Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

18 mesačné dieťa nechodí. Je to normálne?

natalinka25
3. aug 2020

Je to normalne keď ma dieťa 1rok a 6mesiacov a nechodi?

lenuliatko84
3. aug 2020

Myslim ze na tvojom mieste by som ti riesila.viem ze kazde dieta je ine,moj chodil v 10 mesiacoch.ale toto mi pride uz naozaj neskoro

daniela1911
3. aug 2020

Pediatrička čo hovorí?

majah212
3. aug 2020

Nasa mala zacala chodit par dni pred druhymi narodeninami. Pre istotu nas vsak poslal pediater k neurologicke. Ta len pozrela zo stola na nu ako kraca za jednu ruku (nevodili sme ju) a povedala ok a predpisala zelezo (mala znizene). Ak sa dcerka postav o stol, preruckuje, stvornozkuje tak je len otazkou casu ked zacne. Ak chces mat istotu spoment to pediatrovi

pribinak
3. aug 2020

Určite by som riešila neurologickú a fyzioterapeuta. Zdravé 18 mesačne dieťa už chodiť má. Treba skontrolovať svalovy tonus.

bambulienka25
3. aug 2020

Ano jansom zacala v 2 ci v 3 r

lucka_ke
3. aug 2020

málo informácií - štvornožkuje? sedí, otáča sa? má nejaké neurologické problémy?

mogaa
3. aug 2020

@natalinka25 pokiaľ štvornoškuje a začína sa stavať, tak to nerieš.....je len otázka času kedy začne....ak ti ale neštvornoškuje alebo sa nezačína stavať popri nábytku - treba to povedať pediatrovi, pošle ťa rehabilitačnému lekárovi a ten zhodnotí či cvičiť alebo čakať...

janulka257
3. aug 2020

@natalinka25 do roka by sa dieťa malo postaviť a chodiť do roka a pol. Ale u predčasne narodeného bábätka to môže byť oneskorene

sunny8
3. aug 2020

Moja začala chodiť na 22 m

deti95060810
3. aug 2020

áno, je to už hraničný termín.... všetko neskoršie termíny sú už brané ako neskoro.... Určite to treba riešiť s pediatrom....

amelie2017
3. aug 2020

@janulka257 do roka by sa malo dieta posadit, nie postavit. Ale ano, rok a pol je hranicny termin. Radsej by som riesila s dr, ale ak stvornozkuje, stavia sa alebo chodi popri nabytku, vsetko by malo byt ok.
Nasa si sadla ako 7 mesacna, prakticky odvtedy sa stavala a skusala behat popri nabytku, ale chodit zacala az ked mala 1 a 2 mesiace.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli