlastně je, prcek je na UM od začátku nebo ne? Kdy se vyskytl ekzém?
Jinak k té změně mlíčka - nejlepší je to míchat zezačátku, tj. třeba první den dávat jen jednu odměrku z obvyklé dávky nového mlíčka, druhý den nahradit dvě atd. a postupně tak přejít na jiné mléko. Když se dítě zasekne na nějakém poměru, tak ho chvíli dávat a pak zase zkusit přidat... Vlastní zkušenost s tím nemám, ale zprostředkované ano a funguje to 🙂

luthien.k
29. okt 2010

Křupky = chrumky myslím 😉 Podle mě by je mohl, sem tam nějakou, většinou to dětičky dost baví 🙂

S ovocem - můžeš to i to, ale vyhýbala bych se skleničkám, kde je ovoce slazené a s různými přídavky, čili dávat jen čisté ovoce, maximálně třeba zahuštěné rýžovou moukou, pokud máte odzkoušenou rýži. Čerstvé ovoce určitě podusit (kromě melounu 🙂), i ten banán klidně dát nad páru. Hlavně se držet toho - vše nové testovat samostatně alespoň pět dní a sledovat, zda nemá vliv na ekzém.

Jinak jak u vás ekzém vypadá a čím ho ošetřuješ z kosmetiky?

lucinenka001
29. okt 2010

@luthien.k
skusali sme uz aj Nutrilon alergy care, ale zial aj to bez uspechu ☹. Tak ja uz neviem co nanho, aby nam pil to mliecko. Vela mi uz radila aj mamina kam.zyk, ale uz dlhsie som ju tu nevidela. Tak som vdacna aj vam maminy za kazducku radu, kedze je to nas prvy drobec a mame atopicky ekzem.
Tak tie chrumky mu teda skusim dat. Hadam sa s tym nezadusi. Ryzu mame otestovanu, mozme papat.
Cize ovocie treba povarit? A tym, ze ich povarim nestratia vitaminy?
A banan moze? Ved vraj sa nesmie az od 2 rokov. ☹
My mame chvalabohu ekzem na lickach, inde nie, chodili sme aj do bazena a to nam nepridalo. Tak sme hned prestali chodit. Pouzivame Biodermu Atoderm PP, vsetky dobre rady mi dala kam.zyk.

luthien.k
29. okt 2010

@lucinenka001, a zkoušeli jste ta mlíčka míchat??? Teď přesně nevím, jestli to bez úspěchu znamená, že ho nepil a nebo že se ekzém nezlepšil...
kam.zyk má bohužel nějaké rodinné problémy, takže se tu snažíme s pár děvčaty, co jsme od ní "vyučené" 🙂, radit místo ní...
Ovoce sice ztrácí část vitamínů, ale také schopnost alergizovat, takže pro atopika je to zezačátku nutnost a na čertsvé přecházet pomalinku později. Banán možno podle mě otestovat.
Kosmetika super 🙂

lucinenka001
29. okt 2010

@luthien.k mliecko sme aj skusali miesat. Bez uspechu, ze mliecko nechce pit.
to ma velmi mrzi s kam.zyk, verim, ze nic vazne.
Ste zlate dakujem velmi.
no tak teda mu budem prevarat ovocie, lebo uz mu davat par dni a neprevarala som mu.
Ale to len na par minut 3 az minut staci? Alebo kolko prevaras Tu prosim Ta?
Nevadi, ze Adam mi papa len par lyziciek prikrmu a viac nechce?