Vysoká sedimentácia. Máte s tým skúsenosti?

jamik
12. mar 2008

Starsiemu synovi vcera odobrali krv a nahodne sa zistilo, ze ma sedimentaciu 60, co je poriadne vysoko. Viem ze to znamena, ze ma v tele nejaky zapal, ale on vobec nejavi znamky choroby, na nic si nestazuje. Pediatricka ho prehliadla a tiez nic nenasla. Mate s tym niekto skusenosti? Som vystrasena. Dakujem.

otrivinkajanka
12. mar 2008

jamik ja som sice dospela,ale sedimentaciu mam zvysenu permanentne od malicka robili mi plno vysetreni a nic nenasli akurat mi krcna povedala,ze to moze byt z mandli a ze si ich mam dat vybrat vysoku sedimentaciu mozes mat aj zo zubov kamaratkina dcerka mala tiez zapal v tele a mala to zo zubov

pezincanka
14. mar 2008

Jamik, pri zapale by mali byt nenormalne aj ine hodnoty, z krvneho obrazu a tak. Asi vas poslu este po nejakych vysetreniach. Verim, ze si vystrasena, snad vam pridu na to, cim to je.

prevenar
9. okt 2012

@jamik moze to byt temer "hocico" , nemusi javit ziadne znamky choroby , ja osobne by som preveril , ci su v poriadku ladviny a ak su , tak by som zacal uzivat vysoke davky Cvit a po 4roch tyzdnoch skontroloval stav krvy. 5g a viac denne. najdostupnejci kvalitny Cvit je v DM-ke 100g balenie cisteho prasku bez aditiv. viac tu > https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

bohuzial, takto cez net , ti asi nikto nejak extra nepomoze. v kazdom pripade vela stastia.

renarita
9. dec 2020

Môže byť vyššia sedimentacia aj z chronického zápalu nosových dutín,? Prosím poraďte