11-mesačná dcéra sa nevedela nadýchnuť

kamca495
30. jún 2022

Ahojte prosím vás o radu som taká vystrašená😑 pred hodinou sme boli vonku na dvore no a mame robenu rohovú sedačku z paletoch moja dcéra 11mesacna sedela na tej sedačke samozrejme som bola snou a dcera sa chcela postaviť tak som ju postavila na sedačke a držala ju za ruky a ona stala ale znicoho nič veľký plač až tak ze sa nevedela nadýchnuť celá bola modrá oči sa jej prevracali akoby odpadavala z rúk hneď som utekala do vnutra a oplachla ju vodou aj do úst som jej dávala vodu hneť sa pozbierala ale plakala už len baby ja som dvojnásobná mamina ale pri prvom synovi som to to nemala že by sničoho nič takéto niečo čo to môže byť ?zajtra ráno budem volať doktorke nech ma pošle snou na vyšetrenie alebo co b ach tak som zľakla 😭😭😭😭😭😭 dnes ani oči nezavrem od strachu neprajem to žiadnej matke prežiť takýto pocit

rybka1985
30. jún 2022

@kamca495 mohla jej pichnúť trieska do nožičky alebo niečo ustipnut. Aj môj syn sa takto zachadzal, to s tou vodou pomáhali aj nám, jemne pofrkat. Ale piť by som vtedy nedávala, až keď sa ukludni. Hlavne treba zachovať chladnú hlavu. A neboj, vyrastie z toho ❤️

kamca495
autor
30. jún 2022

@rybka1985 nie ne triesku nemá popozerala som ju a ne nepoštiplo nič mala by červené 🙄 a nedala som jej piť normálne vodu len tak sprstami som jej vodu dala nevedela som co mam robiť úprimne zľakla som sa to sa prví krát stalo

saska85
30. jún 2022

Ja by som isla asi k lekarke

dzulli1980
30. jún 2022

Aj moja dcéra za zachádzala ... stáva sa to ... treba zachovať chladnú hlavu, dieťaťu fúknuť do tváričky, pofŕkať tvár vodou ... nadýchne sa.
@kamca495

zuzinka888
30. jún 2022

Poriadne poprezerat mozno vcela alebo osa sa dokaze zamotat aj do plienky či vlaskov ci medzi prstiky na nozicke. Mrchy hnusne to postipanie je rana aj pre dospeleho nieto pre take dietko.

barus26
30. jún 2022

@kamca495 podľa mna tiež respiracny afekt- proste sa zachádza .. Našej sa to prvýkrát stalo keď mala 15 mesiacov

mackamosna
30. jún 2022

@kamca495 zachádza sa.... Nas to robí od 1roku..ma 3,5.....ale tak samozrejme zavolajte alebo navštívte lekára... ak by sa to opakovalo častejsie treba odist z izby(nám tak radila dr, nema publikum nezajde sa) a mala pravdu..
Mna to ale vzdy vystraši.. Bojim sa, aby mu jazyk nezapadol alebo co

kamca495
autor
30. jún 2022

Ďakujem vám za skusenosti zajtra ráno zavolám doktorke. a je to strašne takéto niečo prežívať veľký strach 😔 dúfam že sa to nebude opakovať 🙏😭

ildiko36
30. jún 2022

@kamca495 to mohlo jej hodci nieco zaboliet, je to normalna reakcia dieťaťa, ale do budúcna pri takom stave radsej jej nedaj piť lebo sa môže zadusiť

zlaasky
30. jún 2022

@kamca495 moja mladšia takto reagovala, v situáciách, kedy sa zľakla (zväčša pri boliestkach, ktoré vôbec nečakala). Začalo sa to v 11m, skončilo (klop, klop) v cca 2 rokoch. Ide zevraj o nezrelosť CNS, po 2 roku (plus/mínus) by to podľa dostupných info malo byt ok (pochopila som to info tak, že do 2 rokov je táto reakcia v poriadku, nakoľko CNS nemusí byt dozreta, neskor to už môže naznačovať iný problém). Napriek týmto vedomostiam😂🫣 to bolo fakt neprijemne, 10 sekúnd v tóm momente trvalo vecnosť ….vždy som spanikarila🙈 čiže plne chápem vaše pochybnosti.

dopka
30. jún 2022

@kamca495 neviem teda ci to bola aj vasa situacia, ale moj druhy syn je taky, vzdy ked zacne velmi plakat, place tak, ze sa nevie nadýchnuť. Netreba panikarit, len treba fuknut dietatu do úst, ked sa nenadychne, znova. Nemyslim umele dychanie hej 😅 aby sme sa nejako zle nepochopili. Proste fuknut, ako ked fuknete silno do pupavy 😊 mne to doktorka hovorila uz ked bol malinky a isiel sa Ockovat, tiez vzdy tak hrozne plakal, az proste plakal, ale nevydal zo seba ani hlasok a nedokazal sa nadýchnuť, vzdy mu fukla do ust a on sa nadychol a bolo dobre.