14 mesačné dieťa chodí po špičkách

darja27
19. máj 2021

Žienky,dnes som si všimla,že môj 14m syn chodí po špičkách 🙄väčšinou pravou nôžkou,potom oboma....ale vzápätí zasa normálne ...postrehli ste to niektorá tiež ? My máme v okolí takého lekára ,že akoby som tam ani nešla,bohužiaľ.

jaga18
19. máj 2021

Keď sa vie pekne postaviť na celú nozku, tak to bude len zvykove. Pomôže pevná obuv, v ktorej sa na špičky nepostaví, ani keby chcel 😀 skús mu pohybat koľko mu pusti achilovka, až to ide pekne, naozaj nie je dôvod na paniku. Až ju má tuhšiu, treba masírovať, pocvicit s ňou. Až by bola skrátená, to by, sa ani na celú nôžku nepostavil a nevedela by si mu ju vyrovnať, treba vyhľadať ortopéda. Čím skôr sa začne rehabilitovat, dlahovat, tým väčšia šanca vyhnúť sa operácii.

darja27
autor
19. máj 2021

@jaga18 ďakujem🙃 on sa pekne postaví a behá normálne len ,on to tak strieda.Vsimla som si to až dnes,predtým to nerobil.ale skúsim tie papučky 😁

alvaluka
19. máj 2021

@darja27 nasa mala v podobnom veku sa tiez davala na spicky, ale potom to preslo, mozno do 3 tyzdnov maximalne mesiaca. Sla normalne a potom zrazu na spicky a potom zas normalne, asi jej to prislo zabavne, netusim.

darja27
autor
19. máj 2021

@alvaluka presne tak🙃😀

gbgb
20. máj 2021

@darja27 objavil, ze vie aj take 🙂 to ho prejde, ked zacne viac chodit.