Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
16. sep 2012

@datela no kez by, protoze ji vsechno, ale sem tam je videt, ze s necim porad bojuje, zuby, ryma ji rozhodi, taky se bojim zimy...mam nakoupeny bavlneny leginy, s tim, ze nebudu vubec davat puncochy, i 100% bavlna ji zaparila..a bude chodit nalehko a basta 😀.

lyongirl
16. sep 2012

@xmalij chodím do tej témy o očkovaní...neviem, aké pravidlá máš na mysli...
Mudr. koná podľa toho, čo im káže RUVZ, máme ju po známosti a pri odmietaní bola veľmi milá, nijako ma nepresviedčala, povedala, že ak jej rodič povie, že odmieta, tak ho nebude presviedčať, pretože vie, že si to nerozmyslel medzi dverami, ale niečo si o tom naštudoval. Akurát sa ma pýtala na dôvod, prečo nechcem očkovať, že to musí napísať do karty a do oznámenia pre RUVZ, ale odmietnutie som nepodpísala, idem presne podľa rád v téme, neodmietam očkovanie, ale očkovaciu látku, takže zákon neporušujem, ale samozrejme mudr. a RUVZ to vidí ináč, majú svoje zákony...takže vyrúbia pokutu, no som pripravená ju zaplatiť...

lyongirl
16. sep 2012

@luthien.k prosím ťa, viem, že nie si zástancom čistých olejov, preto by ma zaujímal tvoj názor na tento olej... http://www.organicday.sk/produkt/rastlinny-olej...
neviem, či mám kupovať, nemám, či by som ho využila jak pri deťoch, alebo pre seba, v popise to znie veľmi dobre a lákavo, ale nepoznám druhú stránku 100% olejov...skôr sa prikláňam k tomu, že ho nekúpim, ale ešte by ma zaujímal tvoj názor...ĎAKUJEM!!! 🙂

martinka1981
16. sep 2012

Ahojte dievčata,
idem sa vas spytať ake kremy použivate pre deti okrem Biodermy(nam nesadla) ,Eucerinu a A dermy. A dermu sme mali teraz 2x po sebe,predtym Eucerin.
Viki ma teraz suchu drsnu pokožku,neni to skoro vidieť iba po kupani. Neviem čo by bolo na to naj. Kys.mliečnu už skoro nemam a nechce sa mi isť ku kožnej 😝 a treba nam niečo na premastenie.Tak si prosim tipy 😉

milek
16. sep 2012

@martinka1981 My sme mali aj Biodermu aj A- dermu , skúsila som kúpit Sebamed je o n iečo lacnejší ale stále máme červené ložiská ale na zapareniny a začervenané miesta pod krkom som raz dala krem na zapareniny od Nivei, lebo som iný nemala a lepší je ako sudocrem 🙂

martinka1981
16. sep 2012

@milek ano už tu ktosi pisal že je dobry ten od Nivei 😉
len neviem čo teraz kupiť pre Viki,kedže sa tie kremy na premastenie maju striedať tak neviem že čo dalej 😀 😝
tak preto sa pytam že čo teraz baby použivaju.Lebo fakt je mala ako šmirgel 😖

xmalij
16. sep 2012

@martinka1981
Ahoj Marti, sem tam davam bud na sprchovani nebo do koupele Balmandol olej..pak uz nemazu a paradne srovna vysusenou pokozku. Kdyz je bez lozisek, ale jen presusena, tak to jednou za cas pomuze, ale neprehanim to.
Ja bych asi mela zmenit emolient, Eucerin mame od ledna, ale taky tapu, popravde se mi moc nechce experimentovat. Nekdo tu ale chvalil cosi od dr.Pharma, myslim, ze @zuzuzuzu7?

martinka1981
16. sep 2012

@xmalij ahoj,
no toto že potrebujeme zmeniť ale ja fakt netušim že za čo 😝 😝
ja mam oilatum ale popravde deti teraz už nekupem len sprchujem. Velku vanu sa mi napušťať nechce,mame rohovu 😖 a mala vanička je im obom už mala 😝 a kupať ich samostatne to sa mi tiež nechce,aj ja chcem mať večer klud 😀
ale si hovorim že Mima už chodi do školky tak urobim Viki zajtra doobeda kupel 😀
och čo som ja za matku 😎 🤐 😀

xmalij
16. sep 2012

@martinka1981
byly u more, tam se vycachtaly dost, vid 😎 😎 😀 😀.
Me zas nebavi delat ty olejovy koupele, kdo to ma odmastovat... 😝?
Jinak Viki kdysi dobre snasela Excipial kids penu, dobre se mazala a pekne hydratovala.

