Synček má vysoké horúčky

20. dec 2022

Synček má od včera horúčku,na obed mal 37,5 no večer mal až 39 teplotu. Dala som mu nurofen sirup,do rána z toho vyspal. Dnes cez deň doobeda v poriadku,na obed zas 37, 5 a teraz večer zase 39 teplota. Stretli ste sa s takýmto? Nič insie mu není,len tá teplota. Mám s ním ísť k doktorke a čo by mu predpísala,keď na teplotu je len nurofen a panadol sirup,asi insie mi neporadí. No neviem z čoho môže byť takáto vysoká teplota z ničoho nič?

zuzankkaa1
20. dec 2022

Chrípková sezóna, je toho plný internet. Prečítajte....

klarissa25
20. dec 2022

Hlavne nechoďte k dr...véd je chripkova sezóna...

hennyinnsbruck
20. dec 2022

Z virusu.prejde to neboj👍

marianarem
20. dec 2022

Vela viroz ma ako.jediny priznak teplotu, nie je to nic nezvycajne. Niekedy sa dalsie priznaky po par dnoch objavia. K doktorke zatial ist netreba. Ak mu to vies zrazit a prijima tekutiny, tak doktorka aj tak nic ine neporadi. Chodi sa az ked teploty trvaju nezvycajne dlho alebo ak sa nedaju zrazit.

patka06
20. dec 2022

Úplne normálny priebeh virozy /chrípky.
K doktorke ak by teploty neustúpili ani na 3. deň
Zatiaľ len oddych, dostatok tekutín ak je teplota nad 38 - 38,5 podať lieky na zníženie

zuzinka888
20. dec 2022

Znamena to, ze imunitny system zacal bojovat s " nepriatelom. Lieky a sirupy podavat podla vahy dietata ak je hocucka 38,5 + dostatok tekutin v malych davkach a vitamin c- nastruhat jablcko hrusku. Ak nie su ine tazkosti k lekarovi nemusis. Choroba skoro vzdy zacina teplotou poobede/ vecer/ v noci. Rano su deti skoro ok- ale nepodcenovat treba kludovy rezim.✊

macik34
20. dec 2022

Neviem, koľko má rokov. Nám sa osvedčil Paralen+ kombinácia ibalgin200. Po 4 -6hodinach. +Obklady a chladná voda - veľa vody

autor
20. dec 2022

@zuzankkaa1 Predstav si že čítam.
No málokedy býva chorý,tak sa pýtam tu o radu či ísť s teplotou k doktorke alebo čakať ako sa to vyvinie

luccija
20. dec 2022

Čakať...teplotu znižovať k večeru vždy teplota vybehne hore.Ked ju nemá celý deň je to ešte dobre.Nepises ako veľky môže ho aj hrdlo bolieť, uši...teraz pri tejto chrípke viróze sú hnusne kasle

gajdosovci
20. dec 2022

U nás to iste. Syn teploty len k večeru.. Volala som s doktorkou, vraj majú deti, čo majú aj 8 daní teploty. Ak to neprejde, v piatok mame prísť. (Predsa idu sviatky) Dnes je 4 večer čo má teplotu.

autor
20. dec 2022

@luccija 3 rokov má malý

majka1921
20. dec 2022

Teraz je velka chorobnost, k lekarke by som sla len v nevyhnutnom pripade. Teplotu znizovat, sledovat celkovy stav dietata - ci nema bolesti, nechutenstvo, malatnost. Deti celkovo teploty znasaju lahsie ako dospely, moja mala aj pri 38,5 vyzera ze nic :D mne lekarka povedala, ze pri niektorych virozach moze byt teplota az 6-7 dni. A dolezite je, ci sa da zrazit + celkovy stav dietata. teplota je len priznak, nie choroba. Skore uzdravenie!

deedol
20. dec 2022

nesla by som hned s teplotou, pockala by som par dni. moj maly (4r) mal v lete takyto covid - len vysoke teploty dva dni a nic ine.
teraz je aj chripka, aj ta moze mat podobne priznaky. mozno sa casom prida sopel/kasel.
drzte sa.

marca12
20. dec 2022

Zavolaj zajtra doktorke a porad sa s cim kombinovat nurofen pri vysokej horucke. Ak je vysoka horucka treba davat zabaly na clenky a zapastia.

zorkahorka
20. dec 2022

Uplne normalna situacia, len s nim nikam nechod! Mozno sa mu coskoro pustia sople, rozkasle sa. Ale s tym si tuez poradis sama doma - kalciovy sirup, stoptusin/mucosolvan, zvysene davky vitaminov a nasivin do nosa. A... ak syn neplace od bolesti,nue je nevyhnutne podávať nic od teploty a bolesti. Telo si s horuckou poradi samo.len treba vela pit

lb1984
21. dec 2022

Určite by som riešila s MUDr. Minimálne by som volala. Ide štedrý večer tak aby ste na pohotovosti neskončili zbytočne. Našej tak začala chrípka ale s tým ze poobede teploty 37,5, a nasledujúce ráno 39-40. V pondelok sme zbehli k MUDr len na crp, v stredu aby nás pozrel lebo teploty aj keď sa predlzoval interval nezmizli mali sme od pondelka medzi 37,5 az 38,6. MUDr ju fyzicky vyšetrili a nasadil atb lebo sa mu nepáčil klinicky stav (v pondelok nám ich predpisal do zálohy ak by teploty neustupovali). Nasadila som ich deň na to a chvála Bohu za atb lebo malej to sadlo na dutiny a uško. V okolí nemám nikoho kto by túto chrípku zvládol bez atb. Aj neterka na nich skončila po 8 dňoch. Proste je to pliaga. Tak radšej konzultuj ako vyčkávaj. Toto není nadcha. Keď som videla ako sú všetci rozbity- priateľ ze naposledy tak chorý bol keď bol malé decko a priebeh u každého ako cez kopirak, sada to na priedušky alebo hlasivky, alebo uši 🤗

jesenzima
21. dec 2022

To je normálne. Syn mal teraz trojdňové horúčky, takmer 40 každý deň, a už mu to prešlo.. a nastúpil kašeľ... Ja sa riadim tým, že ak do 3-5 dni sa stav nezlepšuje, volám, píšem dr.

autor
21. dec 2022

Ahojte,tak dnes od rána som skúšala volať detskej dr,nezdvíhala. Malý ráno ešte mal horúčku,no zlepšilo sa to. Teraz už behá hra sa ako keby mu nič nebolo. Som zvedavá čo bude večer,či mu zas vystúpi horúčka.

sasanka605
21. dec 2022

Tak 39 je nic oproti tomu co teraz beha medzi detmi. Ak ju vies zrazit, nesla by som k doktorke. Ak navyse pije a je normalne tak len pockat. Skus domaci crp test kupit ak tak

autor
21. dec 2022

@sasanka605 Majú ten crp test v lekárni? Ako sa to robí a čo sa s tým sleduje? Prvýkrát to pocujem

patka06
21. dec 2022

´CRP test kúpiš v lekárni alebo aj DM drogéria ho máva, návod na použitie je v balení
Zisťuje sa ním či sú potrebné ATB alebo sa jedná o vírusovú infekciu

kvetinka75
21. dec 2022

autorka a čo tak miesto vypisovania sem zavolať dr. Telefon snáď zodvihne.

remog
21. dec 2022

My sme si takto týždeň mysleli,že "len chripka", tiež týždeň "len teplotoval" malý. Nešli sme k Dr, ved to prejde. Skončil so zápalom pľúc :( odporúčam nezanedbať..

remog
21. dec 2022

@zorkahorka náš neplakal, bol čiperný, tiež sme si hovorili,že netreba nikam chodiť,ze to len chripka. "Len" teplotoval týždeň. Skončil zo zápalom pľúc.

autor
21. dec 2022

@kvetinka75 Treba čítať čo som písala o niečo hore vyššie. Že od rána som volala detskej no nezdvíhala a teraz už neordinuje len do 12tej

autor
21. dec 2022

@patka06 Ďakujem za vysvetlenie

remog
21. dec 2022

@lb1984 presne ako píšete. Ja som si najprv tiež myslela,že to prejde. Malý mal "len" horúčky. Skončil so zápalom pľúc,ja 2 týždne na dvojkombinacii ATB. Rozhodne netreba zanedbať, toto nie je obyčajná chrípka,na akú sme boli zvyknutí....

remog
21. dec 2022

@hennyinnsbruck nedávajte prosím takéto rady. Nemôžete tušiť,ci je to vírus. Nám výborná lekárka cez telefón tiež radila ostať doma a vyležať podľa príznakov. Naozaj inak výborná lekárka. Ale malý skončil so zápalom pľúc. Ja 2 tyzdne na ATB. Toto nie je obycajna chrípka,na akú sme boli zvyknutí:(

autor
21. dec 2022

@remog Uvidím ako sa to ďalej vyvinie,nechcem ani zanedbať,ani príliš to riešiť.

zorkahorka
21. dec 2022

@remog ved ale ked teplotuje tyzden, jasne,ze uz volam dr,pre boha!