13,5 mesačná dcéra 5 dní nekakala. Čo jej pomôže?

daniella8
27. aug 2012

mamičky poradte moja 13,5 mesacna dcerka už 5 dni nekakala neviem čo jej už mam dat všetko som vyskušala a nič nepomaha ,bruško ju neboli a a nema ho ani tvrde naša dr ma dovolenku

sissy27
27. aug 2012

mňa napadajú len čučoriedky (môže byť aj kompót), slivky, marhule (čerstvé, sušené, kompót, to je jedno, stačí aj šťava)...vylúčiť úplne čokoládu / kakao... ale tak keď hovoríš, že všetko si skúšala, tak potom neviem, snáď len pohotovosť, prípadne rektálnou rúrkou skúsiť pomôcť...

anka772
27. aug 2012

A extra panenský olivový olej nalačno, prípadne napiť sa teplej vody? Alebo mne pomáhali zavárané slivky...

kgnm
27. aug 2012

glycerinovy cipok

murinka
27. aug 2012

duphalac

marcellka32
27. aug 2012

Fruktolax môžeš aj dlhodobo je to sirup z fig a rebarbory 🙂 skore uzdravenie

karamel
27. aug 2012

ziadne chemikalie jej nedavaj, staci, nejake ovocie a vela vela pit🙂

trnka77
27. aug 2012

slivky,slivková šťava

popelka5000
27. aug 2012

nam vzdy zaberie hruskovy dzus a hipp slivky

zmrzlinkams
27. aug 2012

vyskušaj obyčajne maslo do mliečko malej to pomohlo alebo skus slivky tie upravuju stolicu, daju sa jesť v akomkolvek stave a teraz je ich akorát dosť aj čerstve 🙂

mikovka
27. aug 2012

daj malinkej slivky alebo stavu,inak to nie je dobre ze nekakala dnes este teda vydrz ale zajtra vyhladaj doktora,ved vasu doktorku musi niekto zastupovat.....

veve39
27. aug 2012

5dni je uz pre dieta, ktore nie je na kojeneckej strave vela..teraz by som uz neskusala rozne stravovacie rady, tie pomozu aby sa predislo takejto situacii - my mame zial so zapchou dcerky bohate skusenosti
v takomto akutnom stave by som ja osobne dala harmancekovo-glycerinove prehanadlo easylax, kupujem v lekarni - funguje to ako cipok, je to aj pre male deti na akutny stav, olejovo-tekuta konzistencia, cize sa to ovela jednoduchsie aplikuje ako cipok a ma to aj omnoho nizsiu koncentraciu glycerinu...duphalac je fajn ak nepomohli stravovacie tipy - ovocie, stavy
teraz vam duphalac -lactulosa nepomoze, kedze nastup ucinku je 24-48hod.od podania

skus zohnat ten easylax
ak sa to nepodari a dnes sa nevykaka tak by som isla do nemocnice - tam vam daju asi klystir
easy lax je to iste, len v mensom vydani a v pohode to aplikujes doma
este sa nestalo, ze by sa mi mala po tom nevykakala
davam to samozrejme ako posl.volbu, ak nekaka 5dni

rolak
27. aug 2012

@daniella8 naša mala problémy s tvrdou stolicou,tak som kúpila v lekárni vlákninu pre deti, je na nej tučniak. chcela som jej to preventívne dávať do mlieka,ale tak sa z toho pokadila,že už to dám,iba ak má problém sa vykakať. je to prášok,ktorý sa zamieša do tekutiny.

usiko
27. aug 2012

paneboze, hned lieky, ved naco priroda, radsej napchame dieta liekmi:

otruby /akekolvej/, vlocky /ovsene, psenicne.../, susene slivky, susene marhule, mak /ja robim makove cestoviny, na druhy den su von/, slivky, marhyle aj cerstve.....lanove semienko pomlete.....kukurica varena...je to to spusta.....

leonka17
27. aug 2012

ovsene vlocky povar vo vode a scedis a toto jej davaj pit doobeda a poobede. to je recept ´mojej starej mamy a pomaha to aj mojej dcerke a aj mne to pomahalo, ked som bola mala 🙂

steggy
27. aug 2012

Náš gastroenterolog odporúča ako 1. voľbu ovocné šťavy z kompóta : čerešňový, alebo aj slivky majú dobrý laxatívny účinok.