14-ročné dieťa má Covid-19

9. dec 2022

Dobrý deň, moja 14 ročná dcérka sa ráno zobudila s bolesťou brucha. Čaká aj svoje dni, tak zostala doma. Pred obedom jej stúpla teplota na 37,7 tak som ju otestovala. Pozitívna. Prosím vás aké lieky si pripraviť kľudne aj do zásoby? Máme Paralen, Ibalgin, stoptusin, C, D. Ako sa prejavujú ďalšie príznaky? Ešte sme to nemali, teraz ona priniesla zo školy. Očkovanie sme podstúpili minulý rok v lete, čiže akoby sme už asi ani neboli očkovaní. Lekárka nám už nedvíha. Ako prežiť víkend? Stresujem, ja viem. Budem rada za vaše skúsenosti a ako ste zvládli vy. Teraz je ešte stále omikron variant?

autor
9. dec 2022

A ešte otázka. Svokra to mala v júli toto leto a je u nás. Je nejaká šanca že to nemusí chytiť? 😟 Môže mať ešte z leta imunitu?

januska12323
9. dec 2022

To je tak 50:50 môže mať mierne príznaky a nemusí, môžu to ostatní chytiť a nemusia.

tinka_1807
9. dec 2022

Fakt veľmi stresujete. ;) ... Ak ste aj boli očkovaní, tak už bunkovu imunitu máte. Okrem toho tieto varianty už nebývajú také silné. Proste ako pri chrípke - ležať, liečiť sa, klubový režim, vitamíny a pozitívne myslenie ;) ... My sme mali naposledy v auguste. U každého člena rodiny 2 dní pomerne vysoké teploty a slabosť - treba ležať a oddychovať. Ja som aj vracala + bolesť hrdla. U každého bol prelomový cca 3-4ty deň, kedy už začínalo byť lepšie a do týždňa sme boli v podstate fit ;)
Svokra to môže chytiť a nemusí ... To ti nikto nepovie, záleží od variantu aj jej imunity ... Každopádne netreba stresovať. A

guiseppinka
9. dec 2022

Svokra moze chytit, nemusi. Tebe staci nurofen a paralen na prestriedanie, cecko a decko. Moze jej vybehnut teplota aj na 40 a potom bude ok... Moze jej "skoro nic nebyt" a moze "umierat"... Prajem co najlahsi priebeh

patus_2
9. dec 2022

Tak pri teplote nad 38,5 alebo pri bolesti hlavy, svalov, kosti jej daj paralen. Taktiež vitamíny C, D a môže aj zinok, to si dajte aj vy ostatní
A hlavne nestresovať. Čakaj aké príznaky budú a podľa toho sa zariadiť 🙂

anjelicek26
9. dec 2022

Svokra moze chytit - nemusi a terajsie varianty corony su proste prechladnutie... liecis symptomy ( u mojich len bolest hlavy, upchaty nos, jeden den teplota...)

diewcatqoo
9. dec 2022

Nestresuj, je to choroba ako kazda ina. Aj pri chripke takto stresujes? 🙂
Maj nachystane nieco od teploty, od kaslu, pripadne nieco na bolest hrdla alebo ak su traviace tazkosti, tak nejaku nospu alebo zivocisne uhlie. Ja som ockovana 2x a aj tak som mala covid 3x a zakazdym s inym priebehom. Svokra to chytit moze a nemusi. To, ze mala covid v lete je bezpredmetne.

