Vysoká sedimentácia a krívanie dvojročnej dcérky

dadaku
7. aug 2012

Moja dvojročná dcérka začala krívať na nožičku, nekríva stále, len po dlhšom sedení, kým to rozchodí. Potom behá akoby nič. Boli sme u ortopedičky a našla jej na sone tekutinu na bedrovom kĺbe. Doktorka jej zobrala aj krv a zistila vysokú sedimentáciu. Máte niekto skúsenosti , alebo mi viete pomôcť čo jej to môže spôsobovať? naozaj mám o ňu strach aby to nebolo niečo vážne, alebo aby sme niečo nezanedbali. Poraďte mi prosím.

miminkacik
7. aug 2012

@dadaku vysoká sedimentácia znamená zápal v tele.. Mne v detstve dosť dlho zisťovali z čoho ju mám neustále zvýšenú a až po asi piatich rokoch mi zistili hypofunkciu štítnej žľazy.. Čiže ten zápal môže byť všelikde, treba hľadať a hneď začať liečiť, držím palce 😉

molka
7. aug 2012

@dadaku hneď by som ju vzala k reumatologičke, nech jej urobí kompletné vyšetrenie.

dadaku
autor
11. aug 2012

ortopedička ma poslala na rtg, chcela som sa tomu vyhnúť, lebo má len dva roky a už mala robené rtg ako pol ročná, predsa je to ožarovanie, no keďže jej to neprechádza budem to sňou absolvovsť zas. Doktorka tiež povedala, že ak bude všetko vporiadku na ortopédii tak nás pošle na reumatológiu.

xlucia
23. jan 2013

@dadaku ako ste dopadli?

dadaku
autor
24. jan 2013

tak na RTG nám zistili nález na ľavom bedrovom kĺbe, vraj sa jej rozpadá a zároveň tam mala aj tekutinu, tak hneď na druhý deň nás zobrali do nemocnice. Po týždni nás pustili s tým, že má Phertes a zakázali jej chodiť a zaťažovať nožičku. (dostala barle) Pre 2ročnú nepoužiteľné 🙂. dva mesiace som nerobila nič len neustále opakovala aby sedela a nechodila, no na nervy. Keď som poprosila ortopédov aby jej predpísali ortézu s ktorou by mohla chodiť, odbili ma tým že to je zastaralé a že prekračujú rozpočet zo zdravotnej poisťovne...... Nakoniec som si vybavila doktorku v Bratislave a tá nemala problém po vyšetrení mi za desať minúť vysvetliť všetko dopodrobna, že to síce môže byť perthes ale aj mayerova dysplázia a hneď jej predpísala ortézu. Dcéra s ňou chodí úplne bez problémou v ničom ju nemusím obmedzovať a od januára je v škôlke aj s ortézou a hlavne je šťastná že je medzi deťmi a ja na ňu nemusím stále kričať aby sedela a nechodila. 🙂 Čo je u dvoj ročného dieťaťa naozaj nemožné. Teraz čakáme na kontrolu v marci kedy by už malo byť na RTG vidieť, ktorá z diagnóz to bude.

kika987
26. jan 2013

ahoj ako vyzeta ta orteza ?? aj moj syncek ma taku dostat tiez ma problemy s klbikom tiez sa mu rozpadava .Tiez mu zakazali chodit ale to je nulova sanca on je velmi hyperaktivny neobsedi minutu na mieste 😒

jonas17
26. jan 2013

@dadaku prosím ťa, a povedali ti, z čoho ten perthes vzniká? ked som si prečítala tvoj úvodný príspevok, hned mi to napadlo, v okolí, veľmi blízkom, mám dve kámošky, ktoré toto prekonali...obaja chalani, obaja sú už v poriadku...ale v tom čase to bol pre mamky riadny šok...a obe deti to dostali v 2 rokoch..teraz už končia ZŠ

dadaku
autor
26. jan 2013

kika 987, t ortéza sa volá atlanta na googli ti to ukáže ako to vyzará, na obrázku to vyzerá hrozne až som sa toho bála, ale urobili jej to pekné ružovučké ako pre malé dievčatko, naozaj sa snažia prispôsobiť farbu detičkám. je to na suchý zips a ja jej to dávam do škôlky a zvláda s tým krásne sama celý deň, jedinú pomoc potrebuje keď ide na záchod tak to treba dať dole, ale to zvláda aj môj 5ročný syn 😉 keď sa hrá na zemi alebo spinká to má vždy dole. Je to len na chodenie a ona v tom robí naozaj všetko...skáče hrá hokej, futbal, tancuje atď. bola som vystrašená či to všetko naozaj môže robiť, ale doktorka ma uistila, že môže všetko čo v tom zvládne, že deti majú danosť sami si sadnúť keď už nevládzu. Nevyzerá to vábne ale určite to uľahčuje život a to nehovorím o psychike dieťaťa. 🙂

dadaku
autor
26. jan 2013

@kika987 kika, tá ortéza sa volá atlanta na googli ti to ukáže ako to vyzará, na obrázku to vyzerá hrozne až som sa toho bála, ale urobili jej to pekné ružovučké ako pre malé dievčatko, naozaj sa snažia prispôsobiť farbu detičkám. je to na suchý zips a ja jej to dávam do škôlky a zvláda s tým krásne sama celý deň, jedinú pomoc potrebuje keď ide na záchod tak to treba dať dole, ale to zvláda aj môj 5ročný syn emoticon keď sa hrá na zemi alebo spinká to má vždy dole. Je to len na chodenie a ona v tom robí naozaj všetko...skáče hrá hokej, futbal, tancuje atď. bola som vystrašená či to všetko naozaj môže robiť, ale doktorka ma uistila, že môže všetko čo v tom zvládne, že deti majú danosť sami si sadnúť keď už nevládzu. Nevyzerá to vábne ale určite to uľahčuje život a to nehovorím o psychike dieťaťa. emoticon

dadaku
autor
26. jan 2013

@jonas17 nikto nevie ako vzniká phertes, má to veľmi veľa detí a prichádza to naozaj nečakane, dôležité je hlavne na to prísť včas aby neostali následky.

marley7
9. nov 2018

Prosim vas vyliecil sa niekto z vas, vasich deti aj bez operacie? My sa tiez trapime s touto chorobou...

marley7
9. nov 2018

Nemate niekto skusenost s MBST terapiou????!!! Budem vdacna za kazdu informaciu...