13 ročnému synovi zabieha oko. Čo mám robiť?

erika38
20. máj 2013

ja mam 13 rocneho syna 🙂 jeho lave oko mu zabieha☹ bola som na vysetrenie s nim ale doktorka mi povedala ze to chcu spravit operacne! ☹ ja som to odmietla lebo sa bojim ze sa mu to zhorsi ! ☹ niekto mi poradte co mam robit? moj syn uz nechce nosit okuliare a ja nie som rada ked moj syn je smutny ☹

googlinqa
20. máj 2013

a od kedy mu zabieha? od malicka, ci?

ivuska027
20. máj 2013

To, co by mu urobili, je bezny zakrok, co sa robi aj uplne malilinkym detom. Skratia mu akomodacny sval na tej strane, kde mu to uteka. Ja by som sa teda nebala asi 😉

sissy27
20. máj 2013

v prvom rade si sa mala opýtať lekárky, čo tento zákrok obnáša, aké sú riziká, ako sa to oko po operácii upraví, aká dlhá bude rekonvalescencia a podobne, a nie hneď odmietnuť len čo počuješ slovo "operácia" ... odmietla si a vlastne ani nevieš čo 😝 predpokladám, že dr. si to nevymyslela ako program na voľné doobedie, ale asi vie, prečo toto navrhla...

simsalabim
20. máj 2013

Erika moc nechapem, preco sa bojis operacneho zakroku, ze sa "to zhorsi". Pri takomto type operacie sa oka ako takeho lekar nedotkne, upravuje sa len okohybny sval - mam to za sebou s jednou dcerou. Lekarka vam nevysvetlila, co operacia obnasa? Tazko ti tu niekto na fore poradi, skor len poise svoju skusenost ci nazor. Odkedy syn skuli? Asi mu zabieha oko dovnutra, ked pises o noseni okuliarov. Urcite je lepsie oko skorigovat cim skor, pri dlhodobom nerieseni prichadza tupozrakost. Inak operacia sama o sebe je pohodovka, jeden den prijmu, druhy zoperuju (kratka zalezitost, cca 40min aj s prebratim z narkozy), treti den pustia domov...oko je krvave (teda cerveny kutik oka) este cca tyzden-dva, ale bolesti nie su. Obmedzenia ziadne, okrem toho, ze do oci by nemala ist voda (teda plavanie a tak) a prve dni ani prudke pohyby, aby sa nepotrhali stehy. Vazne to nic strasne nebolo, nemas sa coho bat.