zuzka80
16. sep 2012

Ahojte 🙂
Chcem sa spýtať, či niekomu pomohla homeopatická liečba na atopický ekzém, už som bezradná a chcem to skúsiť, len či nevyhodím zase kopec peňazí za niečo čo nepomôže...

martinka1981
16. sep 2012

@xmalij o mori ani nehovor!! Viki tento krat vobec nerobilo dobre,skor na opak,vyliezla z vody a bola cela červena až pluzgierova na niektorych miestach 🙄 ☹ ☹ a to ked šla do vody tak si žiadne ložiska nevidela 😖
Tu malu vaničku umyjem raz dva ale aby som drhla velku vanu,diky neprosim 😎
No vidim že budem musieť zas pozhanať neake vzorky 😝 😝
alebo skusim zavolať do lekarne či mi predaju kys.mliečnu aj bez receptu 😕

martinka1981
16. sep 2012

@zuzka80 ahoj,a tu si sa skušala radiť s @luthien.k ?? napiš jej určite vam pomože 😉

xmalij
16. sep 2012

@martinka1981
nasla jsem http://www.muller-pharma.cz/produkty/panthederm...
More a drazdilo? Ty jo, to koukam jak vrana..to me mrzi, cekala jsi od toho hodne, vid?
Zkus tu kyselinu, mame ji podle predpisu od tebe porad a zabira, teda lokalne..kdyz mela Viki chronicky raminko, sam strup, tak dolecila raz dva. Vyborna je ale i ta trojkombinace od Katky..Panthenol, Revitgal a Infadolan.

xmalij
16. sep 2012

@zuzka80 asi samotna homeopatika vas asi nespasi, ale chce to komplexne...strava, prani, mazani, udelat si jasno co jo a co ne..v tom bezvadne tady pomaha Luthien.

martinka1981
16. sep 2012

@xmalij veru draždilo a neskutočne.Hned som ju musela umyť a namazať.
Pozrem ten krem.
A tu 3kombinaciu si mam namiešať sama či miešaju to v lekarni??
My mame kys.mliečnu taku nie mastnu,resp.nie žltu ale krasnu bielu. taku miešaju asi iba na 2 miestach v BA,inak všade len tie mastne 😖 😝

xmalij
16. sep 2012

@martinka1981 namichas sama, jde to dobre..od kazde jednu masticku, maji kazda po 30g a vejdou se do malyho kalisku z lekarny..az jsem se divila, jak je toho malo 🙂.
Tak i v tom jsou rozdily, cim to...glycerinem nebo jinym zakladem? Me svagrova nabizela jiny zaklad, myslim, ze bilou vazelinu, ale pak jsi dodala ten predpis a namichala podle tebe. Tady to skutecne neni vubec zname, sama se divila co to mam, ze kys.mlecna se v lekarnach micha jen do vodicek na bradavice.. 😠.
Mame ji hutnou, zlutou, moc nevoni, ale funguje 🙂.
Svagrova nastupuje na MD, tak doufam, ze nam mazani vystaci, moc neubiram, tak asi jo.

luthien.k
17. sep 2012

Vy tady jedete, vůbec vás nestíhám 😀

@lyongirl , na tento olej mám stejný názor, jako na ty ostatní 😉 Že na atopikovu kůži přímo nepatří, jedině do koupání při chronické fázi nebo fázi bez ekzému a pokud je kůže v pořádku, tak maximálně možno vyzkoušet mazat na mokrou kůži.

luthien.k
17. sep 2012

@martinka1981 dobré jsou ještě Oilatum krém, Leciderm tělový krém... Na suché drsné bych nejprve ale zkusila tu kombinaci, co mám od Věry a co psala @xmalij 🙂

martinka1981
17. sep 2012

@xmalij
@luthien.k dobre ranko dievčata.
tak pojdem pozhanať,snad nebude u nas problem 😝

