Používame cookies. Viac informácií tu. OK

2,5 ročné dieťa má blok a nechce kakať

janabeli
2. máj 2016

Chcem sa vás Maminky spytat ci ste sa uz s tým stretli ze dieťa sa zablokuje a nechce sa vykakat. My sa uz týžden trápime ale vcera sme boli v nemocnici lebo uz 4 dni nekala ( ma 2.5 roka) a spravili jej krystir.... ale ráno jej zase trebalo a strašne sa boji nechce to vytlačiť von. Poprosím len seriózne odpovede. Dakujem

nikolet_89
2. máj 2016

@janabeli ja by som dala prehanadlo aby to nevedela udrzat, zaroven to zmakne tu stolicu takze ju to nebude boliet a sama zisti, ze to nieje take strasne a hlavne vela vela pit aby mala co najmaksiu stolicu nech nemusi takto fungovat dlhodobo

pribinak
2. máj 2016

prosim ta, prehanadlo jej nedavaj, ona sa musi naucit pracovat so svojim zvieracom. je to v jej hlavicke, pokial ma dobry pitny rezim, papa dost ovocia, zeleniny, vlakniny, tak je to otazka casu, kedy sa to nauci.
tu na konikovi je tato tema velakrat rozobrana, drzim palce

nikolet_89
2. máj 2016

@pribinak moja mala mala ten isty blok, raz kakala a bolelo ju to nevedela sa dostat skoro tyzden na wc dala som jej cipok neudrzala a isla takto sme to zopakovali asi 2-3x a potom zistila, ze kakanie neboli

janabeli
autor
2. máj 2016

Dakujem.. my sme jej davali sj cipok, prehanadlo, papa vela ovocia a je dobre zavodnena ale nic nepomohlo:( ale aj tak vam dakujem

senta_sofia
2. máj 2016

je tu viac takychto tem
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/zadrziavanie-stolice-2-5-rocneho-dietata/
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/dlhodoboby-problem-s-vyprazdnovanim-psychicky-blok-2/
Podla mna ju treba nechat, u nas sa nekakalo aj 10 dni... U nas to trva uz vyse 2 rokov, postupne sa to zlepsuje. Ak je to v hlave, treba to nechat hlavu, nech to vyriesi, urcite by som to neznasilnovala klystirmi a podobne... Tusis, co to mohlo spustit? Mala tvrdsiu stolicu v poslednej dobe? Oducate sa od plienok alebo nejaka zmena? Ci len z nicoho nic?

senta_sofia
2. máj 2016

@janabeli este som zabudla, skus sa opytat v lekarni na lactulosa biomedica, podobne zlozenie ma duphalac, ten je na predpis, cize jedine cez pediatra, zmakcuje stolicu, moze sa uzivat aj dlhodobo, na nacvik vyprazdnovania idealny, mozno skusit aspon dva tyzdne, ci na nu nebude zaberat, udrziava stolicu makku... prebehni tie fora, tam je X pribehov, skusenosti, rad, zbytocne sa opakovat

janabeli
autor
2. máj 2016

ona je uz davno odplienkovana spustilo sa to na velku noc.... cokoladove vajicka a potom prisla tvrda stolica a natrhnuty zadocek, tiez mala blok ale potom sa to samo rozbehlo nikdy nezdrziavala stolicu tak dlho max. 2 dni... ale teraz to bolo uz vela 5 dni. Na chirug. mi povedali ze ona to uz sama tu stolicu nevytlaci a treba krystir a ze to robia aj takym malym detom. Tak som zvedava co bude o 2 dni ked sa jej crevka naplnia.

senta_sofia
2. máj 2016

@janabeli skus tu lactulosu a cas, pevne nervy

bona7
2. máj 2016

Dobrý deň, my sme nedávno riešili podobný problém s trojročným synom, trvalo to mesiac, podávali sme mu vlákninu, duphalac a keď už bolo veľmi zle, že ho veľmi bolelo bruško a strašne plakal dai sme mu Easy lax,neviem či to poznáte, je to ako klystír pre deti, bolo to veľmi ťažké obdobie, už sme boli objednaní aj ku psycholigičke, avšak zo dňa na deň začal kakať sám, tak sme tam nakoniec nešli. Každý deň sme mu vysvetľovali, že ak nebude kakať budeme musieť dávať Easy lax a nakoniec sám povedal, že radšej budem kakať sám.

janabeli
autor
2. máj 2016

@bona7 ked ste dali krystir po akom case mal vas syncek dalsiu stolicu....my sme krystir dostali vcera a teraz neviem kedy mi mala mat dalsiu stolicu....

bona7
2. máj 2016

@janabeli Keď sme mu dali klystír Easy lax tak tú stolicu neudržal a vykakal sa do 10, 20 minút, v podstate to mu tak zriedilo, že stolica bola ako voda a môže sa užívať myslím aj dvakrát denne, ale súčasne s tým sme mu dávali vlákninu jedenkrát denne, ak budete mať záujem napíšem Vám aký má názov, pri aplikácii Easy laxu som konečník riadne natrela krémom a tiež je dobré podávať probiotiká

Tu začni písať odpoveď...

Odošli