13 mesačné bábätko má nohy do O

denisse1311
26. nov 2015

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať, dcérka ma 13mesiacov chodi samostatne od 10mesiacov, ale ma nohy do o, staršia dcérka to nemá! upraví sa to či to máme riešit? u staršej si myslim že sa to upravilo same, ale už si to nepamätám, nakoľko je tam väčši rozdiel. Ďakujem krásne. 🙂

siska53
26. nov 2015

@denisse1311 uplne normalne. Nas behal od 11.m.,tiez mal nohy do O. Teraz ma 5,5r.a ma nohy do x. Kedy sa to zmenilo,si nepamatam. Dcerka take ocko nemala len ona zacala chodit az po 18m. Ma nohy rovnejsie,teraz ma3,5a len jemne x-ove

denisse1311
autor
26. nov 2015

@siska53 takže sa nemusím bát že jej to ostane? ja sa na nu pozeram stale bože a porovnavam ju z ostatnymi detmi. niektoré maju do o niektore zase nie.

katrin21
26. nov 2015

@denisse1311 je to normalne.. niektore deti to maju do X, ine do O.. ja som vraj mala veeeelmi do O, az sa mama bala a dness mam nohy rovne, uplne v pohode 🙂 rovnejsie uz byt nemozu 🙂

denisse1311
autor
26. nov 2015

@katrin21 ďakujem krásne normalne som sa upokojila, lebo ju velmi sledujem a nechcela by som aby je to ostalo.

evittam
26. nov 2015

@denisse1311 Tak konečne prestaň sledovať a užívaj si zdravé deti a život. 😉 Ja som si teda doteraz ani nevšimla či má dcérka nohy do O, do X či do akého iného písmena v abecede.....Ale zajtra zo srandy pozriem....

siska53
26. nov 2015

@denisse1311 jasne. Dokinca aj to,ze vtacaju chodidla v tom veku dnu.
My sme boli u ortopeda asi 2x s obomi,maju ploche nohy,lenze uz su vacsi,tak dostali vlozky a mala aj speci sandale,no ta to ma horsie.

Radim prilis nesledovat,ukazat u ortopeda sa mozete,zas je to fajn,lebo vie odsledovat to,co my rodicia nemusime vidiet.. Vacsinou je dobre absolovvat prehliadku u ortopeda v 3.a5.r.(v ramci preventivnych prehliadok).ak on neurci inak

pavica236
26. nov 2015

aj moj starsi zacal chodit v 10 mesiacoch a mal strasne Ocka nohy..a postupnne do 2 rokov sa mu to pekne vyrovnalo a ma pekne sumerne nohy, ani X ani O

natalushka
26. nov 2015

Myslim,ze je to normalne v ramci vyvoja kostry..najprv maju deticky nohy do o,potom myslim okoli mladsieho skolskeho veku sa zasa menia na postavenie do x a k puberte sa "rovnaju"vo vacsine pripadov..myslim,ze som to tak niekde citala..moj maly.ma 16mes.a tiez nohy do o🙂

tjaden
27. nov 2015

@denisse1311 aj ja mám nohy do o 😀 a dokonca pravu viac než ľavú 😀 ono to vyzerá akoby kosť nesmerovala do kolena ale niekde mimo a absolutne neviem spojiť nohy k sebe 😠 ...neviem či to rodičia zanedbali keď som bola malá ale na fotkách to vyzerá hrozne, zakaždým musim dať jednu nohu pred druhú nech to nevidno

civediamo
6. nov 2016

@denisse1311 Ahoj upravilo sa to? Môj tiež má do o nožičky a nastupuje dosť na vonkajšiu stranu nôžky, tak sa začínam báť. chodí 2 mesiace

denisse1311
autor
6. nov 2016

@civediamo ahoj ano som velmi rada ale upravilo sa to vsetko krasne samo. Bola som z toho dost nestastna lebo na dievcatku to vobec nevyzeralo dobre ale postupom casu sa to upravilo a dcerka ma krasne mozky ani naznak toho ze by tam bolo nejake O.

kristinka86
6. nov 2016

@civediamo Určite sa to môže upraviť. Syn mal tiež nohy do O, až sa z toho manžel smial. A potom sa mu zmenili do X a zas mal dôvod sa smiať. Nedramatizovali sme to vôbec, upravilo sa to samo. 😉 Skôr som to pripisovala tomu, že mal široké balenie, potom bol dlho "šatkovaný", takže nôzky stále naširoko. Ale ako čítam, tak je to úplne bežný jav, ktorý s týmto asi ani nesúvisí. 😅 😉
Dcérka nôžky do O napr. nemala.

civediamo
6. nov 2016

@denisse1311
@kristinka86 Ďakujem za odpoved velmi ste ma upokojili 🙂