Ide o Downov syndróm?

Zodpovedané
22. okt 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som v 17. týždni tehotenstva a z krvi (16. tyždeň - tripple test) zistili zvýšené riziko Downovho syndrómu 1:40. Mám 26 rokov a takúto správu som nečakala, objednala som sa na morfologický ultrazvuk v 20. týždni. Gynekologička doteraz nevidela žiadne vady na ultrazvuku. V prílohe posielam foto ultrazvuku zo 14. 9. (12. týždeň) a 12. 10. (16. týždeň).

Myslíte, že je vidno na ultrazvuku nejaké odchýlky?

Noštek pekne vidno.

Ďakujem.

Dobrý deň,

podľa priložených fotiek z ultrazvuku sa nedajú určiť odchýlky typické pre DS.

Jednoznačné bude až na ultrazvuku u špecialistu, na ktorý ste objednaná.

Čo sa týka výsledku, stále môže byť dieťatko zdravé. Jedno dieťa zo 40 bude reálne postihnuté DS.

Držte sa! Verím, že bude výsledok nakoniec v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník