Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jandalinka
20. feb 2008

My používáme od narození olejovou přísadu Oilatum(používali ho i v porodnici).Malá měla první dva týdny osipané tělíčko potničkami a hodně vysušenou pokožku 😢 .Teď se ale potýkáme už podruhé z vyrážkou na tvářičkách.Mudr.předtím napsala Imazol+Jaryšova voda a byla to tragédie.Bylo to ještě horší!Tak jsem dala Bepanthen,sice nevymizela vyrážka úplně,ale bylo to o 90%lepší.A teď po zhruba 1,5měs.máme vyrážku znovu a už nevím co dát.Jak poznám ekzémek?Mudr.nic neřekne a doporučila Indulonu,ale i ta nepomáhá.Pořád stejné či žádné účinky. 😖

junovka
20. feb 2008

u Timky sa ekzem prejavoval suchou, drsnou a na niektorych miestach aj supinatou pokozkou.Ked bola uplne malicka, tak najviac na lickach mala a neskor sa jej to prenieslo na ostatne miesta na kozi. ☹ Kozna tiez na nej skusala vselijake maste, vody a kedeco, az nakoniec sme zakotvili po dlhsom trapeni na Excipiole/neviem ako sa to pise/, je to plet.mlieko na suchu kozu a kupem ju vylucne len v oleji Balneum odvtedy 😖 😉

eva265
20. feb 2008

Jabber, me na prani prijde nejlepsi z tech eko prostredku jadrove mydlo se sodou (nekdo tomu rika mydlovy sliz, je tu o nem i diskuze). Je to i nejlevnejsi a da se s tim myt treba i nadobi. Prijde mi, ze to pere podobne jako Lovela.

jabber
20. feb 2008

eva265 - já vím, všimla jsem si, že to holky používají, ale já jsem na tohle příliš líná 😀 . Nejdřív zkusím všechny jiné možnosti a kdyby nebylo zbytí, tak se do toho holt dám, no......co by mi zbývalo 🙂

lusil2005
20. feb 2008

jabber my sme dnes boli
a dost divna bola tato navsteva u homeopaticky. tie homeopatika co som jej davala doteraz kazdy den jednu gulicku uz jej nemam davat (nejaky grifit ci jak sa to vola) ale dala jej rovno v ambulancii tri gulicky niecoho ineho, a vraj ked sa to zacne zlepsovat tak nic. ked to ostane ako to je tak dalsie tri jej mam dat 5.3 a keby sa to zhorsilo tak jej mam zacat davat take este ine co mi dala kazdy den jednu 😕
nehovoriac o tom ze sa ma nieco spytala asi 7x a zvysok casu bola ticho, studovala taku velku knihu spolu s malej kartou a poznamkami co si porobila (je toho dost - niekolko A4 listov) pritom si v ruke kyvala nejake kyvadielko a tak 😀 no uvidime. co z toho bude.
keby jej to nic nerobilo do takych 3-4 mesiacov, mozno skusim niekoho ineho. ale tento krat uz asi najlepsie koznu homeopaticku. ale zatial verim ze tato pomoze. robi to uz dost dlho a ma dobre vysledky.

jabber
20. feb 2008

lusil2005 - 😀 tak jestli se nevěnuje ještě nějaké kineziologii......no uvidíte, snad to zabere. Když má dobré výsledky, tak snad ví co dělá, i když se zdá taková potrhlá 😀

Jinak nám se dneska v dolní dásni objevily první dva zuby, zatím tam jen prosvítají takové obrysy, tak čekám, kdy to vypukne a taky co to s ekzémem udělá 😖

jabber
20. feb 2008

jandalinka - to jako laik poznáš těžko, kor jestli jsi ho nikdy neviděla 😒 . Nám začal na tvářích a na krku, byly to takové červené pupínky, které se občas jakoby slily do velkého rudého fleku, pak se třeba zase rozdělily....bylo to suché a horké. Pak se nám to začalo rozlejzat postupně na celé tělo, ale nikde to tak strašné nebylo, jen tváře a krk. Nám teda Indulona pomohla. Ještě můžeš zkusit Excipial nebo Exomegu od A-dermy, každému pomáhá něco jiného 😖

liaa
21. feb 2008

Ahojky.Syn měl atopický exém.Ještě výstižnější by bylo,že měl vyloženě šílený atopický exém.Po celém těle ohromné svědící se ložiska až do krve.Do toho dostal často zlatého stafilokoka.Nepomáhalo vůbec nic ani od doktorek,ani od kožní.Na overalky jsem mu musela přišívat rukavičky.Jak si to tělo drbal do krve.Dokonce si strhal knoflíčky od pyžámka,jen aby se podrbal.Jednou si tak rozdrbal hlavičku,že ji měl v jedné krvi a já si nejprve myslela,že si ji nějak rozrazil.Než jsem přišla na to,že to má ve velkém měřítku povrchově strhnutou kůži....

Pak jsem poznala paní,ze Dvora Králové,která pracovala s aromaterapií a znala ty různé body na těle a tak...Ta nám zjistila,že důvodem toho exému jsou v jeho případě játra.Držela jsem určitou dietu(já při kojení on později v příkrmech)mazala namíchanými rostlinnými krémy body na těle,které nám ta paní ukázala.
Nejdříve se to zhoršilo-i teplota..Pak se to začalo lepšit.Do půl roku měl už sem tam malej flíček,když se nedodržela strava...Do asi 5 let se vyčistil zcela!!!

Dnes mu bude 9 let-dietu už nedržíme-vyjímečně se mu uděla pidi exémek třeba na ruce.Jinak je OK

mirell
21. feb 2008

mojmu malému zistili včera at.ekzem. od čoho to vlastne vzniká a prečo? my rodičia ekzem nemáme. Má len 5 mesiacov. dostali sme nato krem Advantan+od 2mesiacov ho kupeme len v Oilatum. dá sa AE vyrásť? ako predchádzať?kožná mi nepovedala nič, máme ist na ko o týžden. Maly má aj intoleranciu laktozy, takže mu nemožem davať príkrmy mesiac okrem zemiakov, čo som si u pediatra vyprosila. inak nič by sa ešte nemalo. Má niekto aj taketo skusenosti? dakujem

lusil2005
21. feb 2008

liaa tak to ste si uzili ☹ ale chlvalabohu ze ste z toho uz vonku. gratulujem a drzim palce!!!!!

junovka
21. feb 2008

Mirell, ani my nemame AE a Timka ho mala uz od 1 mesiaca.Je to prvy priznak alergie.A tak aj bolo .V 3 rokoch jej zistili alergiu na mlieko, roztoce, pele.......Od 4 rokoch jej atopak neako vymizol, odkedy sme boli pri mori.Ked jej na 5,5 roka vybrali nos.mandlu, tak aj alergeny dajako vymizli.Na mlieko uz alergiu nema a ostatne, len minimum.Tak, dufam, ze to uz bude ok., aspon by mohlo byt, ked uz sme s tolko rokov vytrapili s kadecim 😢 😢 ☹ 😉

wali
21. feb 2008

holky, my sme si teraz par dni uzivali so zubami - malemu sa rezali oba horne, no katastrofa. nastastie exzem sa nezjavil, akurat mal cervenu ritku a na tvaricke sa mu vyhodili 3 vyrazky (uz som s hrozou cakala, ci z toho bude exzem!), ale nastastie to boli len vyrazky, ktore zmizli. ale kremovala som jak dabel 🙄

jabber, no to je super, urcite vyskusam tiez potom tie ceske vyrobky. a drzim palce, aby sa zuby prerezali bez problemov!

veverica - tiez pouzivam len cistu vodu s tymi otrubami, prip. olejickom.

liaa - to je uplne strasne s tym skrabanim, nam sa to este nestalo a dufam, ze uz ani nestane. esteze to u vas malo stastny koniec.

mirell - atopicky znamena, ze je nejak vrodeny a tazko zistit, z coho vznika. niektore deti maju alergiu na nejaku potravinu (potraviny), ine na prach, atd. ani ja ani manzel exzem tiez nemame, ale manzelova sestra ma astmu a vraj aj to ma na to vplyv, ma teda rodinnu predispoziciu na alergiu. vela ludi tvrdi, ze obrovske percento deti z AE vyrastie a len 3% si to odnesu do dospelosti. ak ma tvoj maly intoleranciu laktozy, mala by si asi obmedzit kravske mlieko aj ty, pokial kojis. aspom tak som to niekde citala, ale detailne som to nestudovala, kedze my to nemame. napriek tomu si tiez davam pozor a vo velkom mnozstve mlieko radsej nepijem. 😒

lusil2005
21. feb 2008

junovka a ako reagovala na to mlieko?
a dovtedy ste jej ho davala kym jej to zistili?

