Platíte za vyšetrenie C-reaktívneho proteínu?

veronika_michal
28. apr 2016

Milé mamičky, stretli ste sa aj Vy s tým u svojho detského lekára, že po vyžiadaní vyšetrenia CRP ste zaplatili poplatok? Mladší syn má zápal priedušiek, staršia dcéra začala kašlať a sopliť, tak som chcela vedieť, či nemá tiež nejaký zápal, tak som sa opýtala lekárky, či by nebolo možné spraviť CRP. Nebol problém, sestrička to spravila hneď na ambulancii a vypýtala si poplatok 3ečka. Ale keď nám roboli CRP pred výberom mandlí, tak sme neplatili, boli sme v laboratóriu. Tak neviem. Aké máte s tým skúsenosti?

sissy27
28. apr 2016

pokiaľ je to vyšetrenie na vlastnú žiadosť, tak je spoplatnené asi vo väčšine ambulancií... u našej 5€

loginexistuje
28. apr 2016

Ak je to v ramcivysetrenia ko cez labak neplati sa nikdy ak z prsta plati sa takmer vsade kolji zavisi od vasej poistovne

pribinak
28. apr 2016

My platíme 5e

emarekova
28. apr 2016

My tiez platime u nasej vzdy,nielen na vlastnu ziadost. 5 ecok.

8291
28. apr 2016

Pokial to ide do labáku,tak sa neplatí,pokial dr.vyšetruje v amb,tak je to na každej dr.ci si to spoplatní alebo nie.U našej pediatricky sa platí 7€

zita19
28. apr 2016

http://www.cas.sk/clanok/318766/neberte-antibio...
http://ekonomika.sme.sk/c/7108055/lekari-pytaju...
Poistovne ich preplacaju aj ambulanciam, doktori si nemaju co uctovat. Treba sa stazovat na poistovni, lebo naisto ich zuctuju aj od poistovne aj od pacientov

evidielko
28. apr 2016

My u nasej pediatricky neplatime nikdy a vacsinou je to na moju ziadost pre moj pokoj na dusi...ale na pohotovosti si za to pytaju 8 eur myslim

senta_sofia
28. apr 2016

Nam robili par dni dozadu, pytala som sa na to a povedala mi, ze problem je ten, ze to, co poistovna preplati, tak im nepokryva naklady, co na ten pristroj maju (roztoky, atd.), takze asi ako si to lekar zmanazuje. Ale nevypytala si od nas nic.

magimary
28. apr 2016

u nás sa platí 6,5€, ak sa robí priamo v amb.

liaka
29. apr 2016

U nas sa plati 6€.

dijefcatko
29. apr 2016

naša pediatrička to robí v ambulancii bežne na moju žiadosť a nikdy som nič neplatila. tak bud máme dobrú poisťovňu alebo čestnú pani doktorku 😎

lucianka222
29. apr 2016

Neplatíme, prepláca poisťovňa (máme Dôveru). Ale na vlastnú žiadosť pýta 5 euro myslím, to sme nikdy neplatili... Aj keď som vyšetrenie navrhla. A robí to priamo na ambulancii z prsta.