@xmalij no ved to že u nas všade miešaju žltu mastnu. Ten recept čom som mala mi dala detska dr. Od kožnej som si neodkopirovala 😝 škoda,možno sa vyberiem kožnej aby som zistila čo tam pišu 😀
My mame ,ešte zbytok,taku jemnu bielu,lahunko sa natiera a neni mastna,premasti ale nenecha kožu mastnu ako ta žlta. mna kožna poslala špecialne na 2 miesta v BA že inde mi to nenamiešaju 😝

martinka1981
17. sep 2012

Tak som volala do lekarne a predaju aj bez receptu kys.mliečnu 😉 ale kupim aj tie kremy a namiešam. budem ako čarodejka 😀

xmalij
17. sep 2012

@martinka1981
super, mozna v tech dvou lekarnach by vedeli cim je to dany, ze je jina..ja taky zapatram az se uvidim s Petrou.
Teda, super, ze je u vas tak volne k prodeji..mozna ji zakomponovat do trojkombinace a mas patent 😀.

martinka1981
17. sep 2012

@xmalij 😀 ja sa ich skusim spytať. Len mm je teraz v meste tak som mu pisala či sa tam zastavi to kupiť,ak ano tak nabuduce 😝 keby nie tak pojdem ja a spytam sa. Inak som si myslela že nepredaju 😝 a si predstav že tel.mi zdvihla češka 😀

bubinko83
17. sep 2012

baby viete mi pomoct? Synovi ktory ma 4 roky sa na ručičkach začala ošupovat koža a na dlani je koža zhrunuta taka drsna,vobec ho to nesvrbi nevnima to že to tam ma.MOže ist o navratenie atopickeho ekzemu ? Niekde som čitala že sa može takto prejavovat u staršich detičiek. Ako babatko mal AE ale na nožkach .Stretli ste sa stym niekto?

katyxq
17. sep 2012

@zuzka80 mazání je jen podpora, základ je úprava stravy, moc doporučuju přečíst si http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

zuzuzuzu7
17. sep 2012

@xmalij naozaj super super vec;) krasne premasti vyhladi a to lakave zlozenie ;)

modrofuzik11
17. sep 2012

ahojte dievcata, atopicky ekzem je, ako vidim, tema stale aktualne pre mnohe maminky. tiez do tejto temy obcas chodim, pretoze kubko tento ekzem ma. uz od troch mesiacov. teraz je to plus minus dobre. niekedy sa vyhadze, najma na brusku a vzdy vzdy mu to silno natieram menalind derm a aj bepanthen. viem, ze ten ekzem sa mu vyhodi po tom, ako nieco zle zjedol. neviem ako to mam urobit, aby som mu pripravila jedalnicek tak, aby bol v pohode. mame o 2 roky starsiu sestru, kubko chce jest to, co ona. tazko mu je vysvetlovat, ze to nemoze. snazime sa, ale nie vzdy sa to da. no a potom to vidime na vyrazkach na brusku...

xmalij
17. sep 2012

@modrofuzik11
ahoj, to je tezky, nase mala zase chce jist to co my, takze jsme se prizpusobili my a jedli jsme vic zdraveji a vybirave. Ted co je cista, tak povoluju uzdu, ale i tak si odvazim tvrdit, ze jidlo je pro nas chutny a pro ni nekonfliktni.

xmalij
17. sep 2012

@zuzuzuzu7
tak opravdu jste zkusili, pamatuju, ze jsi zvazovala nakup...diky za tip! 😉.
Jak psala vcera Luthien, tak koukam, co ten Leciderm ma variaci...penu, mliko, sampony, mast...i ta cena je pekna. Tak my neco otestujeme, chce to zmenu 🙂.

martinka1981
18. sep 2012

@xmalij až budete chcieť kupim a pošlem vam tu bielu kys.mliečnu 😀 poštou 😀 😎

martinka1981
18. sep 2012

Tak my sme boli v nedelu na navšteve a jasne že Viki jedla kolač,je na 100% jasne že aj vajce tam bolo 😖 nepytajte sa aka bola včera vyhadzana a zaparena 😔 asi nemožme chodiť na navštevy 😝