mirell
21. feb 2008

diky wali. Ja už nekojím. ja mám sennu nádchu-ešte nediagnostikovanú, lebo som leniva ist k alerg., može to byť aj z toho, že? babka mala inak strasne citlivu pleť, exem..

jabber
21. feb 2008

liaa - to je teda hrůza 😕 ☹ , nebo spíš byla, ještě že už je to pryč... 🙂 . Na to jsem při hledání informací taky několikrát narazila, že ekzém může souviset s játry a že by se měly udělat jaterní testy.
Ten zlatý stafylokok - to je přesně co, jak se to na tom ekzému projevilo?

mirell - Advantan jsou kortikoidy, jestli se nepletu, to si to kožní teda hodně zjednodušila, když vám je prskla rovnou a ani nezkusila něco míň drastického 😒 . Ono to malému po nich samozřejmě hned zmizí, ale není to dobré 😖 - co jsem tak četla o kortikoidech, tak se to bude pořád vracet a vracet ☹
Intolerance laktózy - jednu chvíli jsem měla podezření, že jí má dcera taky, ale naštěstí to není pravda. Lovila jsem na netu a narazila jsem na tyhle stránky - prodávají mléčné výrobky bez laktózy 😉 , mají i zásilkový obchod, třeba vám to k něčemu bude:
http://www.mlekobezlaktozy.cz/

držím palce!

mirell
21. feb 2008

diky pekne. ale ano predtam nam dala zarobený krem so zinkom, pomaohol, ale vratilo sa mu to. +fenistyl kvapky bereme. teraz každy den natierame 3 dni, potom ob den. a potom sa uvidi, ideme na KO. asi vyskušam homeopatku.niekde blízko Nových Zamkov či Komarna.

jabber
21. feb 2008

mirell - určitě vyzkoušej 😉 my už se léčíme homeopatií 3 měsíce, je to běh na dlouhou trať, ale výsledkem bude vyléčení 🙂 . Pokud budeš používat kortikoidy, tak ze začátku léčby homeopatií musíš počítat s velkým zhoršením ekzému, protože musí vylézt na povrch všechno to, co tam kortikoidy zatlačíš 😖

liaa
21. feb 2008

Jabber-já tomu přesně nerozumím.Je to druh bakterie,která se mu v těch ohromných ložiskách exémů po těle někdy držela.
Normální exém se projevoval suchými svědícími se ložisky kůže,která někdy praskala do krve.
Se stafilokokem to mokvalo,hnisalo a dělal se na tom takový do zlatova strup.

lusil2005
21. feb 2008

😖 deti by nemali toto prezivat... to nieje fer.

jabber
21. feb 2008

lusil2005 ☹

jandalinka
21. feb 2008

Jabber díky,vyzkoušíme.A na ekzémky,pokud to tedy u nás jsou,tak pomáhají i homeopatika?!To jsem nevěděla.My máme homeopatika na zklidnění u kojení a na tvorbu mlíčka.

junovka
21. feb 2008

lusil2005, Timka mi prestala pit mlieko uz od 8 mesiaca, ked som jej zacala davat jogurty, tak ani nahodou mi ich nechcela dat do pusy, prinajhorsom ked sa predsa rozhodla dat do pusy, tak okamizite sa jej upchaval nos a nevedela nic vyfukat.Trvalo to asi 3 dni, pokial sa to ukludnilo po jogurte.Zase, ked som jej davala do spenatu mlieko alebo hocikde inde do jedal, tak mi stale sa povracala a hned nastalo upch.nosa.Zistili jej to az na 3 roky ☹ 😢 😢 😢 dovtedy som jej stale davala a varila , ako vzdy.Lenze, co? ☹ Ked som bola este neskusena a hlupa prvorodicka a vtedy nebolo tolko info a interbet ako teraz. 😢 😢 😢 😢 Vsetko mozno mohlo byt inak.
Odvtedy nikdy ju nenutim jest, co nechce, ani ovocie nechce...a co ?Alergicka nam povedala, ze vsetko to co dieta nechce papat, tak povacsine je asi alergicke na tu zlozku.Proste akokeby telo vysielalo signal, ze to nema jest.Tak sa tym riadim.Inak, mam to sama na sebe vyskusane....Dvakrat som vzala jablko do ust a stale som sa od neho povracala.Taze, daco na tom asi bude.Dokina na alergo mi aj povedala, ze jedno jablko obsahuje tolko alergenov v sebe ako jedna breza.A ja som na brezu alergicka. 😉

