Úpal a jeho trvanie

dreamer4
1. júl 2012

Baby, vcera sme boli na pohotovosti 2x, lebo mala nema ziadne priznaky, len teplotu, ktora sa jej stale drzi okolo 39,3 stupna.....maximalne jej ju viam znizit na 38...sedimentacia neukazala ziadnu zmenu.... Nakoniec lekarka pripustila prehriatie, kadze mala ani nechcela velmi pit....(dostala som do nej len prso a polievku). Dnes sa uz rozpila, no rano mala teplotku rovnych 39....☹ Ak by to bol upal/prehriatie...ako dlho to trva???

pink_lady
1. júl 2012

no my sme mali takto minuly tyzden takmer 40-tky...a ze je teraz toho dost, ze vysoke teploty a ziadne ine priznaky...po cca 2-3 dnoch su deti uplne ok .. teploty mozu byt tie 2-3 dni...@dreamer4

esterhazy
1. júl 2012

Ahoj,mi sme to mali vlani.Nas si rovno nechali v nemocnici a dali nam infuziu na zavodnenie.To nam pomohlo do 24h.A potom sa to zopakovalo,ale to som uz ostala doma,znizovala teplotu sama-na zapastie zabali,ked to nepomohlo do ruky surove vajcia z chladnicky(zalezi ake velke mas dietatko)ked sa vajicka zarosia treba menit, alebo letna sprcha a veeeeela pit.Ale zajtra uz bude vsetko OK len mysli pozitivne.A na slnko aspon 2-3 dni by som nesla.A nezvracia?Skore uzdravenie 😉 😉 😉

dreamer4
autor
1. júl 2012

@esterhazy dakujem za odpoved, nezvracia....ved to aj vcera miatlo, ze asi nie je to upal...ale tak nic sa neprejavilo ine....tak asi len to prehriatie....

dreamer4
autor
1. júl 2012

no, pocas dna je max. 39.....neviem, ci neist opat na pohotovost...ale hlavne je, ze mala spon vela pije.....

koniarova
1. júl 2012

@dreamer4 Robili crp?Aj môj malý tak mal pred týždňom. 3 dni len teploty a potom sa z toho vykľula angína. Choď zajtra k svojej dr., nech radšej ešte raz pozrie. Stav sa mohol od včera zmeniť ako tomu bolo aj u môjho malého.

kvetinka211
1. júl 2012

@dreamer4 nezlakni sa ak jej potom teploty klesnu, ale vysype sa ti ... my sme si posledne dni tiez uzili svoje, vratane pohotovosti a hrozby hospitalizacie. Po 4 dnoch teploty zmizli a dnes sa objavil vysyp, najprv som mala nervy ale zrejme to bude "siesta choroba". Vysoke horucky, takmer ziadne ine priznaky (trosku zdurene uzliny), potom prudky pokles teploty a vysyp. Dobre ze davas pozor, aby sa ti nedehydrovala, ja som tiez davala pozor, ale v piatok som to nejako zanedbala lebo stale vypluval vodu a prestali nam zaberat lieky proti horucke, bolo to hrozne ...

tea333
1. júl 2012

@dreamer4 ak mala dost pije, skus pockat. moze ist o siestu chorobu. ta ma jediny priznak - vysoku teplotu. ak je dieta cule, nema ziadne ine priznaky, jedine co by mohli na pohotovosti zistit je crp (ak su teploty vysoke a viac nez 1 den, trvala by som na tom).CRP vyluci infekcie.
ak to nie je ziaden zapal ale siesta choroba, 4ty den sa prejavi ruzovym vysypom a s nim odidu aj teploty.
my sme to mali nedavno.

kvetinka211
1. júl 2012

@tea333 Ahoj, a do akej doby vam zmizol ten vysyp? Lebo mi sme sa vysypali dnes, tak by som rada vedela co nas caka ...

katren
1. júl 2012

@kvetinka211 aj my sme mali siestu chorobu....jeden den ruky a trup, druhy nozky a ritusa a treti nic 😉

tea333
1. júl 2012

@kvetinka211 odchadzal pomalicky, uz po 2 dnoch som videla ako sa straca a cca do 3-4 dni bol uplne uplne prec.nie je svrbivy ani bolestivy, takze vas necaka uz nic zle..uz je po vsetkom 😉

kvetinka211
1. júl 2012

@tea333 @katren to som rada, tak snad budeme do par dni zasa uplne fit ... snad sme si k tomu nedoniesli z pohotovosti nejaky suvenyr, lebo jeden otecko tam nevedel pochopit ze dvere z izolacky sa nemaju otvarat kazdych 5 minut 😒 ale zasa chapem lebo ho tam v tom horku nechali cakat vyse hodiny a bez okna ...

monika222
1. júl 2012

ahojte. tak ako vidím, hotúčkujú aj iné deťúrence. My sme mali dnes až 39,6 stupňa, zrazilli sme to na 37, a o 2 hodiny znova na 38,5 a o ďalšiu hodinu dokonca po spánku až na 39,3. to už nám zábaly nepomohli, tak som nasadila panadol junior čípok, a klesla nám teplota na 37. teraz spinkáme, a vyzerá to tak, že už teplotu nemá. Mám bezdotykový teplomer a ten mi ukazuje 36,7. Tak dúfam, že to bolo iba prehriatie telíčka, ale uvidím, čo bude ráno, poprípade v noci.