2,5 ročné ďieťa si dáva vlasy do úst. Máte skúsenosti?

kalalajka
28. máj 2013

Dobry den, uz asi 1 rok si dcerka dava vlasy do ust, ci ked zaspava, alebo pred telkou.. Vie, ze sa nam to nepaci, ale aj tak to robi.. pytala som sa na to jej detskej lekarky, ale nic konkretne mi k tomu nepovedala, zevraj to prejde.. (to dufam,) udajne z tohu mozu byt nepekne zdravotne problemy, ktore mozu po rokoch skoncit operaciou.. kedykolvek som jej v stolici nasla vlas, niekedy nebol celkom von, tak som jej ho vytiahla (vlhcenou utierkou) a ukazala, myslela som, ze ju to odradi.. ale nie.. uz to trva cca 1rok, teraz ich vsak neprehltne, len si ich zmoli v ustach.. zrovna dnes ideme ku kadernicke na druhy pokus, mozno ked ich dame ostrihat, tak sa to tym vyriesi..

yidaky
28. máj 2013

No podla mna to ma len nejaky zlozvyk. Proste ako ma dieta dudlik na ukludnenie, ta vasa zmoli vlasy. Skuste to ostrihanie, snad to pomoze 😉.

sympa1
28. máj 2013

moja 5 rocna tiez zuje vlasy....upozornim ona prestane a neriesim

stanislavao
28. máj 2013

je to zlozvyk. ked bude mat kratke vlasy, nebude si mat ich ako zut. ked som bola dieta, robila som to aj ja.

skibaby
28. máj 2013

naša dvojročná to robí tiež 😖

ivuska027
28. máj 2013

Ostrihala by som asi vlasy, a ked nie, tak proste zakazat. Nenechala by som to len tak. Moj starsi sa vrtal v nose, asi v 3 rokoch to zacalo, trvalo to par mesiacov, neustale som ho upozornovala, no nic nepomahalo. Az som mu raz, po viacnasobnom predchadzajucom upozorneni, povedala, ze este raz a zaviazem mu ruky za chrbtom. Aj sa vrtal, tak som mu zaviazala ruky za chrbtom asi na 1,5 minuty, jemne samozrejme, reval poriadne, odvtedy mame pokoj (uz vyse po roka). Zlozvyky skratka treba potlacit cim skor, tym lepsie. Nie je na co cakat, kym sa stane zazrak 😉

usiko
28. máj 2013

ostrihat...nasa ma vlasky kratke, takze nei problem...aj tak si myslim, ze deti nemaju co mat dlhe vlasy lebo sponky,gumky a vsetky ozdoby vo vlasoch su zataz na vlasove korienky...koza na vlasoch boli a tak....

bambibam
28. máj 2013

naša má tiež pár zlozvykov,ale prsty odstrihnúť nemôžeme 🙂)), ale moja tiež dávala vlasy do úst - ostrihali -dáva ruky ,takže asi sú to nejaké malinké neškodné neurózy - stačí upozorňovať ,a sledovať ,aby to neprerástlo. Ja sa ju snažím nenápadne zamestnať hlavne pred telkou,alebo ked chodí od ničoho k ničomu .Nevydrží síce dlho ,ale taklé gorálky sme triedili asi hodinu ,potom kreslíme ,robíme cesto(plastelina) a furt vyhladávam ako zabaviť.