Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

1,5 ročné dieťa zrazu začalo škúliť

matulinuska
14. júl 2014

Ahojte maminky,kedze som tu ziadnu diskusia s touto temou nenasla-zakladam novu. Moj problem spociva v tom,ze 18 mesacna dcerka nam zacala skulit na jedno oko. Neviem posudit ci to robi naschval aby uputala pozornost alebo z nicoho nic sa jej nieco udialo,je to zo zdravotneho hladiska a nedokaze to ovladat. Pride mi zvlastne ze do 18 mesiacov vedela krasne koordinovat obe oci a zrazu sa to zmenilo. Ak s tym ma nejaka z vas sskusenosti,pripadne ako v takomto pripade postupoval lekar,prosim podelte sa o riesenie. Dakujem a pekny vecer 🙂

zuzulik280
14. júl 2014

Ahoj, moj maly škuli, odborne ma strabizmus začalo to uplne nebadane ako 13 mesačnemu ...mal prave oko mierne v kute, videla som to len ja , predsa som matka a bola som s nim cely den. Tak som sa toho obavala , že to zdedi po manzelovi a aj sa tak stalo. Teraz ma moj syn 2,5 roka stale ma okuliare, a čaka nas operacia 😢 😢 😢 . Ale treba to začat cim skor riesit s očnym , lebo sa moze u nej vyvinut tupozrakost. Postup je standardny, ak sa strabizmus potvrdi, daju Vam okuliuare - vopred sa psychicky priprav, a okluzor zakryvat budete zdrave očko. A ako to nepomoze budu operovat. Toto je vseobecny , standardizovany postup...Ak si niíe si ista či skuli posli mi foto malej ja Ti poviem . Aj ja Ti mozem poslat foto mojho, ale tak on uz skuli brutalne.....Drzim palce

fidka79
14. júl 2014

@matulinuska aj moja zacala skulit cca ako 15m?samozrejme nik si nevsimol este sa pytala ci sa mi nezda,potom ze tak male deti to mavaju a bla bla..tak som cakala cca 2-3m nic este horsie ale vzdy ked sa sustredila alebo papala 😝 tak pre istotu krsnatko-neterka sestrina od 2r okuliarky brutal skulenie,ja od 18m okuliare skulenie,sestra bratanci okuliare,syn okuliare,tak som sa sama objednala a vypytala listok od pediny na ocne...tam skoro odpadli ze dobre ze som prisla ze dcerka ma veelmi silne dioptrie a preto skuli ze vlastne zaostruje lebo nevidi:(((hned okuliare samozrejme ,dioptrie jej namerali nieco okolo 6-7 ale okuliarky dostala 3 a pol ze nemozu hned take silne:((s okuliarkami neskuli zatial nezakryvame,unas su problem dioptrie silne..v septembri ideme po polroku na kontrolu tak som zvedava ale zatial okluzor nemame,ale bez okluliari skuli stale brutalne:((

matulinuska
autor
14. júl 2014

@zuzulik280
@fidka79

Dakujem baby za odpovede,k detskej s nou chcem ist zajtra nech sa nato pozrie no nerobi to vkuse,skor ked sa na nieco sustredi. Dedicne to asi nema kedze len moja starsia sestra mala okuliare inak nikto iny naozaj nikto z mojej ci frajerovej rodiny. Dufam ze sa nejake operacii vyhneme,no sama si nedokazem predstavit ako to bude s okuliarikmi ak by nam ich dali kedze aj slnecne jej vydrzia na ociach max. 2 minutky.

A este ak sa mozem spytat,ze ako prebieha vysetrenie u tak maleho dietata u ocneho? Nasa ma paniku uz len s detskej ked sa priblizi:/

fidka79
14. júl 2014

@matulinuska moja tiez skuli len ked sa sustredi na nieco akoby alebo zapozera a pri jedeni,neskuli stale a nakoniec sa nam vykluli silne dioptrie..na ocne potrebujes vymenny listok a kartu malej.vysetrenie podobne ako u dospelakov,alebo ako dieta spolupracuje,najskor jej sestricka takym pristrojom len zamerala oci posvietila z dialky a hned krutila hlavou,a nastastie moje zlaticko absolutne spolupracovala a to mala cca 19m,sadla si aj na to kresielko,a dokonca ak si mala niekedy ty ocne vysetrenie pekne si dala briadku na pristroj a drzala ked jej dr pozerala do ocociek aj si nechala "pafnut",este aj pri kvapkani na rozsirenie zreniciek boal celkom v poho len troosku placu.este ma so sestrickou chvalili ze keby kazde take bolo radost vysetrovat 🙂 teraz ideme 2x v septembri to bude mat 26m tak som zvedava ci to tam aj neprevrati 😝 ale sestrina vzdy vystraja ale sestricka je uzasna aj s dr,vzdy dokazu zaujat,my mame perfekt dr aj sesricku,tato dr sa specializuje na deti aj na predcasniatka ,uz su zvyknuti aj na vystrajanie.nemusis mat strach pokial je dr normalna 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli