• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dcérka má Downov syndróm

mna by zaujimalo ci sa tomu da nejako predist, ci maminy, kt maju postihnute deticky, ci by robili nieco inak, v tehotenstve, ci pocas porodu??? V com ,alebo kde nastane chyba??? Nechapem :frowning2:
6. feb 2009 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikollett,pri down.s.nic neovplyvnis,je to genet.probl,jeden chromozom je "iny" :pensive: ....-napriek tomu su to krasne, a stastne deti... :dizzy_face:
6. feb 2009 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikollette: jak psala roasha, je to mutace genu - konkretne trisomie 21. chromosomu. a proc k ni dochazi neni jasne. nicmene existuji jakoby tri druhy DS, z nichz jeden je "dedicny" - rodice jsou prenasecem, ale je to jen asi ve 4% pripadu. pak jeste existuje tzv. mozaika - kdy nektere bunky maji spravny pocet chromozomu, nektere maji trisomii. v tomto pripade na diteti nejsou tak zjevne rysy DS.

jinak obecne postizeni: jsou to faktory pre-peri-postnatalni. tzn. pred narozenim - hlavne infekce, alkohol, koreni. peri jsou pri porodu - nedostatek kysliku, protrahovany nebo i prekotny porod a posnatalni jsou po narozeni - to znamena urazy, infekce ditete. nektere ovlivnitelne jsou, nektere ne :pensive: .
6. feb 2009 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nikolette, troška sa to dá ovplyvniť tým, že dieťa máš v mladšom veku a tak znížiš pravdepodobnosť Downovho syndrómu. A ešte lietanie v lietadle okolo počatia je nebezpečné - zistilo sa to tak, že letuškám sa rodilo viac detí s Downom a pripisuje sa to kozmickému žiareniu a jeho mutagénnemu vplyvu.
6. feb 2009 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deti s DS majú jeden chromozóm naviac, rodičia t os láskou volajú chromozóm lásky :wink:
6. feb 2009 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kveta: tak o tom letani jsem neslysela - zajimava informace :wink:
8. feb 2009 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moni,máš pravdu, je to chromozóm lásky, mám to odskúšané na vlastnej koži.... :slight_smile:
8. feb 2009 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Roasha :wink:
8. feb 2009 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tanaja??? :slight_smile:
9. feb 2009 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kveta to viem , ze je riziko u starších zien, ale prečo?? nechapem :unamused:
9. feb 2009 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, neviete niekto, ako sa ma Amia s Dorotkou? :unamused:
12. feb 2009 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čo som čitala naposledy su už domka :dizzy_face:
12. feb 2009 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=62643
dufam že sa nenahneva že som tot u dala :wink:
12. feb 2009 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
womwnne dik, to je super sprava :slight_smile: ake krasne fotky maju :slight_smile:
12. feb 2009 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
womenne,dakujeme :wink: ...stale sa dotrapim,pokial ich najdem :sweat_smile: ....krasne zenske,tak uz len vela zdravicka im posielame... :dizzy_face:
12. feb 2009 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcela by som sa vas opytat, kedy a ako vam zistili, ze dieta bude downik? ak na zaklade sona, co presne tomu napovedalo?
22. feb 2009 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Eneka,
mne to nezistili, ale napis Tanaji, jej ano, caka downika
24. feb 2009 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj babulky. My cakame na dg z genetiky.
Som plna strachu a zaroven sa pripravujem keby...
Ako sa mate? Budeme si pisat? Budem rada.
5. mar 2009 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co je to dawnov syndrom?
5. mar 2009 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babulky kde steeeeee? :frowning2: :frowning2: :frowning2:
6. mar 2009 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte som tu uplny novacik.... :fearful: :fearful: :fearful:
je to niekto kto ma za sebou nejaku skusenost s diagnozou vrodena hydronefrozu,momentalne lezim v nemocnici a v pondelok ma caka operacia... niekto na povzbudenie?? co ma caka??
27. mar 2009 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj varvara77- ano nasiel sa niekto "taky" :wink: Ja osobne mam urobenu plastiku laveho mocovodu a oblickovej panvicky koli "diagnoze" vrodena hydronefroza. Je to zalezitost stara uz 10 rokov a pripomina mi ju len jazva (bohuzial nie prave najkratsia, ale veeeelmi pekna, tenka :grinning: Neviem ake momentalne potiaze mas (ci vobec? alebo ti hydronefrozu zistili len nahodne na sone...) Ja som mavala obcasne kolikove bolesti v lavom boku, tiez som sa citila unavena... Operacia prebehla v plnej narkoze a v nemocke som bola 3 tyzdne (dooost dlho, ale "tazkych" bolo len prvych par dni, potom som uz behala po oddeleni a "hojila sa ako jasterica"....tot slova mojho vtedajsieho osetrujuceho lekara :grinning: :grinning: :grinning: Dzzim Ti palce-snad si moj prispevok stihnes precitat este pred operaciou a povzbudi ta....nemaj obavy-bude to O.K.!!!!! :wink:
29. mar 2009 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anna181 • 2d, snž • Dnes o 11:54
Ahojte. Mam syna s DS... Rada by som si pisala s maminkami, ktore maju deticky s akymkolvek postihnutim, ako sa s tym da zit..ake su vase babatka, co vsetko vedia, ako sa citite vy, ako to znasate..proste ako sa s tym da zit....... Trosku sa potesit....
Aj ked som uz relativne kludna, aj tak by som si rada precitala ako sa ine mamicky vyrovnali s touto situaciou...
Dakujem .

