Nízky c-reaktívny proteín. Čo robiť?

nikusssik
20. okt 2014

Ahojte.s dcerkou sa uz takmer tyzden taha vlhky kasel,zachripnutie, vraj nabeh do laryngitidy,pocut pri placi taky vtah,kasle vlhko hlavne v noci. Napriek tomu ze crp bolo nizke lekarka nam uz predpisala sumamed...co robit?dcerka ma 18m a 2x ATB. Neviem ci nie su uplne zbytocne a ublizia jej. Nasa lekarka nepredpisuje atb len tak,ale aj tak nechapem koli crp ci pomozu...

nastasyk
20. okt 2014

Aj my sme dostali ATB, ale az po troch tyzdnoch kaslania a takisto aj kamaratka u inej lekarky. Ale stale neviem, ci som urobila dobre...

devicka
20. okt 2014

tiež nie som za ATB pri každej príležitosti, ale lekárka určite vie, čo robí. Aj vklastne píšeš, že ich nepredpisuje len tak. u nás v robote veľakrát hovoria lekári, že sa neliečia výsledky, ale pacienta. CRP je len jeden zo zápalových parametrov, takže ak sa pani doktorka rozhodla napriek nízkemu výsledku nasadiť ATB, vie, prečo ich nasadila.

ivett1
20. okt 2014

ja nemám už také malé deti, ale určite by som radšej zvolila atb...aj teraz je náš syn už 14 dní chorý a stav sa mu nezlepšuje, stále rovnaký ...možno doktorka nechce riskovať, aby sa tak malé dieťa príliš vyčerpalo, lebo aj keď je teraz trend, nedávať atb...niekedy treba, aby sa skôr dostalo z choroby ...s atb treba súčasne (pri dodržaní určitých podmienok, napr. dve hodiny po užívaní...alebo medzi dávkami) podávať probiotiká, ale to hádam vieš ...ak raz doktorka predpíše atb, musí vedieť, prečo ... ako som už vyššie písala, ešte zdôrazním, predpokladám, že nechce, aby sa dcérka príliš vysilila a ťažko si unavený organizmus potom buduje imunitu...
PS: náš syn (6r.) má toho už dosť, je unavený, schudol a nechutí mu už ani jesť ...a to mal "len" zápal priedušnice a chytené dutiny... 😖