Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

14 mesačný syn veľmi plače pri čistení uši

tina2010
31. júl 2014

Ahojte, prebehla som MK, ale nenasla som nic o nasom probleme, tak vytvaram novu diskusiu. Vopred dakujem vsetkym za komentare.
Moj 14 mesacny syn STRASNE place, ked sa mu snazim vycistit uska. Ale hrozne, az ma fialove pery, takze predpokladam, ze ho to fakt boli a nie je to len nezmar, ze mu je to neprijemne. Mala niektora z vas podobny problem s dietatkom? Este raz dakujem za vase postrehy.

mijunik
31. júl 2014

@tina2010 ahoj, ako mu čistíš ušká? Vatičkou na paličke vytieraš zvukovod? To sa nemá robiť, čistiť sa má len to, čo je vidieť, v podstate asi len tak "vymetať" tie mazové špinky von. Ušká majú samočistiacu schopnosť. Inak ten maz môžeš zatlačiť dovnútra a budú mu to musieť vyšpricovať (vypláchnuť prúdom vody) u lekára. To som sa dozvedela až pri vlastných deťoch, mňa tiež vždy bolelo, keď mi rodičia čistili uši. Bol to veľmi nepríjemný zážitok, tak sa Tvojmu synčekovi ani nečudujem. Nečisti mu ušká a bude spokojný. 🙂

keziah
31. júl 2014

@tina2010 ja som kedysi citala nazor jedneho starsieho pediatra, ze dietatu netreba usi cistit nicim mensim, ako je tvoj laket. ako mu cistis uska? vraj do usiek by sa detickam naozaj nic strkat nemalo, ziadne vatove palicky, iba vonkajsok uska staci udrziavat cisty.

jankastubka
31. júl 2014

Suhlas s babami. Moja ma tiez 14 mes a cistim jej len ked jej vonku nieco vidim, tak prstom vyberiem. Inak nic.

sissy27
31. júl 2014

@tina2010 presne ako píšu baby - ucho má samočistiacu schopnosť, stačí len vytrieť vonkajší zvukovod (ušnicu)... pravdepodobne si mu zatlačila maz príliš hlboko, vytvorila sa "zátka" a pod ňou môže vzniknúť aj zápal, zrejme ho to tlačí... takže na orl, tam mu to vyčistia (zvyknú vycucnúť takým prístrojom) a určite ti aj poradia, ako sa o ušká starať... a rozhodne nie žiadne spreje a podobné somariny !

cerez
31. júl 2014

Nepíšeš ako čistíš ušká. Ja som čistila svojim malíčkom omotaným plienkou a utrela ušká. Dočistila som tyčinkou, ale len záhyby. Nikdy som nečistila vchod, lebo sa tak zatláča ušný maz a ten po čase spôsobí zátku. A to potom je riadna bolesť. Manžel by mohol o tom napísať "horor"!

lenuska6666
31. júl 2014

Ja cistim len tou palickou co je pre deticky,taka hrubsia vaticka,dostane sa len na zaciatok uska vobec nie hlboko.,,

janikes
1. aug 2014

kamoska robi na detskom ORL a nielen deti ale ani my by sme si nemali podla spravnosti cistit usi 😀 . Len ako pisu ostatne baby, len to co trci treba zotriet

veriiii
1. aug 2014

ja ked vidim,ze ma vela mazu uz, tak kvapnem na tycinku olivovy olej (mam na to kupeny maly z lekarne)a tym pretriem- olej to rozpusti ..kamoska cistila uz novorodencovi kazdy den..:-0

Tu začni písať odpoveď...

Odošli