19 mesačná dcéra má asi žihľavku

miselar
13. máj 2021

Ahojte maminky, dcéra má 19mesiacov už tretí týždeň sa trápime asi zo zihlavkou.. Minulý rok mala taký jeden flk pod lickom keď sa oteplilo. Dostala fenistil kvapky a zmizlo to. No menila som prášok a boli sme v prírode chytala kvietky a niake suché porasty. Keď sme sa vrátili bola vyhadzana tvar hlavne a ruky. Veci som všetky oprala v prášku ktorý používame od narodenia... No a odvtedy sa mi vyhadzuje foto dám. Začne to malou bodkou skončí to ako Lev stipancomdo dvoch hodín zmizne alebo sa to zmierni a takto to ide dookola. Pediater nám predpísal fenistil kvapky že nič iné sa jej nemôže dať keďže je mala. A ze mam ísť na alergo. Sme objednaný ale až na 10.6..tie vyrážky natieram sudokremom. Co mam robiť je to žihľavka? Co jej mam dávať jesť keď predtým jedla jahody banán pomaranč a nemala žiadne vyrážky. Jedlá aj cok. Miláčik a nemala tiež... Ja uz neviem co mam robiť

miselar
autor
13. máj 2021

Ešte zasielam pár foto. Robí sa jej to všade.

mariska1989
13. máj 2021

Takto mi to nepríde ako žihľava ale ak to vyzerá ako keď by ste sa poprjlili tak to bude ono ...a nemôže vás dr dať ako akútnych? Poprípade zájsť na pohotovosť a tam sa posuniete šikovnejšie . Sudokremom by som to nenatierala keď už tak tak fenistil krém a plus tie kvapky .

miselar
autor
13. máj 2021

@mariska1989 ja som mu posielala fotky a povedal ze to je žihľavka. Ze mam dávať fenistil nič viac a objednať sa na alergologiu. Pohotovosť mame 50km a nechce riskovať nakazenia sa. Bojím sa aj aby mala neochorela. Ale toto nieje poprhlenie. Jej sa to objaví o hodinu zmizne potom sa jej to zase objaví a niekedy to nemá pol dna a zase sa vyhadze

denda007
13. máj 2021

@miselar áno môže to byť žihlavka. Mávam takéto príznaky. Mne sa spúšťa keď mi je teplo, alebo mám strach, tak ju moc neobliekajte nech sa nepotí Držím palce nech vám ju správne podchytia.

miselar
autor
13. máj 2021

@denda007 ďakujem. Práveže ju neobliekam niako moc prehnane. Obliekam ju podľa seba. Čiže doma ma len legíny a body s dlhým rukávom ktorý vrhnam. Och dúfam ze to vymiznr a už nikdy sa nevysype lebo som z toho nešťastná.

nina37
13. máj 2021

nasa mala to ked mala 2r2 mes,boli sme aj v nemocnici chceli nas hospitalizovat,odmietla som,dostala injekciu a isli sme domov,ja som jej davala ditiaden par dni a ako prislo tak odislo

miselar
autor
13. máj 2021

@nina37 a mali ste aj teploty? Lebo na základe toho vysevu vás chceli hospitalizovať? Mne Dr povedal len fenistil kvapky a ísť na alergo nehovoril nič iné.

nina37
13. máj 2021

teplotu sme nemali,ona sa len skrabala,2 noci mi nespala vobec len som ju musela skrabat a pytala kazdych 5 minut mlieko co nevedela a nemohla spat,bola nervozna,boli sme na koznom dala fenistil a kortikoid zarabani masticku-absolutne nic nepomohlo,za 2 dni som sa tam nanutila a ze ona nevie co robit a ako nadavkovat tak malemu dietatu lieky,tak nas poslali na alergo do nemocky,tam hned pichli injekciu a odisli sme,odmietla som hospitalizaciu,uzivali sme inak ditiaden 1/2tabl a ze keby nezaberalo aj celu tabl mam dat na den,par dni uzivala ditiaden a preslo to zo dna na den,4 dni to asi cele trvalo

nina37
13. máj 2021

a ano na zaklade toho vysevu nas chceli hospitalizovat,mala bola cela cervena najprv flaky vsade potom cela ako obarena

miselar
autor
13. máj 2021

@nina37 aha a aj jej mizli tie vyrážky? Lebo mala sa vyhadze a potom zmiznú alebo sa zmenssia na mini fliačky. Neskrabe sa. Občas je nervoznejsia a stále by ceckala cicik. Tak neviem. A ten ditiaden je na alergiu ci?

miselar
autor
13. máj 2021

@nina37 aha takže to mala viacej ako moja na foto? Normálne mam strach bojím sa o nu

nina37
13. máj 2021

ano ditiaden je na alergiu,je silnejsi ako fenistil,syn ho braval pravidelne od mala je alergik,ona potom mala krasne ciste cele telicko,inak ona je atopik ako starsi takze teraz mame ekzem slabsi,ale ta zihlavka bol des

nina37
13. máj 2021

ona mala flaky po celom telicku,na tvaricke,kolovalo jej to vsade az bola cela cervena,v nemocnici boli vyplaseni ale nastastie ditiaden nam zabral a naozaj to trvalo par dni,nezistili sme nikdy z coho co bol spustac,mudr obvodna vravela ze to mohol byt v dany den kombinacia potravin ktore sme jedavali ale zrovna nezapasovalo,nezistili sme,proste prislo a odislo

lelab01
13. máj 2021

Nám sa takto malá vysypala po očkovaní MMR vakcínou- dostala alergiu. Doktorka nám odmietla uznať, že je to z očkovania. Tiež predpísala fenistil...občas sa jej to znovu objavuje a vtedy jej to natriem 100% prírodnou nechtíkovou mastičkou. Zdá sa mi, že jej to pomáha.

kukulienka83
13. máj 2021

@miselar ahoj, môj malý mal zihlavku aj sme boli na Kramároch, všetky možné testy,valergie nič sa nepotvrdilo. Proste napísali akútna zihlavku. Jemu aj prsty spuchli, našťastie neopuchal z vnútra. Keď si to vygooglus, v 90% sa nepríde na príčinu zihlavky. Tiež sme brali lieky na alergiu, chodíme tam s iným problémom. Ja by som zavolala a povedala že je to akútny stav, nech vás vezmú neodkladne.

nina37
13. máj 2021

ano inak zabudla som dodat podstatnu vec,pred 2 tyzdnami ako sa vysypala sme bola ockovana ale mudr vravela ze z toho to urcite nie je😀ale pred ockovanim vravela ze teploty nebudu ze sa moze max vyhadzat😂

matabb73
14. máj 2021

V skupine Zdravotnici na MK je kožná lekárka, skús tam napísať. Mne to príde ako atopický ekzém.

mariska1989
14. máj 2021

@miselar moja malá žihľavku ale teda ona to mala fakt ako poprhlene červené moja až plakala . A nezačali ste jesť niečo nové ? .poprípade by som ju okupala v repiku aj pár x za deň ono jej to nezmizne úplne a možno ako sa spoti trochu tak sa jej to znova vyhodí