Máte skúsenosti s dedičnosťou psoriázy?

anjelik85
29. mar 2008

ahojte mamičky i nemamičky. rada pokeciam o tejto chorobe a jej dedičnosti. ževraj to z 90tich % dedia dievčatká. my tiež máme dcérku, tak sa chcem podeliť o skúsenosti všetkých. 😉

idikap
24. okt 2009

pre babula90, tie produkty sa objednávajú a posielajú poštou? prosím napíš čo všetko užívate a koľko to asi stojí, prosím. som zvedavá.....

babula90
24. okt 2009

idika, posielam Ti IP

mmmk
24. okt 2009

Ahojte, vyzkousela uz nektera z vas ty masti z ovocnych kyselin, co vyvinul ten australsky lekar? Pry se muzou pouzivat i v tehotenstvi a zarucuji dlouhodby efekt. Cetla jsem o tom clanek, ale nazev tam nebyl. Jeste to neni schvalene jako lek, ale jen jako kosmeticky pripravek. A jedno baleni stoji tisicovku. Dik.

helena56800
2. nov 2009

Idikap, kde kúpim ten šampon v lekárni, alebo kde ? Je viac druhov, ak áno aký mám kúpiť ? Chcwela by som vedieť či ste už niekto skúšali pripravky Dr.Nona /mrtvé more / ak áno , aké mate skúsenosti 🙂

idikap
2. nov 2009

helena56800, ten šampon sme kupili v lekárni je drahší aj lacnejší od 4€ do 7,50€...to je asi jedno, kupoval manžel tak určite zobral,len taký aký mu dali....ale boli sme pri doktorke a predpísala nám polytar šampon....
pre mmmk: výrobky sme ešte neskúšali, ale sa na nich chystám, stále čakám, no neviem na čo....

artuse
2. nov 2009

mmk, já ty kosmetické přípravky australského lékaře - Dr. Michaelse používám a pomáhají mi, ale některá chronická ložiska jsou teda docela odolná, ale jinak mi ty přípravky pomáhají, cena je teda dost vysoká.

helena56800
2. nov 2009

idikap, mala som na myslí šampon Doliva, polytar dcéra má

tin007
2. nov 2009

praaaalinka skusenosti: no lepsie ako s mojou predchadzajucou koznou,ktora ma 3 roky (ale to uz bolo 10 rokov dozadu) liecila na nejaky exem 😠 ale mam pocit,ze pani primarka uz moc necita nove veci a recykluje svoje stare vedomosti. na druhej strane, vybavenie maju asi naj v ba (resp. mozno inde ho maju novsie, ale za uhradu) a so sestrickami sme uz v pohode (parkrat sme sa pohadali, lebo ini ludia sa predbiehali a ja som si to nenechala), uz mi kocikuju aj maleho, ked sa "cesem" uv hrebenom

tin007
2. nov 2009

praaalinka mala som chvilu v medifere (kym tak hrozne nedvihli poplatky) super dr. slezakovu, ta mi pomohla s infekciou na bradavkach, ale psorku velmi liecit nechcela, resp. nebolo ako, cim. lebo kortikoidne maste odmietam/aj som odmietala a aj budem a vsetko ostatne som uz vyskusala (takmer vsetko). mne super zabralo, ked osm zila rok v spanielsku 😀 a potom mi bolo dobre (ale az po niekolkych dnoch) po navrate z podhajskej, tam sme boli tyzden a tiez mi robila dobre voda v smrdakoch, ale bola som tam iba 4dni, chcelo by to dlhsi pobyt (aspon tie 3 tyzdne, ale to si neviem predstavit ako by som to zrealizovala s malym dietatom).

tin007
2. nov 2009

praaaalinka ale to som chcela, k zmene dr. obavam sa, ze ine "centrum" v ba neexistuje a potom su iba vseobecni kozni lekari, ktori vsak nebudu vediet ani tolko co primarka v centre 😖

miisaa6
3. nov 2009

Dobrý den, přes pět let mou tetu trápila lupénka, ve vlasech, na čele a na rukou. Léčila se víceméně neúspěšně a pomalu se už začala smiřovat s tím, že se svého problému nezbaví. Rozhodla se vyzkoušet bylinné produkty české společnosti v Brně a účinek byl opravdu rychlý a dokonalý. Téměř za 1,5 měsíce si mohla dovolit změnit účes, protože jí lupénka nejen zmizela, ale už se nevrátila. Doposud nikdo pro její sebevědomí neudělal tolik, co výrobky! 🙂
Mohu Vám poradit, jak se lupénky zbavit. Jsem k dispozici. 🙂. Kontaktujte mě.

email: chaloupkovamichala@gmail.com

tin007
14. nov 2009

praaalinka v pondelok idem na kontrolu, tak sa snad dozviem co bude s nimi po novom roku, inak teraz to mam (psorku) take nijake, ani zlepsenie a nastastie ani zhorsenie. ten uv hreben trochu pomohol, ale chcelo by to viac, asi budem chodit na novy cyklus do vianoc (take 4-5 tyzdnov cesania sa)

petot
14. nov 2009

Podľa môjho názoru to môže byť síce geneticky náchylné ochorenie, ale spúšťačom môže byť nejaký vonkajší zásah, napr. očkovanie. U mňa sa začala seborea po vakcíne hep.A+B.

K liečbe, nedávno som sa dozvedel, že vo Švajčiarsku skúšali nový prípravok, vcelku jednoduchý: avokádový olej s vitamínom B12 (tým, čo je v kvapalnej forme na užívanie pod jazyk). Údajne boli veľmi úspešní, ale z 12-tich oslovených farmaceutických firiem ani jedna nemala záujem. Asi to bolo príliš lacné a účinné...

Každopádne, keď zoženiem avokádový olej a vitamín B12 na kvapkanie, tak si tú receptúru vyskúšam na sebe 🙂

artuse
14. nov 2009

petot, většinou lupénku spustí něco zvenčí, ať už stres, nemoc nebo třeba i to očkování...mně se lupénka objevila po neštovicích, které jsem měla až v 19 letech a měla jsem v té době před maturitou, takže i stres...a objevuje se mi, když jsem oslabená, nevyspaná, atd.
prý je dobrý užívat i pupalkový olej..

venonna
14. nov 2009

ahojte, nasla som tu tuto temu nehodou a zaujala ma, lebo aj ja som psoriaticka.
no ale chcem sa spytat tych zienok, co uz maju nejaky porod za sebou - tiez sa vam po porode psorka tak velmi zhorsila? Ja som to po prvom porode povazovala za hrozne, ale teraz je to este horsie. ☹ kolko vam taketo zhorsenie trvalo, kym sa to zasa dostalo do normalu?

venonna
14. nov 2009

jaj a este - petot, ten avokadovy olej+B12 to vyzera dobre... pocula som, ze aj olej z cierneho kminu je dobry - uzivat vnutorne, je to tento http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=... a zvonku na potieranie mam od nich vyskusany aj lanovy a konopny a su dobre, len skoda, ze farbia bielizen...

artuse
14. nov 2009

venonna, mně se po porodu lupénka taky hrozně zhoršila, doktorka na kožním mě chtěla dokonce hospitalizovat, jenže to nešlo s malým mimčem 😔 pomohla mně v té době fototerapie, na kterou jsem docházela do nemocnice, chodila jsem skoro 3 měsíce, pak už to bylo lepší...ale děsím se, jak to zase bude po případném dalším porodu ☹