lusil2005
21. feb 2008

jandalinka vraj pomahaju ale nieje to take jednoduche ako s mlieckom ze ides do lekarne a kupis. atopicky exem ovela zlozitejsi a treba skuseneho homeopata aby dal to najspravnejsie vhodne homeopatikum. je ich totizto neskutocne vela. najviac sa ale pouziva tusim tri tisic. alebo sest? 😕 nepametam sa jak to pisali 😀

jabber
21. feb 2008

jandalinka - my to máme zatím tak na střídačku, někdy skoro pryč, někdy horší - říkala jsem to homeopatce a ta mi řekla, že to je normální průběh léčby. Že to není jako u alopatických léků, u kterých se to zlepší a už nezhoršuje. Ale celkově je to mnohem mnohem lepší, se stavem před 3 měsíci se to nedá vůbec srovnávat. Jinak jak píše lusil, homeopatika ti dá nebo předepíše homeopat po konzultaci, protože každý člověk má jiná (to se tě bude vyptávat na všechno možné, včetně toho jestli má Eliška studené nebo teplé nohy 😉 ). Žádná všeobecná homeopatika na ekzém prostě nejsou a to z toho důvodu, že každý člověk ho má z jiné příčiny a tu se snaží homeopat postihnout.

junovka - to jsou zkřížené alergie a to je taky pěkný prevít 😒 . To máš ještě dobré, že máš alergii jen na jablko, u břízy je toho totiž daleko víc 😖 - tohle jsem kdysi našla:

Zkřížené alergie mezi pyly a potravinami

Bříza: meruňka, jablko, broskev, hruška, třešně, nektarinka, mrkev, celer, oříšky, brambory.
Olše: mandle, celer, třešně, oříšky, broskev, petržel, jablko, hruška.
Líska: lískové oříšky , vlašské ořechy.

Ambrózie: meloun, vodní meloun, banán , okurka.

Pelyněk: celer, koriandr, fenykl, pepř, hořčice, anýz, kmín, kari, mrkev, petržel, paprika.

Složnokvěté rostliny: mateří kašička, med.

Traviny: brambory, rajčata

jabber
21. feb 2008

Ale je zajímavé, že já jsem jako malá měla sennou rýmu (v pubertě to zmizelo), z těch různých trav jsem se mohla zbláznit, ale brambory mi nikdy nic nedělaly a rajčata miluju odmala 🙂, takže pravidlo to taky není - naštěstí.

junovka
21. feb 2008

jablko a hrusku do ust nevezmem, ostatne ano, co suvisi k breze 😀 😀

lusil2005
21. feb 2008

jabber haha akurat vcera sa ma pytala na malej studene nozicky alebo rucicky 😀

jabber
21. feb 2008

lusil 😀 😀 😀

mirell
21. feb 2008

Nemožem s nim chodiť ani na plavanie? akurat sme sa chceli zahlasiť na kurz. a čo v lete?

kupinka
21. feb 2008

Ahoj holky,tak já jsem dneska zjistila,že má malý ekzém ☹ ☹ ☹ Má to bohužel po mě...Měla jsem to jako malá,kolem 2let to vymizelo a v pubertě se to objevilo znovu...a je to až do te´d.......

Takže se musím poradit s doktorkou,co dál...

Každá z vás tady píše,co děťátko nesmí a co jo...ekzém je alergcká reakce stejně jako senná rýma...atd...takže každé dítě to má jiné,některé je alergické na jídlo,prací prášek,pyly,prach,roztoči,peří,srst...prostě cokoliv.A projevuje se to právě tím ekzémem..nejhorší je zjistit,na co ta alergie je.Jediné,co trochu pomůže je mazat,mazat a mazat...a taky moře...