terezka044 • 1d • Dnes o 12:04
ahoj, drzim velmi palce, a pokecat s mamickami o DS mozes napriklad aj tu: http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=16582&vGroupOffset=120&=&vOffset=600

adusaa • 1d • Dnes o 12:05
ahoj anna, moja kamaratka ma dcerku s DS a je to zlate dievcatko :slight_smile: ako kazde ine.
mozem jednu otazocku? ty si vedela, ze sa ti narodi syncek s DS alebo vysledky triple testu boli ok a narodil sa ti syncek s DS?

anna181 • 2d, snž • Dnes o 13:44
Ahoj Terezka, ano poznam tu temu, aj som tam pisala, ale zial tam nikto neprispieva :( Preto som sa pokusila tu..co ak... V niektorej teme sme si pisali :slight_smile: ak sa pamatas, gratulujem k syncekovi :wink:
Ahoj Adusaa a ta kamoska nepride na konika? :slight_smile: Triple testy mi vysli zle, ale aj napriek tomu sme dufali... Amnio som odmietla, Dominik uz kopkal a ja by som si ho nedokazala dat zobrat..............

adusaa • 1d • Dnes o 14:04
jasne, chapem :wink: . opytam sa jej ci nechce prist na konika :slight_smile:

anna181 • 2d, snž • Dnes o 15:32
Spytaj :slight_smile:

Takze babulky nikde vas niet :( Kde sa tulate???
6. jún 2009 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte pri ds sa cvoci vojtova metoda?
5. júl 2009 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anet ahoj! A ty nie si na vychode?
Alebo mas aj tam net?
Dominkovi cmuk!
5. júl 2009 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
visvetlite mi co znamena ta vojtov ametoda.
5. júl 2009 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jozka to už kde si dnes stihla popísať 20 príspevkov ? :confused:
a už keď chceš vedieť čo je tá vojtova metoda tak si to pohľadaj sama a nevypytuj sa tu dookola,veď čumíš pri počítači tak nebuď lenivá :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
5. júl 2009 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Cicus :slight_smile:
Som :slight_smile:
Dominikovi odovzdam :wink:
Pekny vecer.
7. júl 2009 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anet...ty opica...predsa si na nete :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. júl 2009 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok