Opakujúce sa červené flaky na koži dieťaťa

silvia_nemethova
7. máj 2015

Ahojte, prosím potrebujem radu ohladom 3 ročného dievčatka. Vyše 5 týždňov sa ráno vysype do nepekných červených flakov hlavne v oblasti zadnej strany stehien, zadoček, niekedy aj bruško a raz aj nohy. Ráno sa tak zobudí, na večer často nie je ani stopa po flakoch, zmiznú aj bez fenistilu. Ráno niekedy vačší vysyp, niekedy miernejší. Vyšiel jej pozitívny test na mykoplazmy, urobili jej ho v domnení, že flaky zmiznú po preliečení antibiotikami. Po dvoch týždňoch Klacidu su flaky v rovnakom stave. Zdá sa, že prísna dieta, vyradenie mliečnej formuly, aviváž, krémy, ani nič iné nemá vplyv na rozsah výsypu. Flaky sú aj mierne vystúpené, ale to tiež len niekedy. V pondelok máme termín u alergológa, ak by ste mali akúkolvek radu, alebo skusenosť, budem velmi vďačná. Ďakujem velmi pekne! S pozdravom Silvia

jessica1996
7. máj 2015

alergénov je milion, nie len aviváž mlieko..atd co si písala..takisto citrusy, všetky olejniny, čokoláda ...kapusta, to môže byť naozaj čokolveeeek... myslim si aspon ja osobne že je to potravinová alergia.. ale možno sa mýlim

silvia_nemethova
autor
7. máj 2015

@jessica1996 ahoj, jasne, viem, nenapisala som vsetko. Zemiaky na vode a brokolica na pare je malej strava v poslednej dobe. Na cokolade nepochuca uz dlhu dobu. Citronadky ani nehovorim.. Ale dik.

ruthike
7. máj 2015

No neviem, ked to ma najhorsie rano hladala by som pricinu v matraci, paplone, vankusi a mozno aj avivazi. Nespi v novom pyzamku?

zuzulik27
7. máj 2015

ahoj moj 3,5 rocny syncek ma podobne flaky na zadnej strane stehien. ja som si to odsledovala a ma to z mlieka, jogurtov, syrov. akonahle som toto vylucila je to ovela lepsie. ale on to nema len rano. ale cele dni podla toho co zje. zacala som eliminacnu dietu, prvy tyzden zatial, uvidime ako zvladneme dalsich 5 a potom znova zaradim v malych davkach mliecne veci ze ako syncek zareaguje.
ale ja uz teraz vidim ze fakt mu vadia mliecne veci, odber u alergo mame o 2 mesiace, test na ruke mu vysiel negativny.

luba41
7. máj 2015

exem? kvasinky? skús sa prihlásiť na český MK do skupiny Poradna pro atopický exem..

sedem
7. máj 2015

@silvia_nemethova mne tak napadlo,nosi este dcerka na noc plienku? Ci to nemoze byt z toho,ak nosi... Ale tiez by som asi hladala pricinu v matraci,paplone....ako pise aj @ruthike ...mozno by som skusila dat spinkat do inej miestnosti.... Aj ju to svrbi? Drzim palce...

alami
7. máj 2015

@silvia_nemethova uvidíš, čo ti povedia na alergu, ale ono je to asi len o odsledovaní. Môj syn mal takéto fľaky po umelom červenom potravinovom farbive - ak vypil džús, cukrík, jahodovú zmrzlinu, malinový či jahodový jogurt.... a to ti napr nevýjde v žiadnom teste, to som len odsledovala. Ale naše fľaky neboli vystúpené.
Mne napr napadá aj to, či to nie je alergia na roztoče. alebo niečo, čo jej v tej posteli proste vadí. Skús ju dať spať inde, či to bude mať tiež. Tu na MK som sa dočítala aj o blche v posteli. Keď len ráno....to je také zvláštne. ale môže to byť aj pôsobením tepla počas spánku, že na niečo reaguje. No....ktovie. To odsledovanie a zistenie problému je najťažšie. Prajem vám skoré odhalenie dôvodu.

silvia_nemethova
autor
7. máj 2015

Všetkym velmi pekne dakujem za rady, ozvem sa, ako sme dopadli. Ale tiez pocitam s tym, ze nezistia nic na pockanie samozrejme. Mam strach, aby sa to neprejavilo vnutorne nejakym opuchom, pripadne nejak inak. Spinkala uz aj v inej postielke, vsetko vyprane v Lovele, je to nepochopitelne pre mna cele, velmi ma to trapi. Vdaka!

kamkk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dush
7. máj 2015

@silvia_nemethova u nojho syna takto vyzeral atopicky ekzém.Presne tak isto ddokonca dole na nozkach mal na to isto mieste a vzadu stehna.Tiež to mal najviac ráno,alebo po kúpaní..pôsobením tepla.Uvidíš co povie alerg. Boli ste aj u kožnej?

danielahamar
7. máj 2015

presne toto mám aj ja už druhý týždeň, k mudr. som sa ešte nedostala... ale tiež idem začať od matraca, paplonov, obliečok, prášok som si späť zmenila na dets., zvyknem striedať, mala som levandulový...vysadila citrus plody, ale stále sa mi tvoria nové, takže uvidím do pondelka po očiste

danielahamar
7. máj 2015

@dush presne, ja si už pripadám, že som alergická na teplo, nenormálne ma to svrbí po kúpaní, po cvičení, ani alerid mi nezaberá 😔

katka1981
7. máj 2015

@silvia_nemethova, treba vysetrenie na HIT, lepok, mlieko.... ale toto bude asi HIT. Urcite treba poriadne vysetrenie u alergologa

danielahamar
7. máj 2015

@katka1981 čo je to HIT? 😅 😕

danielahamar
7. máj 2015

@katka1981 aha už viem, môjmu 30ročnému bratovi ju zistili min. rok

katka1981
7. máj 2015

@danielahamar, histaminova intolerancia

katka1981
7. máj 2015

@danielahamar, teraz je toho strasne vela

katka1981
7. máj 2015

@danielahamar, skus zenaro, z aleridu som presla na neho, vraj jej lepsi, mozno aj tebe viac zaberie

danielahamar
7. máj 2015

@katka1981 ale ako je to možné, že z ničoho nič 😕 čítala som príznaky a mám hádam 5 z nich 😅 , ale ked to trvá dva mesiace, pokiaľ ma zobere alergo 😔

katka1981
7. máj 2015

@danielahamar, ake priznaky? myslis HIT?

danielahamar
7. máj 2015

@katka1981 ale ako je to možné, že z ničoho nič 😕 čítala som príznaky a mám hádam 5 z nich 😅 , ale ked to trvá dva mesiace, pokiaľ ma zobere alergo 😔 alerid mám preto, že som ho dostala na opuch jazyka-hrdla v kombinácii s inými vecami cca 5rokov dozadu

danielahamar
7. máj 2015

@katka1981 ano HIT priznaky myslím, ked mi to prepuklo tieto menšie fľaky, tak som spala tri dni v " kuse" , menšt. som v živote nemala takú bolestivú ako teraz, svrbí to jak hovado a tá únava je nenormálna, tvorba hlienu, svrbenie pier, posledné tri dni ma zas bolí hrdlo, ale tak ináč, nie ako pri chrípke, či prechladnutí a svrbí ma nenormálne nos- alergik na kvitnúce nie som

katka1981
7. máj 2015

@danielahamar, no to mas blbe, mna zoberie alergo vzdy ked pridem. Ale podla mna ti je slaby. Ja som mala raz taku fasa aleregiu, ze hrdlo strasne bolave, hnisave oci, no tak som skoncila ze som fasla hydrokortizonovu mast do oci a dokopy 7 druhov liekov ale za tyzden som bola fit, to bolo peklo, zlata dr. ma z toho vysekala. Teraz beriem len zenaro a spresalerg do oci a pytala som sa ze co je lepsie, ci alerid, lebo ten som mavala dlho alebo zenaro, ona ze zenaro. Ale ja neberiem lieky kazdy den, len ked citim ze mi n ieco vadi, zabudam na to a niekedy je take obdobie ze uz ozaj je to zle, ze ma hrdlo boli, oci svrbia, dik za pripomenutie, idem si dat tabl., oci ma svrbia a nerada by som ich mala zas hnisave a hrdlo bolave.

katka1981
7. máj 2015

@danielahamar, neviem, ja nastastie nemam HIT, kamoskinej dcerke teraz zistili. Ale vies alergia alebo aj hociaka choroba moze prepuknut z minuty na minutu, z niocoho nic, zial.....

danielahamar
7. máj 2015

@katka1981 dík za tip , aspoň viem, čo mám predložiť mudr., načo sa zamerať 😉 a pôjdem bud. týždeň, nech mi zoberie krv, aj tak mesiac budem čakať na výsledky zas

dush
8. máj 2015

@danielahamar nam zaberal eucerin aj bomioderma na atopicku pokožku,tiež aderma..samozrejme plus xyzal u neho.Do vody oilatum.Lekar tisti či mas to iste a nasadi liecbu.A este nam zakazali umývať sedatko na toalete chemiou.

silvia_nemethova
autor
8. máj 2015

Dakujem aj ja moc, aspon cohosi sa mozem chytit. Moju malu to absolutne nesvrbi. Ale cca pred rokom jej po cielku putovalo toto a to ju svrbelo. Vcera zase zacala hovorit, ze ju svrbi čelo a zas vidim, ze sa zacina tvorit kolecko. To je ale ine ako ostatny vysyp, je skor suche a po namazani kalciovej masti ustupilo kludne aj na dva mesiace. Preto som to nejak neriesila, som myslela, ze ako prislo, tak odide.

luba41
8. máj 2015

@silvia_nemethova ak to putovalo, tak to je pravdepodobne kvasinka..a teraz sa rozbehla naplno..skús tú českú skupinu, tam Ti poradia hned...

zuzulik27
8. máj 2015

@dush ahoj, a vyliecili ste sa z toho exemu? syncek 3,5 to ma z mlieka, to vyrastie z toho ci cely zivot s tym bude mat problem a bude musiet davat pozor na stravu? dakujem

dush
9. máj 2015

@zuzulik27 moj mal najviac tiez ked konzumoval mlieko a cokoladove veci.Navstevoval skolku kde mali cokoladove buchty,cokoladova natierka 2krat do tyzdna.Po zmene skolky,ked je strava ok,vsetko zmizlo.Sem tam si da nieco cokoladove,granko doma.Neviem ci to zmizlo vekom,alebo osetrovanim pokozky,alebo zmenou stravy.Este sa mu sem tam vyhodi nejake lozisko ked je chory.Inac nic.