luccija
9. dec 2022

Davaj aj zinok, nam odporucili kupit imunoglukan.A len znizovat teplotu a ziadny stres.Ak by mala velky kasel ci velke bolesti hrdla, ucha ja som mala…dostane ATB.Cecko zvys na 1000 mg a zinkorot aspon 25 mg a d vitamin
Svokra to je 50/50 ci ochorie

luccija
9. dec 2022

My sme mali skor bolesti hrdla ziadnu teplotu

vikusjk
9. dec 2022

My sme neockovani a prekonali sme covid teraz v oktobri, dcera (10) to z nas niesla najlepsie, najrychlejsie ju to preslo. Mala dva ci tri dni teplotu do 38. Lieky jej dr nedala ziadne, len klasika od teploty a vitaminy - C, D, Zinok. Ja som jej kupila este Imunoglukan Akut, ten sme brali aj my s muzom. A hlavne klud, nenamahat sa, lezat a veeeeeela caju s medom a citronom. Drzim palce, bude to dobre 😉

nevenka
9. dec 2022

@anjelicek26 no nemusi to tak byt, my ame mali riadne zle stavy, hlavne ja a maly 19 mesacny.
Ale pri 14 rocnej by som uz takto nestresovala, uz 7 a 9 rocni mi to zvladli dobre, ale ja som nevladala fungovat 3 dni, no nejak som sa musela prekonat, ked drobec mal nezrazitelne horucky do 40,5 cele 3 dni. Uz som sa chystala s nim do nemocnice 😪

autor
9. dec 2022

Maminky ďakujem vam veľmi pekne za povzbudivé slová, ja som veru taká, že stresujem aj pri chrípke čo sa deti týka. Ešteže máme za sebou už všetky skolkarske bacily, to som sa aj naplakala niekedy 😀 inak jej je zatiaľ dobre, išla sa zahrať na počítači lebo že pri mne je nuda 😂 pubertiacka moja malá 😀

euka210
9. dec 2022

Fakt stresujete, omikron je uz len taka lepsis viroza...vitaminy a panadol proti teplote.
Manzel mal este bristky variant so synom a pred rokom sme mali deltu...on so synom negat.cely cas , ani im nic nebolo. Ale su i taki, co po pol roku mali druhy krat.
Nase deti par dni teplota a boli ok.

maryetta
9. dec 2022

Mam doma 2-rocne a 5-rocnu. Mali sme minuly tyzden. Teploty mali 38,5-39,2.
Takze klud. Nadych vydych.
Keby nieco volaj na pohotovost a poradia ti. To co si pisala su zakladne lieky ktore jej mozes davat.

maryetta
9. dec 2022

A este dodam. Moze a nemusi jej to rozhadzat cyklus. Alebo mat silnejsie a pod.

autor
9. dec 2022

@maryetta ďakujem no teraz ma zarazila odpoveď na mail od našej doktorky. Že mám striedať každé 4 hodiny Paralen s ibalginom aj keď teplota nebude a do pondelka bude fit. Myslela som že lieky dať len keď bude teplota.

matabb73
9. dec 2022

Vitamíny a lieky na teplotu zatiaľ stačia. Ak bude mať kašeľ, tak niečo na kašeľ, ak nádchu, tak niečo na nádchu. Moja dcéra má 14 a my sme mali na začiatku leta. Brala len to, čo som písala. Syn mal tri dni 39 a silný kašeľ, ten skončil na antibitikách. Netreba dopredu stresovať. Liečiť ako chrípku. Na ochranu prekonania by som sa nespoliehala. Je to už dlhá doba odvtedy.

patus_2
9. dec 2022

Lieky dávaj len keď bude mať teplotu alebo bolesti. Inak každé 4 hodiny je to zbytočne, pokiaľ nieje vysoká teplota alebo silné bolesti ...

palomka
9. dec 2022

Nám tiež povedala brat paralen 3x na deň aj keď nebude teplota, že,, sťahuje,, ten covid 🤷‍♀️

maryetta
9. dec 2022

Ja som brala tiez paralen 3x na den. Ale tak mna bolelo cele telo. Nohy. Hlava.a popri 3 detoch som musela fungovat.
Kym nebude mat viac ako 38 alebo ze sa bude stazovat na bolesti. Inac by som nedavala.
Ale dnes jej mozes dat na noc nech si aj oddychne. Nevies ako bude jej telo reagovat.