2,5 ročná dcérka je často chorá a nechce brať lieky

ivet37
3. jan 2015

som stoho zufala lebo mi odmieta ako kolvek vypit antibiotika alebo sirup od kaslu viete mi dako poradit zo starsim synom som taketo nervi nemala. vopred dakujem

natalym
3. jan 2015

Aká stará je dcérka?

muchacc
3. jan 2015

každé dieťa je iné netreba porovnávať,a keby ste skúsila že ak to vypiješ dostaneš odmenu,obľúbené ovocie 😉

tajka1986
3. jan 2015

Ked nie po dobrom tak po zlom. Chytit hlavu otvorit usta a naliat. Co ine ti zostava. My sme msli takyto problem so sprejmi na nadchu zo zaciatku. Potom uz pochopila ze po dobrom to bude lepsie. Tboja je o rik syarsia pochopi skor.

ivet37
autor
3. jan 2015

cerka ma 2.5r. musim jej to dat pozlom ako pises tajka ale stihne mi to vyplut a vymenny obchod ze dostanes...nezabera som stoho nervozna lebo choroba sa predlzuje nemam ako na imunitu jej davat sirup. ale ste zlate dakujem

natalym
3. jan 2015

Ja som dávala cez striekačku, sirup do striekačky a šup. Alebo skúste tabletky, možno by jej to lepšie išlo, moja mladšia nemôže sirupy, tak vždy pýtame tabletky.

ivet37
autor
3. jan 2015

@natalym aj ja jej davam striekackou ale asi budem muset pritvrdit dako tabletku drvite a do caju?

nikawero12
3. jan 2015

@ivet37 ja som dávala deťom tabletku podrvenú na lyžičke a ihned ju zapili čajom a ked nechceli piť sirup, tak jednoducho chytiť ústa a sirup tam naliť, ale našťastie málokedy som musela použiť takéto násilie 🙂

ivet37
autor
3. jan 2015

@nikawero12 tak to je stastie ja to mam stale ked je chora a boj plac prosikanie a aj nasilu dat a hlavne antibiotika

nikawero12
3. jan 2015

@ivet37 no čo už, niekedy treba aj "po zlotky", ved je to pre jej dobro.

babulka82
3. jan 2015

@ivet37 nasilu striekačku do ust a všetko naraz vstreknut ked inak nejde 😖 dat zapit čajikom a je to .

ivet37
autor
3. jan 2015

dakujem mamky 🙂 🙂 🙂

katka1981
3. jan 2015

@tajka1986, toto nejde u kazdeho, ja som to skusila a nepomohlo, ani u nasho psa to nefungovalo nikdy, dokonca prehltol a potom povypluval vonku. Ani danie do ust, upchanie nosa, ze dieta to reflexne prehltne aby sa mohlo nadychnut, ani to neslo. Nastastie nebrala ATB, takze ak liek nezjedla, nic sa nestalo. Ale ani vyhrazanie,nic nepomahalo. Jednoducho musela prist do veku, kedy bola rozumnejsia a pochopila ze musi a bolo.

zuzin78
3. jan 2015

@ivet37 jedine na silu. Ked budes davat nieco za odmenu nic s tym nedosiahnete, len ze dieta bude stale vymyslat. Ked to vypluje, dat jej to znovu, jasne ze uz trosku mensiu davku, a ak to znova urobi rovno jej treba povedat, ze pojde do nemocnice a tam sa naozaj s podavanim lieku nehraju. Deti musia otvorit usta ak nechcu tak na silu, podaju sirup a zapchaju nos a musia to prehtnut... Videla som to na vlastne oci a tak radsej moja mladsia sama otvorila ustocka ...

katka1981
3. jan 2015

@ivet37, skusit zmiesat s medom, mozno jej vadi chut. Keby som to nezazila doma, poviem ze to je rozmaznanost. A to nasa pekne vzdy vsetko jedla, lieky neznasala, ale preslo to vekom same.

werka_t
3. jan 2015

Mam podobny problem, ale u nas to nejde ani nasilu-to sa mi potom pogrca :-\

natalym
3. jan 2015

@ivet37 Drvíme dvoma lyžičkami a dáme trochu vody. No a naša nepije čaj, tiež z toho grcá. Pije len vodu alebo minerálku. Dodnes. Má 11 rokov.

danieli
3. jan 2015

Nas recept: Dieta na chrbatik, hlavu medzi kolena, jednou rukou držať rucky dole, druhou liecik do odmerky, vložiť cez kútik úst medzi líce a zubky, jemne spúšťať liecik po licku z vnútornej strany, takto je to nasilu, no prehlte, nevypluje