10 ročná má zápchu a nepomáha kúpeľ, ani kompótová šťava. Poradíte?

miriam198503
25. máj 2015
Používateľ miriam198503 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriam198503.

Dcérka má už 3 deň zápchu. Boli sme v zahraničí, teraz sme sa vrátili. Je pravdepodobne,že to má zo zmeny prostredia ale aj tak... neviete čo by jej mohlo pomôcť????

emita
25. máj 2015

glycerínový čípok

wanda123
25. máj 2015

kompotova stava obsahuje cukor, to by som jej urcite nedavala. vela davat pit /samozrejme bez cukru, takze cistu vodu a mozno caj/, vela vlakniny. glycerinovy cipok je super, aby stolica zmakla a nemala bolesti

lilimoni
25. máj 2015

Cipok alebo kapustova stava 🙂

enka81
25. máj 2015

vzhladom na zmenu prostredia je zapcha bezna, 3 dni nie je az tak vela, ale fajn, ze s tym chces nieco robit skor, ako by problem nastal. Cipok by som este nedavala, skusila by som podavat viac tekutin, jogurty /vyborny je slivkovy/, vyvar, ak vypije, tak acidko/odskusane na mne a pomaha vyborne/. Hlavne nestresovat, nebrat to ako problem c.1, mala bude mat z toho stresy , co zapche tiez napomaha. Myslim, ze do tyzdna sa jej to same upravi.

tajka1986
25. máj 2015

Daj jej cipok mas to najrychlejsie riesenie. A uprav stravu aby si predisla opakovanwj zapche

pribinak
25. máj 2015

Ja by som 10 rocnej cipok nedavala, uz je to velka baba, nema 2 ci 3. Jedine, zeby uz mala bolesti bruska.
Navyse ak pises, ze je tu aj zmena prostredia, je to viac problem hlavy a psychiky ako criev a ich preristatiky.

Ako uz bolo spomenute, kup acidko, uvar silny vyvar, pomel jej do jedla lanove semiacka, nech vela pije, ale cistu vodu, nech si da ovocie, jablko a hrusku, ta obsahuje vlakninu a vela stavy.

Mozno by som kupila v lekarni kvalitne probiotika a riesila to tak

ivet1371
25. máj 2015

Kompot,struhane jablko,hruška

jana_eyre
25. máj 2015

vela, vela pit a potom susene slivky, tie u nas pomahaju 🙂

belasy_motylik
25. máj 2015

Glycerínový čipok, je šetrný, jemný, sú rôzne koncentrácie a problém vyrieši do 2-3 hodín.

seahorse27
25. máj 2015

Sušené slivky, ovsené vločky v jogurte, probiotiká...

stanislavao
25. máj 2015

Kluďáková aj dulcolax tblt.jej mozeye dat. Prehanadlo. Alebo akchcete jemnejsie, tak strukoviny, ovsene vlocky, jacmenne krupy. Biogaia probiotika. Bifido jogurty.10 rocnemu dietatu by som nedavala cipok. Je to neprijemne a dieta z toho moze mat zly pocit.

maminag
25. máj 2015

veľa veľa veľa tekutín, ovsené vločky, alebo ľanové semiačko, na lačno čajovú lyžičku...., acidko, probiotiká....

evulilik
25. máj 2015

Kusok mydla do zadočku a uvidíš jak to pôjde 😉

simca663
26. máj 2015
Používateľ simca663 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od simca663.

Na zápchu je dobrý aj sirup Symbiolac.

sophie32
26. máj 2015

Mozes skusit aj Fructolax sirup. Myslim ze je to len silny extrakt z ovocia, hlavne zo sliviek a fig.

visna264
27. aug 2015
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

Moju malú zapeká pernamentne keď prídeme na prázdniny k babkám. Babky varia klasickú kuchyňu domácu a moja malá je z toho paf. Objavili sme sirup SymbioLac - obahuje dosť veľa vlákniny a čo je hlavné odkedy ho malá pije chodí normálne na WC 🙂