• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

10 mesačná má nohy do O. Upraví sa to?

4. októbra 2016 
Moja ročná dcérka chodí už od 9,5 mesiaca, avšak má nôžky do "O" pri chodení. Niektorí mi tvrdia, že je to tým, že začala skoro chodiť a časom sa to samo upraví, ale podľa iných to nie je v poriadku a malo by sa s tým čo najskôr niečo robiť. U doktorky som zatiaľ kvôli tomu nebola.
15. sep 2009 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mhas, mojej znamej syn zacal chodit po 1 roku, nohy mal strasne do O, odmalicka ho musela balit do Ferkovej perinky, a potom sa mu to same upravilo...ale bol pod dohladom ortopeda.
15. sep 2009 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
No zbohom... :frowning2:
15. sep 2009 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a aky nazor na to ma pediater?Ja by som na tvojom mieste sla cim skor na ortopediu, pokial sa este s tym nieco da robit, ako potom v buducnosti si vycitat, ze som nic pre to neurobila.Radsej 100x k ortopedovi, aj ked ti povie, ze je to normal, ako v zivote si nieco vycitat :wink:
15. sep 2009 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no pôjdem hned zajtra k našej pediatričke :frowning2:(((
15. sep 2009 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a nevedeli by ste mi poradit.. nasa krpata sa naucila chodit ako 13 mesacna, ala mala pri chodzi dost pokrcene nozicky v kolienkach, myslela som si, ze to je tym, ze si nie je ista a tak chodi pokrcena, ale chodi tak este stale, aj ked uz ma nozicky rovnejsie, stale nie su uplne rovno.. nevedeli by ste mi poradit? mate s tym niekto skusenosti? :unamused:
27. sep 2009 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,obnovujem tuto temu,ak mate niekto skusenosti,prosim poradte.maly ma 15 mesiacov,chodi od 11 mes.ale cim viac teraz chodi po vonku,nozicky ma stale akoby pokrcene do O a uklada na pravej nohe spicku do vnutra.k ortopedovi ideme za 2tyzdne ale rada by som vedela co nas caka.dakujem
25. mar 2011 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mhas @babula @len.petra vaše prispevky su už staršieho dátumu a preto by som vás chcela poprosit či mi viete poradit. Zlepšili sa tie nožičky vašim deťom..a po liečbe alebo bez liečby..? Moj synček ma teraz 23 mesiacov a má extremne krivé nohy do O vstrebavanie vitaminu D ma v poriadku už mu na to robili testy. Krivicu mu vylučili.. Ale tie nožky su extremne do O. Chodit začal sám bez držania ako 10 mesačný. Ďakujem vám za každu odpoveď.
9. nov 2012 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@miroslava124 Moja malá mala do O zhruba v jednom roku,tiež začala chodiť ako 10mes.,začala nosiť ortézky na noc zhruba vtedy a upravilo sa jej to.Ale to ma hneď varovali,že okolo troch-štyroch rokov zvyknúť byť nohy do X,a to aj má teraz,takže zas nosí ortézy na to.A myslím,že to pomaly pomáha. A nám žiadne testy nerobili,len nás naša dr poslala k ortopedičke a tá usúdila,že ortézy.
10. nov 2012 o 07:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mhas ďakujem ti za odpoved, tak skusim ist za ďalšim ortopedom, že čo s tým.
10. nov 2012 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miroslava124 @mhas @babula @len.petra Ahojte, máme rovnaký problém 15 mes. a nohy do O. plus dva špičku pri chodení dovnútra. sama chodí od 10mes. ideme k ortopédovi, viete ma nejak utešiť že sa to upraví? lebo mňa už chytá panika. ďakujem pekne :slight_smile:
25. jún 2013 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ankalv1 neboj,vsetko sa upravilo uplne same :slight_smile:
25. jún 2013 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@babula ďakujem pekne za odpoveď, a boli ste aj u ortopéda? čo povedal?
25. jún 2013 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ankalv1 My sme boli s rovnakym problemom minuly tyzden u ortopeda, maly zacal chodit ked mal 10 mesiacov, nohy ma do O. Ortoped nas upokojil, ze by sa to malo upravit, ak nie, budeme nosit ortezky. Kupila som ortopedicke topanocky inak to nemame riesit...len sledovat.
25. jún 2013 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@annia ďakujem za radu :slight_smile:
25. jún 2013 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ankalv1 boli,tiez povedal ze v pohode,trochu sme cvicili ale preslo to
25. jún 2013 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ankalv1 tak momentálne nosime ortézky celodenné.. ale má ich denne asi tak 5 až 6 hodin.
27. jún 2013 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminky ma tu niekto skusenosti z nozkamy do O aj z operaciamy????
21. aug 2014 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ankalv1
@annia
@miroslava124

mozem sa spytat, ako ste pokrocili? moja mala ma tiez nozicky dost vyrazne do O
23. aug 2014 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladybird81 ahoj, mojej sa úplne vyrovnali :wink:
23. aug 2014 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ankalv1 a same od seba? v akom asi veku? lebo mna tiez trochu chyta panika :astonished:
23. aug 2014 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladybird81 ano same nic sme nedavali ani necvicili vobec nic. Presne si uz nepamatam kedy ale okolo 2 rokov
23. aug 2014 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ankalv1 super :slight_smile: vdaka, snad aj jej sa to upravi
23. aug 2014 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ladybird81 určite, moja to mala fakt hrozné, držím palce :wink:
23. aug 2014 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ladybird81 nech ta nechyta..moj zacal chodit od 11.m.,mal nohy do O a teraz ma 4r. a ma ich zas do x.on je chalan,tak moze,babam sa to podla mna vyrovna podla toho,ake maju dedicne predpoklady.
A aj mala ma zatial nohy jemne do O,ma 28m..a spicky ma dovnutra..ortpoed povedal,ze v tim veku je to normalne..
Ale ak sa obavas,sup za ortpopedom,on vam to skontroluje.
23. aug 2014 o 21:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@siska53 no tak dufam, ze to bude v poriadku, lebo vsade citam, ze vela deti ma nohy do O a potom do X, a ja v mojom okoli vidim same krasne rovne nozicky u deti, a kedze moja chodi tiez od 11m a teraz ma 15m, je to stale rovnake, tak uz trochu stresujem, ci sa to vazne vyrovna. Tak najrovnejsie nohy nemam ani ja ani muz, a ani necakam, ze dcerka bude mat krasne rovne, ale verim, ze to neostane takto :astonished: Ortoped ju videl, nepovedal nic, akurat ze mam dat spravit test na krivicu a metabolicke poruchy, pre istotu.
23. aug 2014 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladybird81 tak vidis..moja zas ma po mne zdedenu hypermobilitu a slabsi svalovy tonus..to nas zas poslala neurologicka k ortopedovi,ktory tu hypermobilitu skonstatoval...
23. aug 2014 o 21:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@siska53 uf, tolko problemov existuje, kym deti vyrastu, tusim kazdy sa s niecim morduje
23. aug 2014 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ladybird81 no..mne z tej hypermobilitu hrozi reuma..cakam na vysledky..dedicstvo po babke,ona mala reumu..ci aj hypermobilitu,to neviem..to jej neskumali..
23. aug 2014 o 21:59  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@siska53 u nas zas dedicna reumaticka artritida, krcove zily, ocne vady :( nuz.....clovek si niekedy nevyberie....sak su aj horsie veci
23. aug 2014 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladybird81 ved reuma a reumatidna artitida to je to iste..my toho mame tiez dost.:((( ale to asi v kazdej rodine je daco...
23. aug 2014 o 22:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok