Ako dať zapiť 4-ročnému autistovi tabletku?

17. okt 2023

Ahojte idem si k vám po radu mám syna 4 ročného s diagnózou autista. Keďže to mame ťažké už len pri vyberaní jedla tak o tabletke ani nehovorím.. doktorka mu predpísala antibiotiká lebo už je vyše mesiaca chorý sirup antibiotiká nechce absolútne vypiť ani na lyžicu ani na striekačky všetko namna vypľuje a to pri ňom stojíme aj traja aby to vypil ale nejde to pri tabletke je to ešte horšie. Skúšala som mu pomrvit a dať do fľaše tabletku, lenže zbytočne radšej nepil celý deň ako by sa toho dotkol a to som viac aj sirupu dala aby necítil. Skúšala som pomrvit a dať na lyžičku z medom ale nechcel to vyskúšal na jazyk a vypľul. Potom som skúšala do striekacky dať a zas mu do úst dať ale nešlo to. Prosím vás už som zúfalá takto sa mi maličký nikdy nevylieči poraďte mi prosím nejakú metódu ako mu dať vypit tu tabletku alebo tak aby si to nevšimol. Ďakujem vám za rady 😊

prasiatko30
17. okt 2023

Znamej synovi museli atb pichat - v pripade krajnej nudze. Chlapec tiez autista a lieky nula bodov

loliki
17. okt 2023

Zjesť s banánom?

autor
17. okt 2023

@prasiatko30 pane bože dúfam že to nie lebo on by to nedal dostal by amok

autor
17. okt 2023

@loliki nejedáva mi banán

loliki
17. okt 2023

A prečo mu predpísali tabletky - 4 ročnému? Sirup v striekačke má väčšiu šancu.

ptvw
17. okt 2023

Tak čo zje? Do rozka strčiť, do šunky zabaliť nadrvený prášok , alebo aj spolu s lentilkami dajak zakamuflovat, ved nemusí vedieť ze tam ten liek ma, ja som môjmu keď nechcel stoptussin položila do toho lentilku a vravela ze nech rýchlo hryzie aby mal sladké ale teda chápem tvoj je starší plus dg... No neviem možno cez sladkosti nejak...

deniseee
17. okt 2023

Paci sa, tu je skusenost mamy, ktora ma syna autistu:

https://www.youtube.com/watch?v=pNDqeoE15-0
ptvw
17. okt 2023

@deniseee tak snáď vie autorka po anglicky 😁 ja by som ani prd nerozumela

anjelicek26
18. okt 2023

Tak 4 rocny ti tabletku v tej velkosti nezje ani keby autista nie je... striekackou zaklaknut pridrzat usta, ked zhltne vymojkat, tak sa to ked to streknes do boku proste vyplut neda. Alternativa je par dni v nemocnici s infuzkou... do ziadneho jedla ci pitia to nemiesaj, vobec nebudes vediet, ci tu davku zjedol celu alebo polovicnu a dva-tri krat denne ti to tiez neprejde aby ste dodrzali rozostupy medzi liekmi... syn je tiez auti, ale odtial potial, pri liekoch som nikdy nedebatovala, u neho to aj tak nemalo zmysel... ked bol starsi lieky zapijal v pohode, prevladla logika, ze mu je zle a chce aby mu bolo lepsie, pod kohutikom tecucej vody nad vanou do lica a tak to zhltol ani nevedel ako... ale u 4 rocneho utopia..

brezza
18. okt 2023

Moj je tiez autista, ale nastastie taketo problemy nema. Prehltne aj velku tabletku a to ma 4 roky. Radila by som ti ale postupovat tak ako radi
@anjelicek26 Nic ine nema vyznam skusat. Len to rychlo spravit a mat to hned za sebou. Tak ako som nevyjednavala pri umyvani zubov, tak by som to riesila aj pri liekoch.