tin007
14. nov 2009

venonna (uz som to sem tusim pisala,ale nevadi), mne sa psoriaza zhorsila tusim posledny mesiac alebo dva tehotenstva a prve mesiace po porode. cez leto sa mi velmi nelepsila (kvoli malemu babu sme ani k moru nesli), az na jesen, ked som chodila na uv hreben (forma fototerapie). co ma stve, ze sa mi urobili loziska aj na tvari (doteraz som ju mala iba na cele a vo vlasoch) - na nose a na licach. nie su velke, ale su vidiet. a kvoli kojeniu ani nemozem zacat poriadnu liecbu

idikap
16. nov 2009

chcem sa spytať, či sa výrobky dr.michaels dajú užívať aj vo vlasoch, dcérka má zatiaľ len jeden fľak na hlávke, ale zväčšuje sa jej a je celkom odolný....má to lepšie po šampone polytar a dr. jej predpísala aj daivonex roztok a locoid a kúpili sme v lekárni aj psorasol roztok...ale ani o kúsok sa to nezmenšilo....

pralinkaaa
27. nov 2009

tin007 - dlhšie som tu nebola, narodila sa mi dcérka 🙂 ...no ako si dopadla na kontrole? a prečo čo bude s nimi po Novom roku? Tak to si ma moc nepotešila, že iné centrum nie je a tak...už všetko iba súrkomne, kde sa platí - no to moc asi nie teraz, pri malom bábu bude určite výdavkov dosť a máme aj hypotéku ☹ ja by som chcela vyskúšať smrdáky ale neviem, vraj nemám nárok - a s malým bábom... ten UV hreben je čo? ja toho mám plnú hlavu ale nikdy mi nič také nespomenuli..vlastne ani neviem načo sa tam dá chodiť. ja som chodila iba na UV na nechty kedysi..ale moc to teda nepomohlo.

mne sa tiež psorka počas tehu veľmi zhoršila teraz po pôrode dúfam vo vylepšenie ale nechty hrozné už mi jeden normálne odpadáva!!! ☹

tin007
27. nov 2009

pralinkaaaa tak gratulujem k dcere 🙂

centrum zatial funguje, bola som tam asi pred 3 tyzdnami (som hodinu cakala a to som bola prva! a aj tak ma ktosi predbehol, neznasam toto predbiehanie!) a buduci tyzden si mam zavolat na decembrovu poradnu. zilinkova je tam tusim do 14ho decembra, potom maju dovolenky vsetky (aj sestry, budu zavreti). zisitim co po novom roku a napsiem. inak minule mi sestricka vysvetlila, zeby som nemala brat maleho dovnutra (lebo manzel robil, tak mi tam spal v kociku), ze tam maju ludi s chronicky otvorenymi ranami, ze v nich maju streptokoky a inu haved, tak mi trochu zalepilo, ale potom mi bud oni (sestry) pokocikovali vonku alebo bol so mnou manzel.
na smrdaky nemas narok (ako B kategoria, ked si platis ubytko a stravu a procedury hradi poistovna), nie je to v zozname, iba ak by si mala taku formu, ze ti psorka napada klby a prejavuje sa to ako reuma (ze mas obmedzenu pohyblivost ruk, noh) no a ako samoplatca... ak by to mal byt mesiac liecby, tak min 1000 E, ja som bola raz 4 dni (predlzeny vikend), bolo fajn, ale kratko.

ale vies co bolo super (rovnako nerealne ako smrdaky, ae napisem): mrtve more! sme tam boli pol dna (vylet z egypta), kupali sme sa, natierali bahnom aj som si bahno doniesla domov (na colnici iba krutili hlavou, ze to co mam 😀 ) a este take 3 tyzdne som si tak 2-3x tyzdenne natierala loziska a potom umyla, super to zaberalo, tie mineraly a soli sa krasne vstrebavali do pokozky, parada. mi aj hovorili izraelci, ze je tam niekde kemp (lebo hotely su veeelmi drahe), ale nevedela som ho najst na nete a teraz, ked mame male dieta, tak je to zatial bezpredmetne

uv hreben vyzera ako taka stara kulma (hreben s tymi stetinami) a z tela toho hrebena svieti modre svetlo. no a tym hrebenom sa cesem dany cas (zacinam napr. 2 minutami, dalsi den 4 atd az do 14 - 16 min, u mna viac nie, lebo to je uz vela a potom sa normalne spalim na cele, nose... a postupne zas uberam az koncim na 2 minutach a potom taake 2-3 mes. pauza, aby sa to akumulovane ziarenie vstrebalo)

ked budes na kontrole tak sa spytaj na hreben, ci by si ho mohla skusit. na tie nechty neviem co, mne sa zvykli stiepit (nie lamat, ale iba plosky sa mi oddelovali, nastastie na koncoch), ale teraz ich mam ok

tin007
27. nov 2009

idikap s dr. michaels nemam skusenost, ale ak ma vo vlasoch lozisko, tak u mna pomahal delatar, dokazal mi velmi pekne "stiahnut" lozisko (najskor ukludnit a potom postupne zmensit, pripadne rozbit do mensich). pouzivala som ho tak, ze som si hlavu namazala na noc a rano umyla polytarom (inak delatar sa podstatne lepsie vymyva ako napr. pixova mast, ci ine miesane maste) a neobsahuje kortikoidy. teraz som si nie ista, ale locoid obsahuje kortikoidy, ten by som radsej nepouzivala, lebo kortikoidy vyplyvaju negativne na pecen. inak vo vseobecnosti velmi pomaha premazavat, cize dlho, niekolko hodin mat na lozisku nieco "mokre" v zmysle mastne (aj olivovy olej, boorovu mast - zle sa vymyva, velmi zle) a to potom umyt polytarom alebo inym samponom (som mala parkrat taky ruzovy, aj vonal, nieco s kubou to malo, uz si nespominam, iba to, ze bol 3x drahsi ako polytar a ucinok rovnaky, teda okrem smradu).

petot
28. nov 2009

Toto je patent na tú švajčiarsku masť s avokádovým olejom a vitamínom B12:
http://www.freepatentsonline.com/EP0705102.html

polarka
28. nov 2009

ahojte - mne pred rokom buchli diagnozu psoriaza s neskorsou upravou na seborea...
mam vo vlasoch a za usami a v usiach...zatial...

stara koziarka mi dala polytar af sampon strasne smrdel po dechte - doma ma skoro vyhodili z domu...

ale sikovna mlada koziarka mi dala betacorton S vodicku na potieranie a masaz,micetal gel na zmyvanie - napenim necham posobit 5min,a potom sampon Novazole proti lupinam,do usi mast advantan,tabletky Zodac 1 vecer - uz rok som na tom...ale asi tie funguju zatial ok,v lete jasne bolo lepsie na slniecku...teraz virozy jedna za druhou,tak svrbivost zvysena

Drzte sa!

Kazdy ma nejaku diagnozu,len o nej zatial nevie,
lepsia psorka ako jobovka onkologicka
😉

tin007
28. nov 2009

polarka betacorton ti zabera preto, lebo obsahuje kortikoidy, ako som uz pisala, na lozisko pomoze, na pecen poskodi 😠

tin007
28. nov 2009

pralinkaaaa inak som tak dumala, co by ti mohlo pomoct na nechty a jedine, co ma napada je, ist v lete k moru, napr. do chorvatska. citala som, ze sol a ine mineraly v jadranskom mori maju podobne zlozenie ako su v mrtvom mori a pri ostrove pag je to najvhodnejsie pre psoriatikov (http://www.e-cestovka.sk/o-letovisku/pag-mesto)
ja budem mm lamat na leto pri mori, asi to chorvatsko, a take 2 tyzdne, pravdepodobne na ten pag

pralinkaaa
28. nov 2009

ahoj Tin - dakujem za odpovede a rady. no teda, to že nemáme nárok na Smrdáky je sila? Kto potom má, nie je to náhodou pre ochorenia kože? ak si ich mám hradiť, to ozaj môžem ísť radšej k tomu Mrtvemu moru, také sú tie Smrdáky drahé....tiež hzatiaľ neprichádza do úvahy, malé bábo ani finančne. možno raz 😅
mne tiež dávala predtým daivonex - neviem či ten obsahuje kortikoidy??? a predtým aj ten betacorton, a iné také...delatar pomáhal veľmi môjmu otcovi ale povedala mi p. primárka, že ten sa už nevyrába! je otec naštvaný.
inak do toho chorvátska by som chcela aj ja - a tiež Pag som rozmýšľala lebo som videla ked tam bola kamoška, že sú tam také pieskové pláže čo ma šoklo na Chorvátsko, tak to by bolo vhodné pre dovolenku s bábom. a tiež je to blízko. my sme predtým chodili väčšinou dole na pobrežie. tak toto je lepšie. poznáš tam tie pláže?
inak chodíme každý rok ku moru, ale tých pár dní - to by som tam asi muslea byť celé leto, aby som videla nejaký výsledok. tiež sa hovorí, že čím dlhšie máš chronicky psorku vyhodenú, tým dlhšie trvá kým ti aj začne niečo zaberať...ja ju už mám vlastne 8r. ☹ ☹ ☹ ☹

tin007
28. nov 2009

pralinkaaa na stranke dovery som nasla, ze do B kategorie patria: niektoré chronické kožné choroby (ekzémy), psoriaza, pokial viem, do exemov nepatri 😠
daivonex neobsahuje kortikoidy, ale uz si nepamatam, preco mi ho nedala (mozno sme skusali, urcite,nieco mi to hovori, ale asi nezaberal)
v chorvatsku na pagu som este nebola (boli sme inde - na istrii, na braci, na lodi), takze nepoznam tento konkretny ostrov. rozmyslam (iba premyslam), zeby sme tam isli aj na 3 tyzdne, tak ze prideme, manzel bude s nami napr. 10 dni a potom nas tam necha a pride pre nas, alebo tam budeme cely cas a jednoducho si pracu vezme so sebou (on o tom este nevie, haha)
ja mam psorku uz 15 rokov tusim a mala som obdobie skoro 1 roka, ked som ju nemala vobec, to som zila v spanielsku pri mori (kupanie minimalne, ale ten vzduch pomahal)
no,idem nachystat veci, ideme na navstevu, ti napisem ako som dopadla na poradni a co bude s centrom

petot
28. nov 2009

polarka: No, to je z mala veci, co dnesni koziari dokazu. Buch ho kortikoidy. A radsej rovno tie silne. Aj mojmu vtedy 4-mesacnemu chcela dat kortikoidy, ked mal mensi prechodny ekzem na licku.

Akoze ano, pomoze to, ale co to spravi s pecenou a celym telom, nehovoriac o tom, ze to problem nevyriesi, iba zakamufluje... A telo si zvykne.

Polytar je dobry, ale casom mozno prides na to, ze tato koziarska kozmetika je jeden ohromny biznis, a ze rovnako dobre zabera ktorykolvek sampon s pyrithionom zinku, aj ten lacny Tesco proti lupinam 🙂

Skus prist na to, ci Ti to neprovokuje niektora potravina, napriklad korenie, cokolada apod.

artuse
28. nov 2009

já jsem si ještě vzpomněla, co jsem sem chtěla napsat, já jsem výrazně snížila mléčné výrobky, hlavně KM vůbec nepiji a lupénku mám lepší (musím zaťukovat, protože z té potvory mám fakt hrůzu), tak to kdyžtak zkuste taky, nasadit bezmléčnou dietu, mně to bylo doporučeno holčinou, co studovala imunologii a radí právě lidem s ekzémem a lupénkou, upravuje jim jídelníčky, atd.